; خرید اینترنتی انواع یاد آور دارو + لینک خرید - پزشکا : بهترین مجله پزشکی و زیبایی
نبض بازار

خرید اینترنتی انواع یاد آور دارو + لینک خرید

حالت شب

یاد آور دارو

با خرید یاد آور دارو کار را برای خود آسان تر کنید ، رژیم های دارویی نقش به سزایی در تداوم زندگی سالم و افزایش طول عمر مفید افراد دارد و رعایت آن با توجه به پیچیدگی ها و مشغله های زندگی به سبک امروزی بسیار مشکل است . همگی از اهمیت مصرف به موقع دارو ها آگاه هستیم و با مشکلاتی همچون فراموش کردن یک وعده دارویی ، تردید در اینکه آیا وعده دارویی را مصرف کرده ایم یا خیر! و مصرف مجدد دارو و یا تاخیر در زمان مصرف آن ها آشنا بوده و تجربه آن را داشته ایم . خبر خوب اینکه دستگاه های یادآور دارو توانسته است بسیاری از استرس های ناشی از زمان صحیح مصرف داروها را کاسته و همچنین مکان نگهداری مناسب و با امنیت بالاتری را برای انواع داروها فراهم آورد .

یاد آور دارو چیست ؟

طی دهه گذشته ، پیشرفت های علم پزشکی باعث شده اند که طول عمر افراد بالاتر رود . اگر چه در نگاه اول این افزایش ، خوشایند به نظر می رسد اما از طرف دیگر باعث بالا رفتن تعداد افراد مسن و سالخورده در جامعه می شود . این سالخوردگی با بروز بسیاری از بیماری های مزمن نظیر بیماری های قلب و عروق ، دیابت ، فشارخون ، مشکلات پروستات در مردها ، سرطان های مختلف و حتی افسردگی همراه است که هر کدام از آنها برای درمان به مصرف یک یا تعداد بیشتری قرص و داروی مختلف نیازمندند .

یاد آور دارو چیست ؟

حالا اگر فردی به چند نوع مختلف از این بیماری ها دچار باشد ( که چندان ناشایع هم نیست ) ممکن است مجبور شود روزی چند نوبت و هر بار چند عدد داروی مختلف مصرف کند . به طور مثال ، یک بیمار دیابتی را در نظر بگیرید . این بیمار مجبور است چند داروی مختلف برای کنترل قندخون خود مصرف کند . در نهایت ، این دیابت فرد را مستعد ابتلا به بیماری های قلبی عروقی ، زخم های پا ، مشکلات چشمی و یا درگیری کلیوی هم می کند که برای درمان هر یک از آنها هم به مصرف و اضافه شدن تعداد دیگری دارو به فهرست دارو های قبلی نیاز می شود .

این حجم و تعداد بالای دارو های مصرفی باعث می شود که بیمار از نظر زمان مصرف دارو ها ، تعداد مصرف آنها و نیز نحوه استفاده دچار سردرگمی بشود . این سردرگمی گاهی به شدت برای بیمار گران تمام می شود چرا که کم یا زیادتر از نیاز مصرف کردن داروها گاهی حتی جان بیمار را نیز در معرض خطر قرار می دهد . به طور مثال ، مصرف نکردن داروهای دیابت باعث بالا رفتن شدید قندخون و یا مصرف بیش از حد آن باعث کاهش مرگ آور قند خون می شوند .

دارو هایی که توسط افراد تهیه می شود در منزل یا محل کار جایگاه مشخصی نداشته و اکثرا ًدر مکان های نا‌مربوط و در معرض و دسترس کودکان و البته در معرض نور خورشید و دیگر نور های مضر و گاهاً در دمای بالای محیط قرار دارند .

داروهایی که توسط افراد تهیه می شود در منزل یا محل کار جایگاه مشخصی نداشته و اکثرا در مکان های نا‌مربوط و در معرض و دسترس کودکان و البته در معرض نور خورشید و دیگر نور های مضر و گاهاً در دمای بالای محیط قرار دارند .

کاربرد یادآور دارو ، استقرار انواع دارو (قرص ، کپسول ، شربت و …) به صورت منظم و با جایگاه مشخص و به صورت جداگانه ، محدود کردن دسترسی کودکان به داروها ، جلوگیری از برخورد نور مستقیم خورشید با داروها و محدود کردن آن ، جلوگیری از ماندن دارو ها در دمای زیاد و ایجاد فضای مناسب مجزا در یخچال است .

یاد آور دارو چیست ؟

طی دهه گذشته ، پیشرفت های علم پزشکی باعث شده اند که طول عمر افراد بالاتر رود . اگرچه در نگاه اول این افزایش ، خوشایند به نظر می رسد اما از طرف دیگر باعث بالا رفتن تعداد افراد مسن و سالخورده در جامعه می شود . این سالخوردگی با بروز بسیاری از بیماری های مزمن نظیر بیماری های قلب و عروق ، دیابت ، فشارخون ، مشکلات پروستات در مردها ، سرطان های مختلف و حتی افسردگی همراه است که هر کدام از آنها برای درمان به مصرف یک یا تعداد بیشتری قرص و داروی مختلف نیازمندند .

حالا اگر فردی به چند نوع مختلف از این بیماری ها دچار باشد (که چندان ناشایع هم نیست) ممکن است مجبور شود روزی چند نوبت و هر بار چند عدد داروی مختلف مصرف کند. به طور مثال ، یک بیمار دیابتی را در نظر بگیرید . این بیمار مجبور است چند داروی مختلف برای کنترل قندخون خود مصرف کند . در نهایت ، این دیابت فرد را مستعد ابتلا به بیماری های قلبی عروقی ، زخم های پا ، مشکلات چشمی و یا درگیری کلیوی هم می کند که برای درمان هر یک از آنها هم به مصرف و اضافه شدن تعداد دیگری دارو به فهرست داروهای قبلی نیاز می شودئ. این حجم و تعداد بالای داروهای مصرفی باعث می شود که بیمار از نظر زمان مصرف داروهائ، تعداد مصرف آنها و نیز نحوه استفاده دچار سردرگمی بشود . این سردرگمی گاهی به شدت برای بیمار گران تمام می شود چرا که کم یا زیادتر از نیاز مصرف کردن داروها گاهی حتی جان بیمار را نیز در معرض خطر قرار می دهد . به طور مثال ، مصرف نکردن داروهای دیابت باعث بالا رفتن شدید قندخون و یا مصرف بیش از حد آن باعث کاهش مرگ آور قند خون می شوند.

نحوه استفاده از دستگاه یادآور دارو

در ابتدا داروهای مورد نظر ، به تفکیک زمان مصرف در کشوهای تعیین شده دستگاه یا محفظه های یخچال قرار داده می شوند و بعد از بسته شدن کامل هر کشو قفل کودک مکانیکی آن فعال میشود و برای خروج هر دارو نیاز به تحریک شاستی مربوطه و باز کردن درب کشوی مورد نظر به صورت همزمان است . بعد از تنظیم داروها ، با فشردن دو کلید از پنل کاربری به مدت دو ثانیه قفل کودک الکترونیکی نیز فعال شده و فشردن هر کدام از آنها بی اثر می‌ شود .

نحوه استفاده از دستگاه یادآور دارو

با فرا رسیدن زمان مصرف هر کدام از داروها ، دستگاه شروع به ایجاد آلارم صوتی و نوری می کند و هم زمان شماره داروی مورد بر روی نمایشگر ظاهر می شود . آلارم های صوتی که در حافظه دستگاه به صورت پیش فرض موجود است و یا صدای ضبط شده اعضاء خانواده (که به عنوان آلارم صوتی جهت جلوگیری از استرس افراد کهنسال در نظر گرفته شده ) جزء آلارم های صوتی این محصول محسوب می شوند . آلارم نوری نیز که با توجه به شفافیت کشوها و عبور نور از آن مشخص کننده داروی مورد مصرف است کاربر را مطلع میکند .

لازم به ذکر است دستگاه دارای صدای کم تا زیاد بوده و نسبت به محیط مورد استفاده قابل تنظیم می باشد .

مزایا و کاربردهای استفاده از یاداور دارو

 1. مصرف به موقع داروها
 2. تاثیر مثبت و صحیح داروها در نتایج
 3. کاهش طول دوره درمان (چرا که عدم رعابت زمان صحیح مصرف داروها طول دوره درمان را افزایش می دهد)
 4. عدم افزایش دوز مصرفی در مراجعات بعدی به پزشک (چرا که عدم رعایت زمان صحیح مصرف داروها تاثیر دارو ها را کاهش می دهد)
 5. پیشگیری از مصرف خارج از دوز داروها و یا فراموشی آنها
 6. طراحی زیبا و کاربردی آن
 7. تنظیم کردن دارو ها در کشو ها به صورت کاملا ساده و مرحله به مرحله همراه با سخن گوی فارسی
 8. دارای هشدار صوتی و نوری مجزا
 9. کاهش بسزای تاثیر نور آفتاب بر داروها (اکثر داروها در مجاورت نور خورشید تاثیرات خود را از دست داده و یا حتی ترکیبات شیمیایی آنها تغییر کرده و مسمویت دارویی را به همراه دارد)
 10. ساماندهی و مرتب سازی داروها در مکان مناسب و مشخص
 11. جلوگیری از پراکندگی دارو ها در مکان های نامناسب مثل کابینت ها، کشوها و …
 12. پیشگیری از آسیب دیدگی محفظه استریل داروها
 13. کاهش دسترسی کودکان و خردسالان با توجه به قابلیت نصب دستگاه روی دیوار
 14. دمای مناسب نگهداری داروها
 15. مجهز بودن به دماسنج دیجیتال
 16. نمایش همیشگی دمای محیط بر روی نمایشگر دستگاه (دمایی که داروها در آن نگهداری می شوند)
 17. هشدار صوتی برای زمانی که دمای محیط برای نگهداری دارو ها مناسب نباشد.(جهت انتخاب مکانی مناسب تر)
 18. پیشگیری از فاسد شدن دارو ها در دمای بالا
 19. مناسب جهت هدیه به عزیزانی همچون پدربزرگ و مادربزرگ ها

مزایا و کاربردهای استفاده از یاداور دارو

 هشدار:

این دستگاه جهت رعایت هرچه بهتر رژیم دارویی طراحی شده و تنظیمات دستگاه می بایست مطابق تجویز پزشک (و یا داروخانه) صورت گیرد . لذا ابتدا دستور کار و نکات ذکر شده در دفترچه راهنما را با دقت و شکیبایی بالا و به صورت کامل مطالعه نموده ، دستگاه را تنظیم نموده و از آن استفاده نمایید . لذا کلیه مسئولیت های استفاده از آن بر عهده کاربر و استفاده کننده آن می باشد .

خرید یاد آور دارو به صورت اینترنتی

برای خرید یاد آور دارو  می توانید به صورت اینترنتی این کار را انجام برای خرید یاد آور با استفاده از لینک زیر خریدی مطمئن داشته باشید . برخی برای خرید یاد آور دارو به مکان های شلوغ و مراکز خرید های مختلفی می روند در این روز ها این کار معمولا درست نمی باشد . 

4/5 - (3 امتیاز)
دکمه بازگشت به بالا