پزشکانجراحی زیبایی

بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران【سال1401】❤️+ لیست 10 تایی

بسیاری از افراد از افتادگی پلک خود رنج می برند و به دنبال درمان این مشکل هستند؛ از این رو 10 تا از بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید با خیال کاملا آسوده پزشکان متخصص خود را بیابید و به راحتی برای درمان اقدام کنید؛ بلفاروپلاستی موجب زیباتر شدن ظاهر پلک ها می شود و همچنین دید فرد را بهتر می کند؛ در این روش چربی مازاد موجود در پلک بالا یا پایین برداشته می شود؛ اگر شما نیز با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید و به دنبال درمان آن هستید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات کافی کسب کنید.

بلفاروپلاستی چیست ؟

اکثر کسانی که برای جراحی پلک اقدام می کنند، از افتادگی پلک رنج می برند زیرا این مشکل بر اثر افزایش سن برای بسیاری از افراد رخ می دهد؛ با گذر زمان ماهیچه های اطراف چشم تضعیف می شوند و پلک به مرور زمان افتاده تر می شود؛ در اثر به وجود آمدن این مشکل، زیبایی و جذابیت چشم ها بسیار کمتر می شود و چهره کمی پیرتر و سالخورده تر به نظر می آید؛ بلفاروپلاستی یک جراحی زیبایی درمانی محسوب می شود که می تواند این مشکل را تا حد زیادی برطرف کند البته نباید این روش با جراحی پتوز اشتباه گرفته شود.

جنبه زیبایی این روش مربوط به کشیدن پلک بالا یا پایین است که افتادگی ها برطرف می شود و زیبایی چشم ها چندین برابر می شود و جنبه درمانی این روش مربوط به رفع مشکل در ساختار پلک است؛ زمانی که فرد دچار افتادگی پلک بیش از حد معمول شود، دید وی مختل می شود و در نهایت نیاز به انجام بلفارپلاستی درمانی است؛ در ضمن می توان گفت که این جراحی التهابات پوست اطراف چشم را می تواند به خوبی برطرف کند.

بلفاروپلاستی چیست ؟

کاندیدای مناسب جراحی بلفاروپلاستی

برای انجام هر جراحی از جمله بلفاروپلاستی، بیمار مراجعه کننده باید شرایط مناسب برای انجام جراحی را داشته باشد زیرا در این صورت جراحی با موفقیت بسیار بیشتری به پایان می رسد؛ البته نمی توان به طور دقیق مشخص کرد که چه کسی برای این روش جراحی کاندیدای مناسبی است اما با در نظر گرفتن برخی شرایط و ویژگی بیماری تا حدودی می توان از آن مطمئن شد؛ کسانی که پوست پلک آن ها مقداری افتاده و متورم باشد می توانند به خوبی از این روش جراحی برای رفع این افتادگی استفاده کنند؛ در ضمن برخی از افراد به دلیل بروز آلرژی یا ادم دچار پف چشم می شوند که در این صورت بهترین جراح بلفاروپلاستی باید اطمینان داشته باشد که فرد به دلیل افزایش سن دچار افتادگی پلک شده است.

در صورتی که تمام شرایط جهت انجام این جراحی مساعد و بسیار خوب باشد، باید بیمار انتظارات درست و واقع گرایانه ای از این جراحی داشته باشد؛ درست است که این جراحی به زیبایی چشم ها کمک بزرگی می کند اما نباید افراد آن را با روش های جوانسازی اشتباه بگیرند؛ پس از پایان یافتن درمان‌های جوانسازی، پوستتان به فرآیند پیری ادامه می‌دهد و این امکان وجود دارد که در آینده‌ی نسبتاً دور، لازم باشد که مجددا همین درمان را پیش بگیرید یا جهت ترمیم نتایج از روش‌های جوانسازی دیگر استفاده نمایید.

همچنین برخی از افراد از برخی بیماری های مزمن رنج می برند که در این صورت انجام جراحی و رسیدن به نتیجه دلخواه کمی سخت تر می شود؛ این بیماری ها شامل اختلالات انعقادی، مشکلات سیستم ایمنی، بیماری‌های ویروسی (مانند هپاتیت و ایدز)، دیابت و فشار خون کنترل نشده است؛ اما در صورتی که این بیماری درمان شود یا بوسیله دکتر کنترل گردد، ممکن است جراحی انجام شود؛ در ضمن افرادی که به صورت مکرر از دخانیات از جمله سیگار استفاده می کنند، کاندیدای خوبی برای جراحی نیستند.

نکات مراقبتی پیش از جراحی بلفاروپلاستی

برای انجام جراحی بلفاروپلاستی باید به برخی نکات و توصیه های مهم پیش از انجام جراحی توجه کرد؛ این نکات به شرح زیر می باشند :

 • نباید به مدت ۱ الی ۲ هفته قبل از جراحی، از داروهایی که رقیق کننده‌ی خون، ضد انعقادی و مسکن هستند استفاده کنید؛ زیرا در صورت مصرف این نوع داروها خطر خونریزی افزایش می یابد.
 • صبح روزی که جراحی دارید باید داروهایی که ضروری و مهم هستند از جمله دارو فشارخون را همراه با مقداری آب مصرف نمایید.
 • روزی که جراحی انجام می دهید نباید هیچگونه آرایشی بر روی صورت تان داشته باشید و پیش از مراجعه کردن به کلینیک صورت تان را به خوبی بشویید.
 • به گونه ای برنامه ریزی کنید که پس از اتمام جراحی، یکی از اعضای خانواده تان شما را به منزل برگرداند و به مدت چند ساعت از شما مراقبت نماید.

ویژگی بهترین جراح بلفاروپلاستی در ایران که باید بشناسید :

👌داشتن سابقه و تجربه کافییک جراح بلفاروپلاستی در زمینه تخصص خود باید مهارت و سابقه کافی داشته باشد
❤️اصول زیباشناسیبهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران باید به اصول زیباشناسی شناخت کافی داشته باشد.
👩‍🎓مدرک معتبرپزشک متخصص باید مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه های معتبر دریافت کرده باشد.
😍میزان سابقهتوصیه می شود قبل از مراجعه به بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران، درباره ایشان تحقیق کنید و میزان سابقه و تجربه پزشک را بررسی کنید.

10 تا از بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران را بشناسید!

دکتر احمد علی رجب پور

دکتر احمد علی رجب پور

دکتر احمد علی رجب پور؛ رتبه یک بورد جراحی کشور سال 1392 کسب کرد و همچنین رتبه یک آزمون فوق تخصص جراحی پلاستیک کشور سال 1393 نیز دریافت نموده اند.

شمال غرب تهران

خدمات دکتر احمد علی رجب پور:

 • جراحی زیبایی بینی و اصلاح راه هوایی
 • جراحی زیبایی پلک
 • جراحی زیبایی گوش
 • جراحی پروتز سینه
 • جراحی لیفت سینه
 • جراحی زیبایی شکم
 • لیفت نواحی مختلف بدن (شکم، بازو و ران)
دکتر مژگان نوروزی

دکتر مژگان نوروزی

دکتر مژگان نوروزی جراح و متخصص چشم پزشکی می باشند؛ ایشان جزء پزشکان برتر و بهترین جراح بلفاورپلاستی در تهران اند که بین مردم از شهرت بسیار زیادی برخوردار می باشند؛ ایشان در انجمن جراحان و چشم پزشکان بیمارستان چشم پزشکی رازی گاندی عضو رسمی هستند؛ دکتر نوروزی نه تنها دوره پزشکی عمومی شان را در دانشگاه شهید بهشتی گذرانده اند بلکه مدرک تخصصی شان را نیز دریافت کرده اند و فارغ التحصیل شده اند؛ ایشان تا به امروز هزاران جراحی را با موفقیت به پایان رسانده اند و 19 سال سابقه بسیار درخشان دارند.

تهران، خیابان گاندی جنوبی، نبش کوچه هفتم بیمارستان، چشم پزشکی رازی

خدمات دکتر مژگان نوروزی :

 • لازک و فمتولیزیک
 • جراحی زیبایی پلک
 • بلفارو پلاستی
 • جراحی مجرای اشکی
 • جراحی آب مرواریدپ
 • جراحی کاتاراکت
 • جراحی انحرافات چشمی
 • افتادگی پلک (پتوز)

مراحل انجام بلفاروپلاستی

برای انجام دادن جراحی بلفاروپلاستی، باید بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران چندین برش را هم راستا با خط های طبیعی پلک در قسمت زیر شکاف پلک فوقانی و کمی پایین‌ تر از مژه‌ های پلک پایینی ایجاد کند؛ چگونگی ایجاد کردن این برش‌ ها به گونه ای است که پس از بهبود یافتن به طور کامل، اصلا مشاهده نمی شوند؛ هنگامی که بیمار روی تخت جراحی دراز کشیده‌ است، باید جراح قبل از برش زدن، نواحی که باید پوست اضافی یا بالشتک‌ های چربی‌ شان برداشته شود را تعیین کند.

برای ایجاد برش از ابزار های مخصوصی استفاده می شود و پس از آن ناحیه مربوط به زخم را با استفاده از بخیه‌ های کاملا ظریف یا چسب بافتی می بندند تا بیمار به ظاهر مورد نظر خود برسد؛ لازم به ذکر است که باید مقدار دقیق پوست اضافی، چربی‌ ها یا عضلات مازاد اطراف چشم توسط بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران مشخص شود؛ برخی عوامل می توانند این چربی و پوست مازاد را تعیین کند که شامل ساختار عضلانی صورت، ساختار استخوانی و تقارن ابروها است.

مراحل انجام بلفاروپلاستی

توصیه های مهم پس از جراحی بلفاروپلاستی

پس از پایان یافتن جراحی بلفاروپلاستی باید به برخی نکات و توصیه ها توجه کرد تا هیچ مشکل و عارضه ای پس از جراحی برای بیمار رخ ندهد این نکات و توصیه ها در ادامه ذکر می شوند :

 • همان روز اول پس از جراحی باید هر 1 ساعت یک بار از کمپرس سرد به مدت 10 الی 15 دقیقه استفاده نمایید؛ انجام این کار موجب می شود که میزان کبودی و تورم پوست تا حد ممکن کاهش یابد.
 • دو روز پس از جراحی باید از این کمپرس سرد هر چند ساعت یک بار استفاده نمایید و مدت زمان آن نیز 10 الی 15 دقیقه است.
 • پس از گذشت 2 روز ابتدایی دوره از بهبودی، باید از کمپرس گرم استفاده کنید زیرا موجب تسریع روند بهبودی می شود.
 • در رابطه با مصرف مسکن پس از جراحی باید از بهترین جراح پلاستیک در تهران سوال کنید.

جراحی بلفاروپلاستی چه عوارضی دارد؟

بلفاروپلاستی مانند بسیاری از روش های دیگر ممکن است با عوارضی همراه باشد که این عوارض در بیشتر موارد خطری برای بیمار ندارند؛ بیشترین عارضه ای که برای بیماران به وجود می آید، عدم توانایی بستن چشم ها به طور کامل تا مدت چند هفته است که باید برای درمان از قطره های تجویز شده توسط پزشک استفاده کرد؛ در ضمن عوارض نادر دیگر شامل عفونت کردن پلک، پف کردن پلک، کوتاه شدن پلک ها، بد قرار گرفتن پلک ها، به وجود آمدن زخم یا اسکار است؛ به طور کلی در صورت مشاهده هر گونه عوارض ناشی از جراحی، باید سریعا به مطب پزشک مراجعه کنید یا با ایشان تماس برقرار کنید.

جراحی بلفاروپلاستی چه عوارضی دارد؟

دوران بهبود جراحی بلفاروپلاستی چقدر طول می‌کشد؟

افراد می توانند یک تا دو روز پس از جراحی کارهای سبک مانند کار با کامپیوتر را انجام دهند. با این حال، چند روز طول می کشد تا کار بدنی نسبتاً سنگین از سر گرفته شود، اما این بدان معنا نیست که افراد سه روز پس از جراحی باید کارهای سنگین را شروع کنند. . زمان لازم برای شروع فعالیت های ورزشی حدود چند هفته است. 3 تا 6 ماه برای بهبود کامل محل جراحی و تشکیل بافت طبیعی در اطراف و زیر محل جراحی طول می کشد. به طور کلی به افراد توصیه می شود حداقل یک هفته از کارهای سنگین و کارهای مرتبط با شغل خود دوری کنند.

بخیه ها معمولا یک هفته پس از جراحی برداشته می شوند. اگر کبودی یا جای زخم جراحی روی ظاهر فرد تاثیر منفی داشته باشد، می توان از عینک آفتابی مناسب برای پوشاندن ظاهر او استفاده کرد.

بعد از عمل بلفاروپلاستی چه مراقبت هایی باید انجام داد؟

 • پس از جراحی معمولا بین یک تا دو هفته استراحت طول می کشد، البته این بدان معنا نیست که فرد در این مدت قادر به انجام فعالیت های روزانه خود نخواهد بود.
 • در چند هفته اول پس از جراحی بلفاروپلاستی باید از لنزهای تماسی، شنا و ورزش های سنگین خودداری کرد.
 • توصیه می شود بعد از یک تا دو روز حمام کنید.
 • استفاده از داروهایی مانند پاراستامول در سه شب اول بعد از عمل برای راحت تر شدن خواب توصیه می شود. در عین حال توصیه می شود از ایبوپروفن استفاده نکنید.
 • هنگام کار در فضای باز بهتر است از عینک آفتابی استفاده کنید.
 • استفاده از سیگار و مشروبات الکلی در روند درمان اختلال ایجاد می کند و اثرات مضری دارد. حداقل در دوران نقاهت باید از مصرف این مواد اجتناب کرد.
 • استفاده از کمپرس یخ در محل جراحی به مدت 3 روز پس از عمل و 4 بار در روز توصیه می شود.
 • برای کاهش خطر عفونت استفاده از پماد آنتی بیوتیک دو بار در روز به مدت یک هفته تا ده روز توصیه می شود.

کلام آخر

بلفارپلاستی نوعی جراحی زیبایی درمانی محسوب می شود که می تواند افتادگی پلک را تا حدودی از بین ببرد و زیبایی چشم ها را چندین برابر کند؛ تعداد طرفداران این روش بسیار زیاد است که برای داشتن دید بهتر از این روش کمک می گیرند؛ از این رو در این مقاله مطالب بسیار ارزشمند و مفیدی در رابطه با بلفاروپلاستی در اختیار شما قرار دادیم و در ضمن سایت پزشکا 10 تا از بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران را به شما معرفی کرد تا با خیال آسوده پزشک متخصص مورد نظر خود را بیابید و برای درمان اقدام نمایید.

از این که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید از شما بسیار متشکر و ممنون هستیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با بلفاروپلاستی دارید می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا