پزشکان

بهترین دکتر درمان اضطراب در تهران【سال1402】❤️+ لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین دکتر درمان اضطراب در تهران را به شما معرفی کنیم تا پایان این مبحث با ما همراه باشید.اضطراب یکی از احساسات طبیعی است که به دلایل مختلفی در افراد بروز می کند. همانگونه که احساساتی نظیر شادی، غم، عصبی شدن و… ممکن در افراد ایجاد شود اضطراب نیز به همین طریق روان فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. بالا بودن شدت اضطراب می تواند موجب بهم خوردن آرامش روانی شود به گونه ای که در تمامی فعالیت های روزمره فرد اختلال ایجاد می شود و قادر به تصمیم گیری درست نخواهد بود که در چنین موردی بایستی برای کنترل اضطراب به دکتر درمان اضطراب مراجعه نماید.

اضطراب چیست؟

اضطراب یکی از واکنش های طبیعی است که در زمان بروز اتفاقات ناگوار برای افراد رخ می دهد و فرد در درون خود احساس نگرانی پیدا می کند قابل ذکر است که این حالت در تمامی افراد هرکدام با سطح مشخصی وجود دارد اما در برخی از آن ها شدت اضطراب ممکن است بالا رود به گونه ای که زندگی طبیعی فرد مختل شده و در روابط رفتاری و عاطفی او با دیگران تاثیر منفی برجای بگذارد که چنانچه برای درمان و کنترل آن اقدام نگردد شدت و میزان آزاردهندگی آن بالا می رود. بهترین دکتر درمان اضطراب در تهران راهکارهای درمانی دارویی و غیر دارویی لازم برای کنترل اضطراب را برای این دسته از افراد تجویز می کند و به آن ها کمک می کند تا بتوانند بر این احساس غلبه کنند.

در بهترین کلینیک روانپزشکی در تهران از افرادی که به اختلال اضطراب با شدت بالا مبتلا شده اند سوال پرسیده می شود که دلیل نگرانی آن ها که منجر به اضطراب شده چیست؟ اغلب این افراد پاسخ می دهند نمی دانم! که این پاسخ می تواند به این معنا باشد اضطراب منشا مشخصی ندارد و فقط احساسات ناخوشایند و اتفاقات ناگوار می تواند منشا اصلی آن باشد. از مهم ترین علائم اضطراب می توان به بی قراری، افزایش تحریک پذیری، مشکلات تمرکز، اختلالات خواب و احساس نگرانی غیرقابل کنترل اشاره کرد و در صورتی که هر کدام از علائم فوق الذکر در شما به طرز غیرقابل کنترلی شدت پیدا کرد باید برای کنترل آن و پیشگیری از بروز دیگر اختلالات روانی مانند افسردگی به بهترین دکتر درمان اضطراب در تهران مراجعه کنید.

اضطراب چیست؟

بهترین دکتر درمان اضطراب چه کسی است؟

برای درمان اضطراب می توانید به پزشکان متخصص متفاوتی مراجعه کنید اما در نهایت بری درمان آن بایستی به بهترین کلینیک روانشناسی در تهران مراجعه کنید ولیکن در حالت کلی هر کدام از پزشکان ذیل را می توان به عنوان بهترین دکتر درمان اضطراب در تهران معرفی کرد:

 1. پزشک عمومی: اگر هر کدام از علائم فیزیکی اضطراب را در خود مشاهده کرده اید می توانید در مرحله نخست به پزشک عمومی مراجعه کنید البته قابل ذکر است که پزشکان عمومی از تخصص و مهارت کافی در زمینه درمان اختلالات روانپزشکی برخوردار نیستند ولیکن با توجه به این که اضطراب یکی از اختلالات روانی شایع است می تواند در تشخیص و چگونگی درمان آن به شما کمک کند.
 2. روانشناس: یک روانشناس وروان درمانگر را نیز می توان به عنوان بهترین دکتر درمان اضطراب در تهران معرفی کرد  اگر علائم اضطراب در شما شدت پیدا کرده است می توانید به یک روانشناس برای درمان مراجعه کنید.
 3. روانپزشک: روانپزشکان برای درمان اضطراب هر دو نوع علائم فیزیکی و روانی این اختلال را مورد بررسی قرار می دهند و روش های درمانی مناسبی را پیشنهاد می دهند. همچنین لازم است که بدانید روانپزشکان دارای مجوز برای تجویز دارو نیز می باشند.

شما به هر کدام از پزشکان فوق الذکر که مراجعه کنید با توجه به علائم بیماری در صورت نیاز برای درمان شما را به دیگری ارجاع می دهند.

10 تا از بهترین دکتر درمان اضطراب در تهران را بشناسید!

دکتر الیاس ابراهیم زاده

دکتر الیاس ابراهیم زاده

دکتر الیاس ابراهیم زاده دارای چهار فوق دکتری نوروساینس در حوزه تخصصی تحریکات مغزی rTMS از دانشگاه کمبریج لندن، دانشگاه کلگری کانادا، دانشگاه NTU سنگاپور و پژوهشگاه دانش های بنیادی از ایران می باشند. ایشان قسمت عمده ای از مطالعات تیم تحقیقاتی خود را متمرکز بر ارائه درمانهای نوین در حوزه مغز و اعصاب و اعصاب روان از طریق تحریکات مغزی و TMS نموده است و تا کنون بیش از 50 مقاله در این زمینه در معتبرترین مجلات بین المللی به چاپ رسانیده است. ایشان رتبه یک پذیرفته شدگان دکتری تخصصی دانشگاه تهران در سال 93، و دارای دو ثبت اختراع در حوزه مهندسی پزشکی می باشند. هم اکنون وی عضو هییت علمی دانشگاه ،عضو بنیاد ملی نخبگان و دارای دو جایزه بین المللی از دانشگاه کمبریج لندن در حوزه توانمند سازی شناختی از جشنواره سالانه کیینز می باشد.

چکیده ای از رزومه دکتر الیاس ابراهیم زاده:

 • محقق پسادکتری (Post-doc) ،مرکز تحقیقات پیشرفته علوم اعصاب دانشگاه کمبریج لندن ، انگلستان. (2022)
 • محقق پسادکتری (Post-doc) ، دانشگاه NTU، سنگاپور. (جزو10 دانشگاه برتر جهان) (2022)
 • محقق پسادکتری (Post-doc) پژوهشکده علوم شناختی، پژوهشگاه دانش های بنیادین (IPM) (2021)
 • فارغ التحصیل دکتری تخصصی(PhD)  مهندسی پزشکی – بیوالکتریک از دانشگاه تهران.
 • عضو هیئت علمی دانشگاه  و  عضو بنیاد ملی نخبگان.
 • رتبه یک پذیرفته شدگان دکتری تخصصی  (PhD) وزارت علوم در دانشگاه تهران (۱۳۹۳)
 •  پژوهشگر فرصت مطالعاتی دانشگاه کلگری University of Calgary ، آلبرتا، کانادا. (۲۰۱۷-۲۰۱۹)
 • اخذ بورسیه کامل دوره پسا دکتری از Oakland University، میشیگان آمریکا. (۲۰۲۰)
 • دریافت بورسیه کامل فوق دکتری، موسسه تحقیقاتی مغزواعصاب، دانشگاه UCL ، لندن انگلستان (۲۰۲۰)
 • دریافت پذیرش تحصیلی و بورسیه کامل از دانشگاه McGill کشور کانادا جهت فرصت مطالعاتی (۲۰۱۷)
 • دریافت بورس کامل تحصیلی از وزارت علوم و بنیاد نخبگان جهت فرصت مطالعاتی (۲۰۱۷)
 • ۲ ثبت اختراع و برنده جایزه ایده های نوین نخبگان کشوری در پروژه دروغ سنجی مغزی(۹۱)
 • رییس مرکز تحقیقات بیوالکترومغناطیس. (۹۰-۹۴)
 • کسب مقام اول مقالات ارائه شده در ژورنال PlosONE در دانشگاه استنفورد امریکا.(۲۰۱۴)
 • بیش از 50 مقاله علمی چاپ شده در مجلات معتبر بین المللی و 740Citations.

آدرس: تهران، خ قائم مقام فراهانی پایین تر از مطهری کوچه 24 ام پلاک 1 (ساختمان پزشکان ایران ما) واحد 13.

شماره تماس:

09913357590

02188326413

دکتر علی کربلایی

دکتر علی کربلایی

مرکز روانشناسی و روانپزشکی دکتر کربلایی یکی از بهترین کلینیک‌های روانشناسی در تهران است. دکتر علی کربلایی متولد ۱۳۵۹/۱۱/۲۸ از یزد می باشند. در این مرکز روانشناسانی مجرب و با تجربه هر کدام به صورت حرفه‌ای در حیطه تخصصی خود، تحت نظر دکتر کربلایی مشغول به کار می‌باشند. دغدغه همه افرادی که در این مرکز همکاری دارند کمک به مراجعان است و مراجعان تا انتهای درمان دلسوزانه از پشتیبانی متخصصان این مرکز برخوردار می‌شوند.
مشاوره ‌و رواندرمانی هم به صورت حضوری و هم آنلاین امکان‌پذیر است.
درمان بدون دارو و عارضه در کوتاه‌ترین زمان با پیشرفته ترین دستگاه‌ها در این مرکز انجام می‌شود و از این نظر یکی از مجهزترین مراکز در ایران میباشد.
نقشه‌برداری مغز (جدیدترین تکنیک روز دنیا و با بیشترین دقت (۳۹ کاناله)، تی دی سی اس ( TDCS) و آر تی ام اس (rTMS) (دستگاهی که در این کلینیک استفاده می شود برند مگونچر دانمارک با قابلیت Tetha burst بهترین برند موجود در دنیا و ایران می باشد و همه پروتوکل های FDA را به خوبی اجرا میکند).

دکتر علی کربلایی کارشناس برنامه تلویزیونی طبیب و مدرس واحد فیزیولوژی اعصاب و غدد در دانشگاه هستند و یکی از بهترین روانپزشکان ایران به حساب می‌آیند و کارگاه‌های متعددی در زمینه‌های مختلف روانشناسی برای متخصصین برگزار کرده‌اند. ایشان همچنین ترجمه دو کتاب تخصصی به نام های علائم در ذهن و سیناپس، تالیف کتاب آسکی در روانپزشکی را در کارنامه خود دارند.

سوابق تحصیلی‌ دکتر کربلایی:

 • تحصیل دوران راهنمایی و دبیرستان در سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (تیزهوشان).
 • اخذ رتبه 36 در کنکور سراسری سال 1378 پذیرش در رشته پزشکی دانشگاه تهران.
 • اخذ بورد تخصصی اعصاب و روان (روانپزشکی) از دانشگاه شهیدبهشتی با رتبه برتر در سال 1393.
 • گذراندن دوره فوق تخصصی 8 ماهه آلزایمر و تاسیس کلینیک حافظه.
 • مدرک مدرسه بین المللی سردرد
 • برگزاری کارگاه‌های مختلف زوج‌درمانی، روابط بین فردی، رواندرمانی اختلالات شخصیت و …
 • دارای گواهینامه بین المللی آر تی ام اس از دانشگاه ماستریخ هلند

خدمات:

•رواندرمانی

مشاوره خانواده

مشاوره ازدواج و طلاق
• زوج درمانی
•مشاوره جنسی
• درمان اختلالات فردی مانند وسواس، اضطراب، افسردگی، خودکشی، پانیک
•رواندرمانی اعتیاد
• اختلالات حافظه
• اختلالات خواب
• اختلالات جنسی شامل اختلال میل جنسی، برانگیختگی و ارگاسم در خانمها و آقایان، اختلال نعوظ و انزال در آقایان.
• اختلالات روانی کودک و نوجوان شامل اختلال یادگیری، شب ادراری، بیش فعالی و عدم تمرکز، اوتیسم، اضطراب
• اختلالات جسمی-روانی شامل سندروم روده تحریک پذیر، سندروم خستگی مزمن، ملال پیش قاعدگی
•برگزاری انواع کارگاه‌ها و گروه‌درمانی
•تست‌های روانسنجی
•درمان بدون دارو با دستگاه‌های آر تی ام اس و تی دی سی اس
تلفن مطب:
۰۹۰۲۲۳۲۲۶۲۶
۰۲۱۲۶۲۹۰۹۵۴

آدرس مطب:
تهران، خیابان مقدس اردبیلی ابتدای خیابان ب، پلاک ۳۳ واحد ۴

راه های درمان اضطراب بدون دارو

درمان اضطراب با توجه به شدت آن به روش های مختلفی انجام می شود که بهترین دکتر درمان اضطراب در تهران با تجربه و دانشی که در این زمینه دارد علاوه بر دارو درمانی روش های غیردارویی را نیز برای درمان این اختلال تجویز می کند. برخی از راه های درمان اضطراب بدون دارو به قرار ذیل است:

 • درمان های روانکاوی سنتی: در این روش از درمان بهترین دکتر درمان اضطراب در تهران ریشه اضطراب در فرد را پیدا کرده و سعی می کند که او را با آن روبرو کند و از این طریق بینش جدیدی را در فرد ایجاد ایجاد کند این روش درمان ممکن است طولانی مدت باشد اما به کاهش میزان اضطراب در بیمار کمک می کند.
 • رفتار درمانی: یکی از روش های درمانی اضطراب رفتار درمانی است که بهترین دکتر درمان اضطراب در تهران تمرین های مشخص رفتاری را برای بیمار تجویز می کند و از او می خواهد که به آن ها عمل کند و به صورت سلسله مراتبی پیش می روند و فرد را در موقعیت های گوناگون با کمترین میزان اضطراب تا بالاترین شدت آن قرار می دهد و به این ترتیب سعی می شود تا فرد را به شکل واقعی این اختلال رو برو کند به گونه ای که به مرور زمان توانایی مقابله با اضطراب در موقعیت های مختلف را پیدا خواهد کرد.
 • بیوفیدبک: یکی دیگر از راه های درمان اختلال اضطراب که در بهترین کلینیک روانپزشکی برای بیماران با شدت اضطراب بالا تجویز می شود بیوفیدبک است در این روش درمان گیرنده هایی را به بدن بیمار متصل می کنند و واکنش های فیزیکی مانند دمای بدن، ضربان قلب و … مورد بررسی قرار می گیرد و از این طریق بیمار با تغییرات بدنی خود در برابر اختلال اضطراب مطلع می شود و روش های مدیریتی و کنترلی که توسط بهترین دکتر درمان اضطراب در تهران پیاده سازی می گردد را برای مدیریت و درمان این اختلال به کار می برد.
 • روش شناختی رفتاری: در این شیوه از درمان رفتارهای اشتباه فرد شناسایی شده و سعی در اصلاح آنها می شود به عنوان مثال برخی افراد باورهای غلط و ناآگاهانه در برابر دنیا داشته و تمامی آنچه که در پیرامون خود می بینند را خطرناک می دانند که این امر خود از مهم ترین عوامل اختلال اضطراب در این دسته از افراد می باشد که بهترین دکتر درمان اضطراب در تهران به بیمار کمک می کند تا دیدگاه خود را تغییر داده و به عقیده و باور سالم تری دست پیدا کند و بدین ترتیب در موقعیت های اضطراب آور کنترل و مدیریت لازم بر روی خود را دارد.
 • نوروفیدبک: این روش درمان تا حدودی مشابه بیوفیدبک می باشد که در آن بهترین دکتر درمان اضطراب در تهران گیرنده هایی را به سر فرد متصل می کند و واکنش های او را که در مانیتور ثبت می شود را مورد بررسی قرار می دهد و از این طریق درمان اختلال اضطراب را انجام می دهد.
 • روش tdcs : این روش درمان در حوزه نوروتراپی قرار دارد و در زمره درمان های غیر تهاجمی می باشد که برای درمان اختلال اضطراب از طریق کاهش میزان تحریک پذیری نورون های مغزی عمل می کند در روش درمانی tdcs بهترین دکتر درمان اضطراب در تهران جریال الکتریکی بسیار ضعیفی را به جمجمه بیمار انتقال می دهد که بر روی کارکرد مغز او تاثیرگذار می باشد.
راه های درمان اضطراب بدون دارو

چرا باید به دکتر درمان اضطراب مراجعه کنیم؟

متاسفانه برخی افراد در مواجه با اختلال اضطرب و افسردگی مراجعه به پزشک متخصص را لازم نمی دانند و از روش های غیر اصولی برای خوددرمانی استفاده می کنند که این امر موجب می شود تا نه تنها اختلال درمان نشده بلکه شدت آن نیز بیشتر شود.

تشخیص اختلال اضطراب و درمان آن تنها از طریق مراجعه به بهترین دکتر درمان اضطراب در تهران که از تخصص و دانش لازم در این زمینه برخوردارند امکان پذیر می باشد، پزشک در درمان این اختلال در اولین قدم علائم بیماری را شناسایی کرده و براساس شدت آن و شرایط بیمار پروتکل درمانی مناسب را برای آن تهیه می کند.

از این رو لازم است که در صورت مشاهده هرگونه علائم و یا حالات اضطراب در خود حتما به دکتر درمان اضطراب مراجعه کنید که البته اهمیت این کار را می توانید در موارد ذیل بدانید:

 • تشخیص درست و علمی اختلال اضطراب
 • تشخیص به موقع این اختلال و درمان آسان آن
 • ارائه روش درمانی مناسب با میزان و شدت اختلال و شرایط بیمار
 • در صورت نیاز به دارو درمانی امکان ارجاع به روانپزشک متخصص
 • جلوگیری از شدت پیدا کردن میزان اختلال
 • تاثیر بر کیفیت زندگی و ارتقای سلامت روان

کلام آخر

اگرچه مدیریت و کنترل اضطراب برای افرادی که به این اختلال دچار شده اند ممکن است تا حدودی سخت باشد اما دکتر متخصص اضطراب با توجه به شدت این اختلال و شرایط بیمار می تواند راهکارهای درمانی مناسب را ارائه دهد و از این طریق فرد می تواند زندگی سالم تری با حس بهتر را تجربه کند.

در این مقاله ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم 10 تا از بهترین دکتر درمان اضطراب در تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم. البته قابل ذکر است که پزشکان نامبرده صرفا جهت معرفی بوده و برای انتخاب هر کدام از آن ها لازم است که تحقیق و پرس و جو کنید. از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + یازده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا