پزشکان

بهترین دکتر قوزک پا در تهران【سال1401】❤️+ لیست 10 تایی

در این مقاله ما تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم 10 تا از بهترین دکتر قوزک پا در تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم.  در کشور ما ایران ، به دلیل میزان بسیار بالای تصادفات و همچنین آسیب های ناشی از ورزش ، میزان آسیب های در این نقاط بسیار بالا می باشد و این موضوع اهمیت تربیت جراح ارتوپد پا را بیش تر از قبل نمایان می کند ، خوشبختانه ایران نیز در زمینه تربیت پزشکان متخصص ارتوپد مخصوصا پزشکان ارتوپد پا در وضعیت مطلوبی قرار دارد ، پزشک جراح ارتوپد پا و قوزک پا ، معالجات مربوط به زانو ، مچ و مفصل لگن ، را در زمینه توانبخشی و هم در زمینه عمل جراحی مچ پا را انجام می دهند.

شایع ترین مشکلات پا

دویدن ، راه رفتن ، پریدن و همچنین بسیاری از فعالیت های روزانه نیاز به استفاده از پا دارد ، پس ایجاد انواع مشکل و درد برای این عضو از بدن کاملا طبیعی می باشد ، همچنین مشکلات اکتسابی ، گاهی بیماری های زمینه ای و موروثی عامل ایجاد مشکل برای این اندام ها می باشد ، از آسیب های فیزیکی گرفته تا التهابات ، همه این ها می توانند دلایل ایجاد اختلال در عملکرد اندام پا باشند ، هر کدام از پاها (ناحیه مچ به پایین) از ۲۶ استخوان تشکیل شده است و همین موضوع این اندام را به یکی از پیچیده‌ ترین اندام‌ های بدن تبدیل کرده است.

از طرفی هم همان طور که می دانید به طور طبیعی در طول زندگی یک فرد حدود 240000 کیلومتر راه می رود که این عهدد چیزی معادل با ۶ بار پیاده روی دور کره زمین می باشد ، پوشیدن و استفاده از کفش های نا مناسب ، پیری و دیابت یکی از مهم ترین عوامل ایجاد کننده مشکل برای پاها می باشد ، در ادامه به برخی از مهم‌ترین دلایل مراجعه افراد به دکتر پا اشاره می‌ کنیم.

علت ایجاد صافی کف پا چیست ؟

صافی کف پا عارضه ای است که در آن فرد در زمان ایستادن ، کف پاهایش کاملا به زمین چسبیده و یا دارای قوس بسیار کمی می باشد ، پای انسان دارای 33 مفصل و 26 استخوان می باشد . همچنین بیش از 100 عضله ، تاندون و رباط در این قسمت از بدن فرد وجود دارد که قوس موحود در این نواحی مانند یک فنر در فرد عمل می کند و به توزیع مناسب بدن روی پاها کمک بسیاری می کند ، ساختار این قوس ها حتی می توانند نحوه راه رفتن فرد را نیز تعیین می کند .

وجود قوس در کف پا علاوه بر استحکام باید دارای انعطاف نیز باشد تا بتواند با تنش ها و همچنین میزان سفتی سطوحی که با آن ها در تماس می باشد کاملا سازگار باشد، برخی از افرادی که دچار انواع صافی کف پا می باشند ، در زمان راه رفتن پاهایشان به سمت داخل و یا خارج منحرف می شود ، بسیاری از افراد مبتلا به صافی کف پا علائمی ندارند. اما گاهی نیز این عارضه علائمی در بدن ایجاد می‌ کند. شدت این علائم بستگی به شدت صافی کف پا دارد.

درد پا به چه دلایلی رخ می دهد ؟

آسیب دیدگی و یا استفاده پیش از حد و یا ابتلا به برخی از بیماری هایی که موجب التهاب در رباط ها ، استخوان ها و یا تاندون های پا می شوند ، می توانند از مهم ترین دلایل درد در پا شود ، همچنین پزشکان متخصص درد پا بر این باور هستند که آرتروز علت شایع درد پا مخصوصا در افراد میان سال و کهن سال می باشد ، همچنین آسیب دیدن اعصاب پا نیز ممکن است موجب سوزش بسیار شدید ، بی حسی و یا سوزن سوزن شدن (نوروپاتی محیطی) شود.

همان طور که می دانید پاهای شما در زمان ایستادن ، وزن بدن شما را تحمل می کند و امکان تحرک را برای شما فراهم می کند . به همین خاطر درد پا درد بسیار شایعی می باشد ، همچنین درد پا به هر نوع درد و یا احساس ناراحتی اشاره می کند که در یکی از قسمت های مانند انگشتان، پاشنه، قوزک و کف ایجاد می‌ شود. این درد می‌ تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد و ممکن است مدت کوتاهی طول بکشد یا مزمن شود. اقدامات بسیاری وجود دارد که انجام آنها می‌ تواند به تسکین درد پای شما کمک بسیاری کند. اما اینکه چه درمانی برای چه بیماری مناسب است به نظر پزشک جراح و بهترین دکتر پا درد در تهران کاملا بستگی دارد.

10 تا از بهترین دکتر قوزک پا در تهران را بشناسید !

دکتر سید وحید مروجی

دکتر سید وحید مروجی

متخصص ارتوپدی و جراحی استخوان ها و مفاصل ، جراحی فوق تخصصی پا و مچ پا

عضو جامعه جراحان پا و مچ پای اروپا ، عضو انجمن جراحان ارتوپدی ایران ، عضو انجمن پزشکان ورزشی ایران

دکتر سید وحید مروجی پس از قبولی در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و طی دوره عمومی، تحصیلات تکمیلی به عنوان متخصص ارتوپدی را در دانشگاه علوم پزشکی ایران به عنوان قطب ارتوپدی دانشگاه های کشور، به پایان رساند. دکتر سید وحید مروجی در حال حاضر به عنوان متخصص و جراح ارتوپد در جراحی های فوق تخصصی پا و مچ پا ، در بیمارستان های فوق تخصصی شرکت نفت ایران و بیمارستان تهران، با ۱۹ سال سابقه کاری مشغول فعالیت می باشد.

خدمات:

  • جراحی آرتروسکوپیک مچ پا
  • جراحی فوق تخصصی کف پای صاف
  • جراحی فوق تخصصی بدشکلی های انگشتان پا
  • جراحی فوق تخصصی بدشکلی های مادرزادی و اکتسابی پا و مچ پا
  • جراحی تخصص شکستگی های پا و مچ پا

آدرس مطب: تهران بلوار میرداماد بین میدان مادر و خیابان دکتر شریعتی پلاک ۲۴ طبقه چهارم

تلفن ۰۹۹۰۰۹۰۰۹۴۶

آدرس بیمارستان: تهران خیابان حافظ خیابان سرهنگ سخایی بیمارستان بزرگ شرکت نفت ایران

تلفن ۵۴۱۷۵۰۰۰

آدرس بیمارستان: تهران پل کریمخان خیابان سنایی میدان سنایی بیمارستان تهران

تلفن ۸۸۸۲۱۰۲۵

علت ایجاد درد مچ پا

درد در مچ پا به هر نوع از درد و یا ناراحتی گفته می شود که در مچ پا احساس می شود که این درد می تواند به دلیل آسیب دیدگی هایی مانند پیچ خوردگی و یا به دلیل بیماری هایی مانند آرتروز در افراد ایجاد شود ،طبق نظر بسیاری از پزشکان فوق تخصص مچ پا، یکی از مهم ترین دلایل درد مچ پا پیچ خوردگی می باشد ، دلیل ۸۰ درصد از درد های این نواحی به همین عارضه باز می گردد ،  پیچ‌ خوردگی زمانی برای افراد اتفاق می‌ افتد که رباط‌ های مچ پا (بافت‌ هایی که استخوان‌ ها را به هم متصل می‌ کنند) پاره یا بیش از حد کشیده می‌ شوند. آرتروز یا همان ورم مفاصل، نقرس، آسیب عصبی، مسدود شدن رگ‌ های خونی و وجود عفونت در مفصل نیز می‌ تواند در ناحیه مچ درد ایجاد کند.

چه عواملی باعث بروز بیماری‌ های پا می‌ شود؟

همان طور که می دانید عوامل بسیاری در ایجاد بیماری های پا دخالت دارند ، برای مثال ممکن است که پوشیدن کفش های تنگ و همچنین فشار آوردن به استخوان های پا موجب بروز بیماری های بسیاری مانند خارپاشنه و میخچه شود ، متأسفانه در مورد برخی بیماری‌ ها، دخالت عوامل وراثتی اثبات شده و پیشگیری از آن‌ ها ممکن نیست. بیشتر این بیماری‌ ها با استفاده از عمل جراحی برطرف می‌ شوند. اما اگر به سرعت برای درمان آن‌ ها به بهترین دکتر ارتوپد در تهران مراجعه نکنید، مطمئنا کار شما سخت‌ تر خواهد شد و اثرات آن بعد از عمل جراحی هم با شما خواهد بود.

مهم ترین دلایل درد پاشنه پا

یکی از بزرگ ترین استخوان های پا ، پاشنه پا می باشد که اگر بیش از حد از پاشنه های پای خود استفاده نمایید و یا آسیبی را به این عضو وارد نمایید ، ممکن است که با گذشت زمان و یا به صورت حاد پاهای شما دچار درد شود ، میزان این درد با توجه به شدت آسیب دیدگی می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد، همچنین بسیاری از پزشکان جراح به افراد بیمار توصیه می کند که اگر این درد به درمان های خانگی جوانی نداد و بیشتر از یک هفته ادامه پیدا کرد ، شما حتما باید بع یک مرکز پا پزشکی معتبر مراجعه فرمایید و توسط دکتر فوق تخصص پاشنه پا معاینه شوید.

در برخی از موارد نیز مانند زمانی که درد بسیار شدید است؛ به صورت ناگهانی شروع می‌ شود؛ قرمزی در ناحیه پاشنه پا وجود دارد؛ تورم همراه با درد در این ناحیه دیده می‌ شود و درد پاشنه اجازه راه رفتن را از شما گرفته است حتما به یکی از مراکز اسکن پا در تهران مراجعه کرده و این موضوع را به دکتر قوزک پا در این مرکز اطلاع دهید.

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مقاله بهترین دکتر قوزک پا در تهران ما را همراهی کردید از شما سپاس گزاریم. توصیه می‌شود قبل از مراجعه به پزشکان معرفی شده در این مقاله درباره آنها تحقیق کنید تا دچار هیچ گونه مشکلی نشوید. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. از این که تا پایان این مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در ارتباط باشید.

4/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا