پزشکان

روش های تعیین جنسیت قبل از بارداری + لیست 10 تایی

حالت شب

روش های تعیین جنسیت قبل از بارداری

معرفی روش های تعیین جنسیت قبل از بارداری + لیست 10 تایی _ در گذشته راهکاری برای تعیین جنسیت قبل از بارداری نبود. و بیشتر خانواده ها مجبور بودند چشمشان را بر روی آرزو داشتن فرزندی با جنسیت دلخواه ببندند. و در آخر برای رسیدن به جنسیت مورد نظر مجبور به آوردن فرزند های دیگری می شدند.

اما امروزه روش های مختلفی برای تعیین جنسیت وجود دارد که کار زوجین را راحت کرده است. روشی مانند IVF یا همان لقاح خارج از رحم نزدیک به صد در صد جنسیت فرزند به نتیجه می رسد و زوجین را به آرزو خود می رساند. این تکنولوژی باعث شده است که دیگر هیچ فردی در آرزوی فردی خاص نباشد‌.

به طور کلی ، زمانی که مقاربت شکل می گیرد ، اسپرم مرد در طول رحم حرکت می کند و اگر تخمکی در رحم وجود داشته باشد ، لقاح انجام می شود. لقاح به گونه ای است که اسپرم با تخمک ترکیب شده و جنین تشکیل می شود. اگر جنین داخل رحم لانه گزینی کند ، موجب بارداری می شود و اگر این اتفاق نیافتد ، در حقیقت جنین دفع شده است.

روش های تعیین جنسیت قبل از بارداری + لیست 10 تایی

نحوه تعیین جنسیت فرزند به گونه ای است که اگر اسپرم x با تخمک x زن لقاح انجام شود ، فرزند دختر شکل می گیرد. و اگر اسپرم y با تخمک x لقاح انجام شود ، جنسیت فرزند پسر خواهد شد. در واقع اسپرم مرد دارای دو ویژگی x و y می باشد اما تخمک خانم تنها دارای ویژگی x است.

بنابراین تنها اسپرم مرد تعیین کننده جنسیت فرزند است و در بحث تعیین جنسیت قبل از بارداری این است که کدام از نوع اسپرم مرد به تخمک برسد و لقاح ایجاد کند.در ادامه مقاله به بررسی روش های تعیین جنسیت قبل از بارداری می پردازیم.

استفاده رژیم غذایی

در این روش برای رسیدن به جنین پسر باید برنامه غذایی تنظیم شود که نسبت سدیم و پتاسیم بالاتر از نسبت کلسیم و منیزیم باشد. در این موقع موجب می شود که تخمک ها اسپرم های حاوی جنسیت پسر را جذب کنند. و برای دستیابی به جنین دختر این نسبت برعکس می باشد و باید نسبت کلسیم و منیزیم بالاتر نسبت سدیم و پتاسیم قرار بگیرد.

غذاهای دارای سدیم: شامل گوشت ، تخم مرغ ، هویج، شیر ، اسفناج ، نمک طعام ، جگر گوساله

غذاهای دارای پتاسیم: شامل فراورده های گوشتی ، میوه ها مخصوصا  ( موز ، خرما) ، سبزیجات مخصوصا  ( سیب زمینی و هویج) و غلات

غذاهای دارای منیزیم: شامل قهوه ، كاكائو ، غلات ، سبزي ها ، مخمر آبجو ، سويا ، چغندر ، گردو ، جوانه گندم

غذاهای دارای کلسیم: شيركاكائو ، ماست ، بستني ، شلغم ، بادام و ساردين

استفاده رژیم غذایی

در نتیجه برای ایجاد جنین پسر توصیه می شود ، غذاهایی مانند گوشت ، هویج ، موز ، غذاهای شور ، جگر ، خرما ، تخم مرغ و سیب زمینی مصرف شود. و برای تشکیل جنین دختر خوب است غذاهایی مانند: بادام ، کاکائو ، شير و فرآورده هاي آن مانند ماست و پنیر و … ، ماهي ساردين ، خاويار ، جوانه گندم و كلم ، كدو و فلفل سبز بیشتر خورده شود.

برنامه های غذایی که دارای انرژی کمتری است و دارای مواد مغذی و معدنی می باشد ، درصد ایجاد لقاح دختر را بالا می برد و برنامه غذایی دارای میوه و شیرینی ها قند خون را بالا برده و احتمال پسر شدن جنین بیشتر می شود.

چرا که محیط رحم را برای جذب اسپرم پسر فرآهم می کند و اسپرم های پسر نسبت به اسپرم های دختر تحرک بیشتری دارند.شما می توانید با 10تا از بهترین دکتران تغدیه کودک خود را به سلامتی به دنیا بیاورید.بهترین دکتر تغذیه در تهران+لیست 10تایی

زمانی که نمی تواند از روش رژیم غذایی استفاده کنید

زمانی که قصد دارید از این روش استفاده کنید ، باید دچار بیماری یا مشکل خاصی نباشید تا در اجرای رژیم دچار ممنوعیت نشوید. مثلا برای داشتن رژیم پسردار شدن مواردی مانند فشار خون بالا ، نارسایی های کلیوی و ناراحتی‌های قلبی شما را با مشکل روبرو می کند و همچنین برای دختر شدن نباید دچار مشکلاتی مانند اختلالات عصبی ، بالا بودن کلسیم خون و نارسایی های کلیوی باشید.

زمانی که نمی تواند از روش رژیم غذایی استفاده کنید

زمان شروع برای برنامه غذایی

برای شروع رژیم غذایی خود باید حداقل دو ماه قبل از بارداری اقدام کنید. یعنی حداقل دو مرتبه پریود ماهانه داشته باشید و همچنین دقت کنید که تا زمان انجام تست های آزمایشگاهی برای مشخص شدن جنسیت فرزندتان باید برنامه غذایی را رعایت کنید.

زمان بندی مقاربت ماهانه زن و شوهر

اگر مقاربت زن و شوهر به زمان تخمک گذاری نزدیک باشد ، بخاطر قلیایی بودن محیط رحم احتمال این که نوزاد پسر باشد ، زیاد است. هنگامی که محیط قلیایی تر ، رقیق تر و ارتجاع پذیر است ، شرایط برای لقاح اسپرم های پسر مناسب می شود.

اما زمان مناسب برای لقاح جنین دختر چند روز قبل از تخمک گذاری می باشد. اسپرم های حاوی خاصیت فرزند دختر همیشه ماندگاری بهتری دارند و زمانی بیشتر زنده می مانند.

لقاح بیرون از رحم

امروزه تکنیک IVF یا همان لقاح بیرون از رحم جز بهترین روش تعیین جنسیت قبل از بارداری است که حدود ۹۵ درصد به نتیجه می رسد. همچنین روش IVF امروزه برای درمان ناباروری به کمک بسیاری از زوج ها می رود که در این روش در آزمایشگاه اسپرم و تخمک ها را با هم ترکیب می کند و سپس نتیجه به دست آمده را به داخل رحم منتقل می کنند.

لقاح بیرون از رحم

روش IVF جز روش های پرطرفدار برای درمان ناباروری می باشد که درصد بارداری را به میزان قابل توجهی بالا می‌برد و مشکلات موجود در زنان مانند مشکل تخمک گذاری ، پایین بودن کیفیت تخمک و انسداد لوله های رحم را برطرف می کند.

هم چنین مشکل مردانی که به خاطر کم بودن تعداد و کم تحرک اسپرم با مشکل ناباروری روبرو هستند را نیز برطرف می‌کند.همچنین همراه با این روش نیز ، می توان در کنار و رفع مشکل ناباروری ، جنسیت فرزند را مشخص کرد.

نشانه دار کردن لیزری گامنت ها

با استفاده از این روش سلول‌های جنسی مردان که حاوی خاصیت جنسیت پسر هستند ، توسط لیزر نشانه دار می شود و سپس توسط دستگاه سلول‌هایی که حاوی جنسیت دختر جدا می شود و بقیه سلول هایی که باقی می ماند دارای خاصیت پسردار شدن می باشد. با توجه به این که جنسیت مورد نظر کدام است ، هر کدام از این سلول ها انتخاب شده و با تخمک لقاح داده می شود.

 قلیایی یا اسیدی کردن واژن

همانطور که می دانید ، میزان PH واژن نقش بسیار مهمی بر روی پسر یا دختر شدن جنین دارد. به طوری که اگر واژن حالت قلیایی پیدا کند ، اسپرم حاوی خاصیت پسر در این شرایط ماندگاری بیشتری دارد و احتمال این که فرزند پسر باشد ، بیشتر است و اگر محیط واژن مادر خاصیت اسیدی داشته باشد ، احتمال دختر بودن جنین بیشتر می شود. در این حالت اسپرم حاوی خاصیت پسر به خاطر محیط اسیدی خیلی سریع از بین می رود و می میرد. در عوض با شرایط اسیدی سازگاری بهتری دارد و طول عمر آن بیشتر می شود.

قلیایی یا اسیدی کردن واژن

به همین خاطر ، بیشتر متخصصین زنان و زایمان به زوج ها توصیه می کنند ، برای تعیین جنسیت قبل از بارداری شرایط مناسب برای قلیایی یا اسیدی شدن را ایجاد کنند. آنها باید در کنار بکارگیری روش تعیین زمان تخمک گذاری ، برای داشتن فرزند پسر محیط واژن را با محلول جوش شیرین رقیق شده پیش از نزدیکی بشورند‌.

در این صورت تا دو روز بعد ، احتمال پسر دار شدن بالای ۸۵ درصد می رسد و اگر قصد دارند فرزند دختر داشته باشند باید از محلول رقیق شده سرکه سفید استفاده کرده تا محیط واژن حالت اسیدی پیدا کند. دقت داشته باشید قبل از این کار برای شستشو مهبل با این محلول ها حتما با یک متخصص زنان زایمان در ارتباط باشید.

نکته مهم برای انجام روش های تعیین جنسیت قبل از بارداری

  • اگرچه موارد طبیعی برای تعیین جنسیت قبل از بارداری بسیار ساده است اما دقت داشته باشید برای انجام هر کدام از این روش نیاز است به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا با درصد موفقیت بیشتری روبه‌رو شوید. چرا که هرگونه اشتباهی باعث می شود شانس شما کم شود و یا عواقبی برای شما به همراه داشته باشد.
  • همچنین در زمینه استفاده از رژیم غذایی قبل از بارداری این نکته را بدانید که رعایت رژیم های گفته شده تنها بر روی خانم ها تاثیرگذار است و هیچ نوع تغذیه ای برای مرد بر روی مکانیسم این عمل موثر نیست. همچنین مصرف برخی از داروهایی که توسط پزشک تجویز می‌شود می‌تواند بر روی اجرای رژیم غذایی تاثیر بسیار زیادی بگذارد.

نکته مهم برای انجام روش های تعیین جنسیت قبل از بارداری

  • همچنین دقت داشته باشید که برای رسیدن به نتیجه مطلوب هرگز از صرف هزینه های گران قیمت صرف نظر نکنید. چرا که این گونه روش ها هم کمک می کند که به هدف خود برسید و هم موجب تضمین سلامتی ژنتیکی فرزندتان می شود. پس به دستورات متخصص خود به خوبی عمل کرده و در انجام هر کدام از آنها هرگز منصرف نشوید.
  • در برخی مواقع ، روش استفاده از روش IVF و جایگذاری جنین در داخل رحم می تواند فرزند دوقلو یا چندقلویی به دنیا آمده شود که با استفاده از جایگذاری چندین جنین در داخل رحم منتظر به دنیا آمدن چند قلوها خواهید شد.

موارد تاثیر گذار بر روی تعیین جنسیت

خوب است بدانید ، موارد زیادی وجود دارد که برای بر روی تعیین جنسیت شما موثر هستند که در ادامه مقاله به بررسی آنها می پردازیم.

تاثیر نوع دخول بر روی جنسیت فرزند

نوع دخول بر روی مشخص شدن جنسیت فرزند تاثیر مستقیم می‌گذارد ، به طوری که  نوع دخول از پشت  وضعیت را برای داشتن فرزند پسر فرآهم می کند. زیرا حالت دخول عمیق‌تری صورت می‌گیرد و اسپرم مردانه نزدیک به دهانه رحم وارد می شود.

تاثیر فصل‌های سال بر روی جنسیت فرزند

توصیه می شود برای داشتن فرزند دختر زمان بارداری را در فصل بهار قرار دهید و برای پسردار شدن بهتر است در فصل پاییز این کار انجام شود.

تاثیر فصل‌های سال بر روی جنسیت فرزند

بهتر است برای داشتن فرزند پسر مادر خونسرد باشد

مادرانی که همیشه دچار نگرانی و اضطراب هستند ، احتمال این که فرزندشان دختر شود ، بیشتر است و خانم های خونسرد و آرام احتمال  داشتن فرزند پسر را افزایش می دهند. در واقع احتمال این که یک خانم نگران و پر استرس صاحب یک دختر شود ، حدود ۷۵ درصد می باشد.

کلام آخر

در کلام آخر باید بیان کنیم که درصد پایانی تعیین جنسیت فرزند قبل از بارداری به خواسته خداوند متعال مربوط می باشد و تا او اراده نکند هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

ممنون که تا پایان ما مقاله با ما همراه بودید.

فائزه میرزایی

من یک نویسنده تحت وب هستم. و 6 سالی هستش با تولید محتوا آشنا شدم و کار من تولید محتوا یونیک در عین حال موثر برای سایت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

دکمه بازگشت به بالا