قیمت دستگاه لیزر موهای زائد

قیمت دستگاه های مختلف لیزر موهای زائد

قیمت دستگاه لیزر موهای زائد ،در واقع لیزر موهای زائد عملی است که با تابش اشعه لیزر بر روی پوست توسط دستگاه انجام می شود. نورهای تولید شده توسط دستگاه لیزر موهای زائد موجب تخریب ملانین های مو و در نتیجه کاهش رشد آنها می شود. این روزها استفاده از این تکنولوژی برای حذف موهای زائد توسط کلینیک های زیادی انجام می شود. دستگاه های لیزر موهای زائد که امروزه در بازار وجود دارند، قبل از این که وارد بازار شود، حدود ۲۰ سال به صورت آزمایشی استفاده شده اند تا توانسته اند مورد استفاده  متخصصین پوست قرار بگیرند. اکثر این دستگاه ها برای از بین بردن موهای زائد توسط سازمان بهداشت جهانی تایید شده است تا امروز دستگاه های لیزر موهای زائد به عنوان یکی از موثرترین و بهترین نوع درمان شناخته شده است.

قیمت دستگاه های مختلف لیزر موهای زائد

 

چگونگی کارکرد دستگاه های لیزر

دستگاه لیزر در طول درمان طول موج ثابتی از نور را به سطح پوست می تاباند و در هنگام جلسات درمان هیچ گونه آسیبی به بافت های اطراف وارد نمی کند. بنابراین اثر لیزر به صورت محلی می باشد و به صورت انتخابی ملانین را انتخاب می کند وبا تولید گرما در سلول های بنیادی درون آن از رشد دوباره موها جلوگیری می کند. به ترتیب سایر نواحی دیگر پوست گرم نخواهد شد. اشعه تولید شده توسط اشیا با رنگ تیره بهتر جذب می شود و به همین خاطر بر روی  موهای تیره تر تاثیرگذاری بیشتری دارد.

دستگاه لیزر دایود

نور تولید شده توسط این دستگاه با قطر بسیار باریکی بر روی پوست تابیده می شود. دستگاه دایود از تکنولوژی نیمه هادی استفاده می کند، بخاطر همین توان دستگاه برای تولید نور در بازه فرو سرخ قرار دارد. در مقایسه با دستگاه های دیگر مانند ruby و  alexandrite این دستگاه می تواند نوری به طول موج 800 نانومتر تولید کند که بیشترین میزان جذب و نفوذ توسط ملانین ها را رقم می زند.

چگونگی کارکرد دستگاه های لیزر

این مهم ترین مزیت این دستگاه به شمار می آید که باعث می شود برای حذف موهای زائد به بهترین شکل عمل کند. البته برای استفاده از این دستگاه باید امنیت بالا فراهم شود و برای نوع پوست و موی فرد مناسب باشد.

دستگاه اندی یگ

این دستگاه نوری به طول موج 1000 نانومتر تولید می کند و مناسب برای نواحی تیره رنگ پوست بدن و پوست های گندمی و تیره می باشد. اگرچه دستگاه های دیگر جوابگو مناسبی برای پوست های تیره نیستند، اما دستگاه اندی یگ به گونه ای طراحی شده که بهترین نتیجه ممکن را برای نواحی سبزه و گندمی بدن به همراه دارد.

دستگاه لیزر الکساندرایت

لیزر الکساندرایت با طول موج ۷۵۵ نانومتر یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا است. در حال حاضر این دستگاه جز محبوب ترین دستگاه در کلینیک های موجود در کشور ماست.

مهم ترین ویژگی این دستگاه قابلیت تنظیم شدن طول موج و انرژی مورد نیاز برای از بین بردن موهای زائد است. نور این دستگاه در محدوده نور مرئی و جز لیزر های جامد است. به گفته متخصصین پوست این دستگاه موثرترین و یکی از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد است. یکی از امکانات مفید این دستگاه داشتن سیستم خنک کننده برای جلوگیری از سوختن پوست می باشد. اما بدلیل قدرت بالای این دستگاه میزان درد احساس شده در طول زمان درمان به نسبت دستگاه های دیگر بیشتر است.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

شما به عنوان یکی متقاضیان لیزر موهای زائد باید اطلاعات کافی و دقیق در مورد دستگاه و شرکت سازنده آن داشته باشید. چرا که یک دستگاه توسط تولید کننده های بیشماری در سراسر دنیا ساخته می شود. زمانی که یک دستگاه قیمت های متفاوتی دارد، قطعا کارایی آن متفاوت خواهد بود.

ویژگی یک دستگاه خوب دارا بودن سیستم تنظیم کننده طول موج و سیستم خنک کننده برای کاهش حس درد و التهاب و سوزش می باشد.  البته استفاده از دستگاه های لیزر به نوع و رنگ پوست و جنس موی زائد هر فرد بستگی دارد. پس برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید دستگاه متناسب با پوست و مو بدن انتخاب کرد.

دلیل متفاوت بودن قیمت دستگاه لیزر موهای زائد

در حال حاضر در کلینیک های کشور ما دستگاه های لیزر از برندهای مختلفی مانند آسیای شرقی، اروپایی و همچنین برندهای آمریکایی مورد استفاده قرار می گیرد. به خاطر همین با توجه به نوع دستگاه و کشور سازنده آن قیمت دستگاه لیزر موهای زائد با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

دستگاه لیزر موهای زائد برای پوست های تیره

دستگاه جنتل مکس پرو جز یکی از بهترین و مناسب ترین دستگاه های لیزر برای حذف موهای زائد پوست تیره شناخته می باشد. این دستگاه تا طول موج ۱۰۶۴ نانومتر تولید می کند در حالی که سیستم ایمنی این دستگاه تضمین شده است.

دستگاه لیزر موهای زائد برای پوست های تیره

 

تعداد جلسات

به طور معمول برای مشاهده نتایج عالی از دستگاه های لیزر نیاز به ۴ الی ۶ جلسه لیزر خواهد بود. عده ی کمی در شرایط خاص به تعداد جلسات بیشتری نیاز دارد. برای مثال معمولا آقایان برای لیزر موهای زائد جلسات بیشتری نسبت به خانم ها طی می کنند.

نکات ضروری در هنگام گذراندن جلسات لیزر

  • در هنگام طی کردن تعداد جلسات هرگز پوست خود را برنزه نکنید.
  • ریزش موهای زائد برای هر فردی متفاوت است. مثلا ممکن است پس از ۲۰ روز از اولین جلسه درمان موهای بدن شروع به ریزش کنند، اما در برخی مواقع پس از جلسات دوم یا سوم این اتفاق می افتد‌.
  • در دوران درمان برای از بین بردن موها فقط از تیغ استفاده کنید. پس در استفاده کردن از روش های اپیلاسیون، وکس، بند و موچین به شدت خودداری کنید.
  • به هیچ عنوان تا مدت ۲۴ ساعت بعد از لیزر از مواد شوینده، مواد آرایشی استفاده نکنید و از انجام فعالیت های بدنی شدید پرهیز کنید.

 

نکات ضروری در هنگام گذراندن جلسات لیزر

کلام آخر

برای انجام لیزر موهای زائد حتما تحقیقات لازم در مورد مراکز پوست و زیبایی انجام دهید. و سعی کنید نظرات مراجعه کنندگان آنها را در مورد خدمات و نتیجه درمان در صفحات اصلی وب آنها بخوانید.

در اخر امیدوارم اطلاعات کافی در مورد انواع دستگاه های لیزر موهای زائد برای شما ارائه داده باشیم . برای دانستن قیمت دستگاه های لیزر موهای زائد می توانید با مشاورین کلینیک های پوست و زیبایی تماس بگیرید و هر گونه سوال در زمینه ی نحوه درمان و خدمات کلینیک از آنها بپرسید.

 

دکمه بازگشت به بالا