جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی

جراحی زیبایی بینی جز جراحی هایی است که از گذشته های دور تاکنون بوده است . اما حالا با پیشرفت علم و تکنولوژی این گونه جراحی ها، استفاده از آنها را برای همه راحت کرده است چرا که با خطرات و عوارض کمتری همراه هستند.بیشتر افراد از جراحی زیبایی برای اصلاح عیب های برخی از اعضای صورت و بدن خود استفاده می کنند.جراحی زیبایی توسط جراح پلاستیک انجام می شود و با توجه به اعضای مورد هدف می تواند تخصص جراح فرق داشته باشد. برای مثال، جراحی زیبایی بینی به منظور زیباسازی بینی، هم متخصص گوش و حلق و بینی انجام می دهد و هم جراحی پلاستیک.

جراحی زیبایی بینی

انواع جراحی زیبایی از نظر اجزای بدن

جراحی زیبایی با توجه به اجزای بدن به چند دسته تقسیم می شود.

جراحی صورت

جراحی زیبایی صورت شامل عمل بینی، جراحی و افتادگی پلک، برولیفت، ایمپلنت های چهره، اتوپلاستی می باشد.

جراحی غبغب و گردن

جراحی بازسازی غبغب و گردن شامل لیفت پوست گردن به منظور حذف چین و چروک های آن و حذف چربی های اضافی گردن می باشد.

جراحی شکم، پهلو و پشت

برای حذف چربی های اضافی شکم و پهلو روش های مختلفی وجود دارد. برای مثال لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی، لیپولیزر را می توان نام برد.

جراحی سینه

جراحی سینه به منظور اهداف مختلفی انجام می شود. برای مثال، کاشت پروتز برای بزرگ کردن سینه، عمل جراحی برای کوچک کردن سینه، لیفت سینه برای رفع افتادگی و شل بودن سینه و تزریق چربی و یا ژل برای بهبود فرم و سایز سینه

جراحی بازوان و ران ها

عمل لیفت برای رفع  شلی و افتادگی بازوان و ران ها انجام می شود. هم چنین جراحی لیفت با حذف پوست و چربی اضافی موجب فرم دهی و کاهش حجم بازوها و ران می شود.

انواع جراحی زیبایی از نظر نیاز فرد

انواع جراحی زیبایی از نظر نیاز فرد

گاهی اوقات جراحی زیبایی بینی یا پلاستیک برای رفع نواقص روی صورت و بدن انجام می شود. در این موارد ممکن است فرد از همان زمان تولد با نقض فیزیکی خود همراه بوده است مانند مشکل افتادگی پلک ها، لب شکری. و یا بر اثر حوادث، به اندام بدن آسیب وارد شده است. مثل شکستگی بینی، سوختگی. این دسته از جراحی های پلاستیک صرفا برای بازسازی انجام می شود.

اما نوع دیگر عمل های زیبایی به نام عمل های آرایشی شناخته می شود. بسیاری از افراد هستند که از برخی اجزای بدن خود ناراضی هستند و به منظور زیبایی بیشتر تصمیم به انجام عمل های زیبایی میگیرند. امروزه عمل های زیبایی زیادی انجام می شود که مواردی از آن می توان به بزرگ یا کوچک کردن سینه، برداشتن چربی های اضافه، تغییر اندازه بینی و غیره اشاره کرد.

آمادگی قبل از جراحی زیبایی

قبل از عمل، جراح شما باید تمام زوایای عمل را مورد بررسی قرار بدهد  و در مورد ریسک ها، مزایا، جایگزین ها و ریکاوری با شما صحبت کند. هم چنین شما هم باید انتظارات خود را از نتایج عمل بازگو کنید. تمام سوالات خود را از دکتر بپرسید و سعی کنید نگرانی های خود را بر طرف کنید. چرا که وضعیت راحت و آسوده، به شما در مراحل جراحی کمک می کند.هم چنین شما باید از روند کلی عمل اطلاع کامل داشته باشید، مراحل چقدر طول می کشد و از همه ی عوارض احتمالی جراحی با خبر باشید.

مراقبت های بعد از جراحی

  • در مصرف آسپرین و داروهای ضد انعقاد خون پرهیز کنید. چرا که منجر به خونریزی و کبودی های بعد از عمل می شود.
  • با پزشک متخصص خود در مورد مصرف دارو صحبت کنید تا از محدودیت در مصرف داروها با خبر شود.
  • با توجه به نوع جراحی پلاستیک از ورزش ها و فعالیت های سنگین برای چند هفته پرهیز کنید.
  • برای دو هفته از تمرین های هوازی خودداری کنید.مراقبت های بعد از جراحی

عوارض جانبی

برخی ریسک و عوارض جانبی که ممکن است برای هر جراحی زیبایی پیش بیاید عبارت است از:

  • لخته های خونی
  • خون ریزی
  • بی حسی
  • تهوع
  • عفونت
  • واکنش های بدن بر اثر بیهوشی

اگر جز افرادی هستید که به صورت روزانه دخانیات مصرف می کنید باید به مدت دو هفته قبل از جراحی در مصرف آن خودداری کنید.

ریکاوری جراحی زیبایی

اکثر جراحی های زیبایی نیاز به ماندن در بیمارستان ندارند. این گونه عمل ها بستگی به نوع آنها ممکن است به صورت سرپایی انجام شود که در این صورت بلافاصله بعد از عمل می توانید به خانه برگردید. قبل از رفتن، پزشک شما در مورد مراقبت های بعد از عمل صحبت می کند و شرایط شما و نتایج جراحی بررسی می کند تا هیچ گونه مشکلی به وجود نیاید.

آیا جراحی زیبایی یک انتخاب مناسب است؟

تا کنون جراحی زیبایی به منظور بازسازی به خیلی ها کمک کرده است و موجب برطرف کردن نواقص و مشکلات زیادی شده است. اما در مورد جراحی زیبایی بینی برای تغییر ظاهر و زیباسازی چه نظری دارید؟ آیا جراحی زیبایی برای جوانان  کار درستی است؟هر کس برای انجام جراحی های پلاستیک عقاید درست و غلطی دارد.پزشکان متخصص زیبایی زمان زیادی برای صحبت کردن با جوانان مشخص می کند تا مشخص شود که آیا جراحی آرایشی مناسب آن ها هست یا خیر. جراحان طی جلسات مشاوره می خواهند به این نتیجه برسند که آیا نوجوانان درک کاملی از جراحی بدست آورده اند تا بتواند آن مدیریت کنند و یا اینکه دلایل درستی برای انجام آن دارند یا خیر.

آیا جراحی زیبایی یک انتخاب مناسب است؟

یک جراحی زیبایی بینی  همانند عمل های دیگر دارای بخش های بیهوشی، بهبود اثرات جراحی و عوارض و ریسک های جدی می باشد. پس هر فردی که تصمیم انجام عمل می گیرد باید توانایی گذراندن تمام مراحل را داشته باشد و نسبت به ریسک های احتمالی آن آگاهی کامل داشته باشد.برای مثال، خانم هایی که قصد دارند بزرگ سازی سینه به وسیله پروتز را انجام دهند، باید سن بالای ۱۸ سال داشته باشند. چرا که مواد پروتزی فقط برای سنین ۱۸ سال به بالا توصیه می شود. اما در صورتی جراح پلاستیک اقدام به انجام عمل برای نوجوانان می کند که بیمار شرایطی مانند اختلاف بیش از اندازه سینه و رشد نکردن سینه داشته باشد.

حرف آخر

هر کس با هر ظاهر و اندامی دوست دارد تغییراتی برای زیبایی بیشتر انجام دهد. اما قبل از هر کاری از خودتان این سوالات  را بپرسید که آیا من به این جراحی نیاز دارم؟ آیا این جراحی را برای افزایش اعتماد به نفسم میخواهم یا قصد دارم نظر دیگری را به خود جلب کنم؟

 

دکمه بازگشت به بالا