نبض بازار

بهترین و پر فروش ترین مارک دستگاه بخور سرد + لینک خرید

حالت شب

تقریبا همه افراد رطوبت کم یا زیاد را تجربه کرده اند و به همین دلیل سمت خرید دستگاه بخور سرد می روند تا احساس بهتری را برای خود و مکان زندگی خود مهیا کنند . معمولا در فصل زمستان درد سینوس بسیاری از افراد شروع می شود در واقع هوای خشک باعث می شود بیش از حد معمول رنج ببرید اما استفاده از یک دستگاه بخور کوچک می تواند حس خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد .

دستگاه بخور سرد چیست ؟

نسل جدید بخورها (دستگاه بخور سرد) قطرات آب را به ذرات بسیار ریز تبدیل می کنند و با فاصله بیشتری در هوا پخش می کنند . آن ها به سه گروه تبخیری ، پروانه ای و اولتراسونیک تقسیم می شوند و سیستم های اولتراسونیک قطرات آب را به ذرات بسیار ریزی تبدیل می کنند . به همین روی پاشش دستگاه بیشتر بوده و ضمن اینکه با مصرف مقدار کمتری آب در زمان کمتری رطوبت لازم را ایجاد می کند ، راحتتر به دستگاه تننفسی افراد وارد می شود . امکان تولید باکتری ، میکروب و قارچ در آن ها نیز نسبت به انواع دیگر بسیار کمتر است

دستگاه بخور سرد بخاری هم دما با اتاق را در محیط پخش می کند . این دستگاه دارای دو تکنولوژی مختلف تبخیری و اولتراسونیک می باشد . دستگاه بخوری که مجهز به تکنولوژی تبخیری است ، از یک فیتیله داخلی برای جذب آب استفاده کرده و هوا را به میان فیتیله می دمد . این کار باعث می شود که بخار آب خنکی تولید شده و در محیط پخش شود . دستگاه بخور سردی که به تکنولوژی اولتراسونیک مجهز است ، از لرزش اولتراسونیک برای تولید بخار آب ریز استفاده می کند و آن را در محیط منتشر می کند .

دستگاه بخور سرد چیست ؟

خرید از ارزان ترین فروشنده

دستگاه بخور سرد برای محیط های بزرگ مناسب است . این دستگاه می تواند تمام فضای خانه را مرطوب کند . علاوه بر این ، چون آب را حرارت نمی دهد ، مصرف برق کمتری دارد . همچنین در خانه هایی که کودک حضور دارد ، دستگاه بخور سرد ایمن تر است .

می توانید با یک کلیک روی این گزینه از انواع دستگاه تصفیه آب و مضرات و مزایای آن مطلع شوید .

دستگاه بخور گرم چیست ؟

دستگاه بخور از نوع گرم در 2 نوع تولید میشود نوع اول گرم سنتی و قدیمی با 2 تیغه داخلی به حالت الکترولیز با حداکثر یکسال عمرچون این تیغه ها از بین میروند و قابل تعمیر و تعوض نیستند و کل آن قطعه اصلی مادر بایستی دو باره خریداری شود و بدون کلید خاموش و روشن و بدون هیچ گونه آپشن اضافه می باشند ، نوع دوم بخور گرم که به کل سیستم متفاوت از نوع اول دارد و دارای صفحه فلزی ضد زنگ از نوع تفلون و … که به صورت المنتی حرارتی داغ فرآیند تبخیر و رطوبت سازی را انجام می دهد و تولید می شوند .

دستگاه بخور گرم دارای یک المنت داخلی است که آب را می جوشاند و بخار ناشی از آن را در محیط پخش می کند. این نوع دستگاه بخور به علت استفاده از دمای بالا برای سلامتی مناسب تر است زیرا باعث از بین بردن باکتری و کپک می شود و آن را به هوا منتقل نمی کند. عدم وجود فن در ساختار دستگاه بخور گرم باعث می شود که کاملا بی صدا عمل کند .

دستگاه بخور گرم مناسب برای فضا های بزرگ نیست و برای اتاق خواب یا اتاق کار استفاده می شود . همچنین به علت گرم کردن آب مصرف برق بالاتری دارد و رسوبات آب در آن ته نشین می شوند . در صورت امکان استفاده از آب مقطر باعث می شود رسوب کمتری در دستگاه جمع شود .

دستگاه بخور گرم چیست ؟

خرید از ارزان ترین فروشنده

از جمله معایب دستگاه بخور گرم این است که به دلیل وجود المنت های حرارتی مصرف برق آن بیشتر از دستگاه بخور سرد است . همچنین تمیز کردن مواد معدنی که با تبخیر آب در مخزن رسوب می کنند سخت است .

نحوه صحیح نگه داری دستگاه بخور سرد

دستگاه بخور نگهداری آن اهمیت دارد ، برای جلوگیری از رشد قارچ ، باکتری و میکروب حتما روزی یک بار آب مخزن را عوض کنید وحداقل هفته ای 2 بار کل دستگاه رابا آب و مواد شوینده بشویید . هرگز هر ماده ای را داخل مخزن آب نریزید برای اینکه دستگاه را از هر گونه باکتری قارچ و کپک پاک کنید . آب داخل دستگاه را بهتر است هر روز خالی مکنید و پس از خشک شدن دوباره مقداری آب درون آن بریزید . هر 3 روز یک بار دستگاه را از برق بکشید و املاح و جرم ان راپاک کنید اگر دستگاه فیلتر دارد هر چند وقت یک بار فیلتر ان را عوض کنید .

هرچند وقت یکبار فیلتر آن را عوض کنید 2 نوع فیلتر میباشد : فیلتر برای آب سخت و املاح دار که فقط باید آن را بشویید و نیاز به تعویض ندارد و فیلتر های آب با چندین لایه پارچه ای که باید هر 6 ماه یکبار عوض شوند ، وقتی می خواهید دستگاه را برای مدتی کنار بگذارید آب آن را خالی و دستگاه را تمیز کنید .

نکات مهم هنگام استفاده از دستگاه بخور

 1. مقدار رطوبت موجود
 2. تعویض مرتب آب مورداستفاده در دستگاه
 3. تمیز کردن مرتب دستگاه
 4. تعویض به‌موقع فیلترها
 5. استفاده از آب تقطیرشده یا هر آبی که حاوی مواد معدنی نباشد
 6. توجه به اقدامات احتیاطی، در صورت وجود کودک در خانه
 7. توجه به دستورالعمل تولیدکننده‌ی دستگاه بخور

نکات مهم هنگام استفاده از دستگاه بخور

خرید از ارزان ترین فروشنده

فواید دستگاه بخور سرد

 • تاثیر بخور سرد در کاهش سرماخوردگی : از دیگر فواید رطوبت این است که در یک فضای با رطوبت مناسب ویروس ها و باکتری ها (از بین نمی روند) ولی نمی توانند جابه جا شوند . به همین روی دستگاه بخور سرد بهترین راه جلوگیری از انتقال بیماری ها و به خصوص پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی در زمستان می باشد .
 • بخور سرد باعث شادابی و سلامت پوست می باشد : یکی از عواملی که باعث ایجاد چین و چزوک در پوست و پیری پوست می شود ، از بین رفتن رطوبت پوست در هوای خشک است . استفاده روزمره از بخور سرد در محیط کار و منزل رطوبت مناسب محیط شما را تامین می کند و چون در این دستگاه ها نسبت به انواع دیگر آن ، آب به ذرات بسیار ریزی تبدیل می شود و جذب آن به وسیله پوست افزایش می یابد و ضمن تایین سلامتی پوست شما ، به آن شادابی و لطافت خاصی می بخشد .
 • تاثیر مثبت دستگاه بخور بر رفع خشکی سینوس ها : خشکی سینوس ها یکی از مشکلات هوای سرد به خصوص در فصل زمستان است که خود از دلایل اصلی ضعف بدن در مقابل هجوم بیماری ها است . ایجاد رطوبت مناسب نه تنها باعث پیشگیری از بیماری می شود بلکه با نرم ساختن سینوس ها به خروج راحت مخاط می شود . اگر هنگامی که در خواب شبانه هستید از دستگاه بخور سرد استفاده کنید صبح ها با بینی و گلو نرم از خواب بیدار می شوید و آرامش را در سینوس هایتان حس می کنید .
 • تسریع درمان سرماخوردگی با بخور سرد : همان طور که پیشتر گفتیم بخور سرد با ایجاد رطوبت در محیط ضمن کمک به خروج راحت تر مخاط بینی و سینوس ها می شود به نرم شدن سینه و مجاری تنفسی کمک شایانی می کند . این موارد به علاوه پاکسازی هوای محیط خود به بهبود علائم سرماخوردگی می انجامد و همچنین در بهبود سرفه بسیار موثر است .
 • پاکسازی هوای محیط با دستگاه بخور سرد : یون منفی به ذرات سمی و آلودگی های معلق در هوا چسبیده و به دلیل سنگینی یون منفی، پایین آمده و در کف محیط می نشیند و به این صورت هوای محیط پاکسازی می شود . با توجه به آلودگی این روزهای شهرهایی مانند تهران،  اهواز و … لزوم استفاده از بخور سرد برای ایجاد یون منفی و پاکسازی هوای منزل و محیط کار بیش از پیش احساس می شود .

فواید دستگاه بخور سرد

خرید از ارزان ترین فروشنده

نکات مهم هنگام خرید دستگاه بخور سرد

 1. حجم آب مناسب : مقدار حجم مخزن آب دستگاه باید حدود 0.5 تا 0.75 لیتر باشد . دلیل ظان این است که اگر آب مدت زمان زیادی در این دستگاه بماند تولید قارچ کرده و میحط را آلوده می کند . به همین دلیل مقدار آب باید در حدی باشد که شما هر روز بتوانید مخزن را بشویید .
 2. تکنولژی روز : همان طور که در ابتدا گفته شد سه نوع دستگاه بخور موجود می باشد که بهترین نوع آن اولتراسونیک است زیرا قطرات آب را به حد مناسبی ریز می کند که بهتر و بیشتر در هوا پخش می شود . نه تنها بهتر در پوست و سیستم تنفسی نفوذ می کند بلکه مصرف برق را هم کاهش می دهد .
 3. طراحی دلنشین : زیبایی نیز از نکات مهم در خرید دستگاه بخور سرد می باشد زیرا طراحی ظاهری مناسب این امکان را به شما می دهد که در هر نقطه از منزل از آن استفاده کنید.
 4. قیمت مناسب : قیمت دستگاه بخور بازه گسترده ای در بازار دارد که ممکن است خریداران را سردرگم نماید ، لازم است بدانید به علت آنکه این  محصول تاثیر مسقیمی بر سلامت بدن دارد استفاده از محصولات بی کیفیت و دارای گارانتی نامعتبر باعث هدر رفتن  پول و  مهمتر از آن آسیب به سلامت ریه می گردد

معایب استفاده از دستگاه بخور

دستگاه بخور ، وسیله‌ای عالی برای افزایش رطوبت محیط است ، اما این وسیله همچون میلیون‌ ها وسیله‌ی دیگر بی‌خطر نیست ؛ از بین این خطرات می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد :

دستگاه‌های بخور کثیف دستگاه بخور ، آب را به بخاری مناسب برای تنفس تبدیل می‌کند. اما اگر مخزن آن کثیف باشد، بخاری که فرد در آن نفس می‌کشد آلوده و کثیف می‌ شود . مخزن تاریک و مرطوب، بهترین محیط برای تجمع و رشد میکروب‌ هاست . اما تمیز کردن مرتب دستگاه‌های بخور ، از این مشکل پیشگیری می‌ کند . شما می‌توانید این دستگاه‌ها را با استفاده از راهنمایی که توسط کارخانه‌ی تولیدکننده تهیه شده است، تمیز کنید . درضمن باید دقت کنید که آب به مدت طولانی در دستگاه بخور باقی نماند . درضمن اگر دستگاه بخور ، مجهز به فیلتر است ، فیلتر آن را به‌طور مرتب تعویض کنید .

معایب استفاده از دستگاه بخور

خرید از ارزان ترین فروشنده

رطوبت بسیار زیاد هوای مرطوب خوب است ، اما بالا بودن مقدار رطوبت موجب اشکال در تنفس و شدت یافتن برخی از علائم حساسیتی می‌ شود . به‌طور مثال ، عوامل حساسیت‌‌ زایی مانند مایت‌های گرد و غبار ، قارچ‌ ها و کپک به‌ سرعت در محیط مرطوب رشد می‌ کنند .بنابر بررسی‌ های آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده‌ی آمریکا ، سطح رطوبت داخل خانه باید بین ۳۰ تا ۵۰ درصد باشد . رطوبت بالاتر از ۶۰ درصد ، بسیار زیاد است . افرادی که از دستگاه بخور استفاده می‌ کنند ، باید از رطوبت‌سنج یا نم‌سنج نیز استفاده کنند . البته برخی از دستگاه‌ های بخور رطوبت محیط را نیز اندازه‌ گیری می‌ کنند ، اما برای باقی دستگاه‌ ها ، باید رطوبت‌ سنجی جداگانه خریداری کرد .

از دیگر خطرات مربوط به دستگاه بخور می‌توان به سوختگی‌ های ناشی از بخار آب ، رشد کپک و تجمع آن ها روی دیوار ها و سقف خانه اشاره کرد . اگر از دستگاه بخور استفاده می‌ کنید ، زیاد به آن نزدیک نشوید . اگر در خانه کودک دارید ، باید همیشه مراقب او باشید که از دستگاه بخور دور بماند .

افزایش رطوبت می‌تواند تنفس کودکان و بزرگسالانی را که مبتلا به آسم هستند را دچار مشکل کند همچنین روشن بودن مداوم دستگاه بخور موجب رشد قارچ در آن و بروز آلرژی می شود .

نکات مهم قبل از خرید دستگاه بخور سرد

قبل از خرید دستگاه بخور سرد باید تصمیم بگیرید مه تمایل به خرید چه نوع دستگاه بخوری دارید و به چه منظوری می خواهید این دستگاه را خریداری کنید . بخور گرم می‌خواهید یا بخور سرد ؟ بنابراین مشورت با پزشک را فراموش نکنید . اگر کودک ، سالمند ، بیمار مبتلا به آسم و آلرژی ، بیماری ‌های تنفسی و قلبی دارید ، حتما پیش از خرید دستگاه بخور سرد ، با یک پزشک متخصص مشورت کنید . چرا که میزان رطوبت تولیدی برای این افراد باید محاسبه شده و دقیق‌ تر باشد .

نکات مهم قبل از خرید دستگاه بخور

خرید از ارزان ترین فروشنده

پیش از خرید دستگاه بخور سرد باید تصمیم بگیرید که تمایل به خرید چه نوع دستگاه بخوری ‌دارید و به چه منظور می‌ خواهید این دستگاه را خریداری کنید ؟ بخور گرم می‌خواهید یا بخور سرد ؟ بنابراین مشورت با پزشک را فراموش نکنید . ا گر کودک ، سالمند ، بیمار مبتلا به آسم و آلرژی ، بیماری ‌های تنفسیو قلبی دارید ، حتما پیش از خرید دستگاه بخور سرد ، با یک پزشک متخصص مشورت کنید . چرا که میزان رطوبت تولیدی برای این افراد باید محاسبه شده و دقیق‌ تر باشد . دستگاه بخور را حتما از داروخانه‌ های معتبر خریداری کنید و از استاندارد بودن آنها مطمئن شوید .

دستگاه بخور یک وسیله یک بار مصرف نیست و باید باید از مواد مناسب و مرغوب ساخته شده باشد . به جنس دستگاه دقت کنید . انواع مختلفی از این دستگاه ‌ها در بازار موجودند ، اما بعضی از آن ها از پلاستیک‌ های نامرغوب ساخته شده‌ اند و هنگام تولید بخار ، بوی نا مطبوعی ایجاد می‌ کنند . گروهی از رطوبت ساز ها اتوماتیک و کم‌ مصرف ‌ترند و قابلیت تنظیم میزان بخار و مواد افزودنی را دارند . حتما پیش از خرید ، مشخصات دستگاه و چگونگی به کار انداختن آن را از فروشنده بپرسید .

پیش از خرید، حتما دستگاه را امتحان کنید. بعضی از دستگاه‌ های بخور صدای زیادی از خود تولید می ‌کنند و آزاردهنده هستندظرفیت مخازن دستگاه‌ های بخور از 3 لیتر تا 5 لیتر متغیر است که با توجه به نیاز و مکان مورد نظر خود، می توانید یکی از آنها را بخرید .

نکات مهم قبل از خرید دستگاه بخور

خرید از ارزان ترین فروشنده

خرید اینترنتی دستگاه بخور

حفظ رطوبت محل زندگی به ‌خصوص در فصول سرد سال ، یکی از راه‌ های حفظ سلامتی است و دستگاه ‌های بخور تا حد زیادی به این مسئله کمک ‌می کنند ، اما نباید به‌ طور دایمی استفاده شوند ونباید رطوبت هوای اتاق  بیشتر از حد مجاز افزایش یابد . با خرید دستگاه بخور سرد با استفاده از لینک زیر می توانید کار را برای خود آسان کنید و از بهترین و با کیفیت ترین دستگاه های بخور بهره مند شوید .

خرید از ارزان ترین فروشنده

از این که ما را تا آخر این مطالب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم اگر تجربه ای در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید .

 

دکمه بازگشت به بالا