پزشکان

بهترین دکتر سم زدایی در سال 1401 ❤️+ لیست 10 تایی

سم زدایی که برای عموم مردم به عنوان تصفیه یا تغییر خون از مواد شناخته می شود ، اولین گام در ترک مواد است. در این نوع سم زدایی، بیمار حداقل به مدت چهار روز در کلینیک ترک اعتیاد بستری می شود و به تدریج دارو مصرف می کند و بدین ترتیب مواد از بدن او حذف خواهد شد. در این روش از داروهای آنتاگونیست مانند نالوکسان و نالترکسون نیز استفاده می شود که باعث تسریع دفع مرفین از بدن می شود. سم زدایی به بیمار کمک می کند تا به راحتی مواد مخدر یا الکل را ترک کند. به طوری که کل سیستم بدن بیمار از مواد مخدر پاک می شود. این روش ترک اعتیاد سریع اغلب بهبودی بیماران مبتلا به مواد مخدر به کار گرفته می‌ شود. در ادامه شما را با 10 تا از بهترین دکتر سم زدایی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

سم زدایی چیست؟

برای یک فردی که به مواد مخدر اعتیاد دارد، سم زدایی به معنای مدت زمانی است که طول می کشد تا یک داروی سمی که برای مدت طولانی در بدن او وجود داشته از بدن کاملا دفع شود. شرط ترک اعتیاد موفقیت آمیز این است که ابتدا سم زدایی شود تا این ماده از بدن خارج شود و اثرات مضر داروهای تجویزی و مسکن ها از بین برود.

سم زدایی از داروها زیر نظر روانپزشک متخصص در مرکز سم زدایی فوق سریع توصیه می شود. بنابراین، پزشک به بیمار کمک می کند دوره سم زدایی را راحت تر طی کند، علائم ترک را کنترل کرده و در صورت بروز مشکل به سرعت مداخله کند. سم زدایی خودسرانه بدون نظارت پزشکی بسیار خطرناک است و حتی می تواند منجر به مرگ بیمار شود. در حال حاضر تعداد محدودی کلینیک ترک اعتیاد با مجوز رسمی از وزارت بهداشت در سر تا سر کشور وجود دارد و بیماران باید مراقب مراکز سم زدایی غیر معتبر و بدون مجوز باشند.

همچنین اگر به دنبال بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران هستید می توانید به این مقاله مراجعه کرده و با تحقیقات لازم یکی از مراکز معرفی شده را انتخاب کنید.

سم زدایی چیست؟

روند سم زدایی چگونه است ؟

فرآیند سم زدایی، صرف نظر از نوع سم زدایی سریع یا فوق سریع، بسته به عوامل خاصی متفاوت است و حتی پس از قطع، مدت زمان ناپدید شدن علائم ترک نیز متفاوت است. عواملی که بر این روش و حتی نوع و دوز دارو تأثیر می گذارند عبارتند از:

 • نوع ماده مخدری که فرد به آن معتاد است
 • چه مدت فرد معتاد بوده است
 • شدت اعتیاد
 • سوء مصرف مواد مانند تزریق، خوردن، استنشاق یا سیگار کشیدن
 • مقدار یا دوز داروهایی که فرد در هر بار مصرف کرده است
 • سابقه خانوادگی
 • زمینه ژنتیکی
 • شرایط بالینی و سایر بیماری هایی که همزمان وجود دارند

شدت علائم و زمان مورد نیاز برای سم زدایی سریع و فوق سریع برای موثر بودن به عوامل مختلفی بستگی دارد.فرآیند سم زدایی نیز بسته به فرد می تواند در جزئیات متفاوت باشد. در بیشتر موارد، سه مرحله باید تکمیل شود:

 • ارزیابی: در این مرحله تیم پزشکی ابتدا وضعیت جسمی و روحی بیماران را ارزیابی کرده و با استفاده از آزمایش خون میزان داروی موجود در بدن آنها را تعیین می کند تا نوع و دوز داروی لازم برای سم زدایی سریع مشخص شود. همچنین در این مرحله ارزیابی و بررسی کامل نوع داروی مصرفی و سوابق پزشکی و بیماری های فرد انجام می شود.
 • تثبیت: مرحله بعدی تثبیت وضعیت بیمار با استفاده از روش های درمانی پزشکی و روانی برای جلوگیری از آسیب جسمی و روانی به بیمار است.
 • تهیه برنامه درمانی: آخرین مرحله یا فرآیند سریع سم زدایی، آماده سازی بیمار برای ورود به فرآیند درمان است که همراه با اطلاع رسانی به بیمار از روند درمان پس از سم زدایی و اتفاقاتی است که قرار است رخ دهد

10 تا از بهترین دکتر سم زدایی را بشناسید !

دکتر علی کربلایی

دکتر علی کربلایی

کلینیک ترک اعتیاد آرمان یکی از شناخته شده‌ترین و بهترین کلینیک های ترک اعتیاد در تهران به مدیریت دکتر کربلایی است. مواردی که این کلینیک را از بقیه جاها متمایز میکند شامل درمان به صورت سرپایی و پشتیبانی از بیمار بعد از ترک برای باقی ماندن در وضعیت پاک است. همینطور ترک در این مجموعه بدون داروهای جایگزین مانند متادون و ب ۲ و با حداقل علائم ترک مانند درد، خماری و … انجام میشود.
‎در این کلینیک خدمات درمانی ترک اعتیاد توسط تیم تخصصی با همکاری روانپزشک، روانشناس متخصص درمان اعتیاد و همچنین روان پرستار با حداقل هزینه و در عین حال کیفیت بالا به همه ی مراجعین ارائه می شود.
‎این خدمات درمانی در دوره ای 15 تا 21 روزه برای مراجعین ارائه می شود. در صورت مصرف همزمان چند ماده ممکن است با نظر روانپزشک برنامه ریزی مدت زمان درمان تغییر کند. دارو درمانی، سرم تراپی، رواندرمانی، خانواده درمانی و درمان های تکنولوژیک از جمله خدمات این شیوه جامع نگر درمانی می باشد.

در مرحله ابتدایی درمان مصاحبه بالینی توسط روانپزشک و روانشناس انجام می شود. در این مرحله غربالگری نوع ماده مصرفی و مقدار مصرف آن، علائم روانی ناشی از سوء مصرف، تشخیص بیماری های زمینه ای مثل دیابت و نارسایی های قلبی-عروقی، کبدی، کلیوی، فشار خون و همچنین آموزش روانی بیمار برای دوره بهبودی توسط رواندرمانگر انجام می شود.
‎در مرحله بعدی درمان، روانپزشک به صورت روزانه با بیمار در ارتباط است تا دستورات دارویی و سرم تراپی را تنظیم کند. همچنین در طول این دوره درمانی رواندرمانی و آموزش خانواده نیز با برنامه ریزی مشخص روزانه و یا یک روز در میان انجام می شود.
‎به منظور بهبود پاسخدهی بیمار به درمان در طول دوره بیمار اجازه مصرف هیچگونه مخدر و دارویی خارج از دستور دارویی ارائه شده ندارد، مصرف مشروبات الکلی و سیگار به طور کلی در دوره درمانی ممنوع است، در طول این دوره بیمار اجازه رانندگی ندارد و همچنین تا زمان منفی شدن تست و تزریق داروی ضد مخدر اجازه خروج از درمان را ندارد.
‎لازم به ذکر است که این خدمات به صورت سرپایی و در زمان حدود یک ساعت انجام خواهد شد و بعد از دریافت سرم  بیمار به همراه دارو به منزل فرستاده می شود.  در مرحله بعدی درمان نگهدارنده و پیشگیری از عود انجام می شود که شامل ویزیت هفتگی روانپزشک و تجویز دارو به صورت روزانه، ۲ جلسه در هفته رواندرمانی و همچنین استفاده از روشهای درمانی تحریک مغناطیسی ( ار تی ام اس ) می
‎باشد.

خدمات:

 • ویزیت روانپزشکی
 • رواندرمانی و مشاوره
 • درمان های تکنولوژیک (آر تی ام اس)
 • سرم تراپی
 • خانواده درمانی
 • حمایت و پشتیبانی از بیمار در طول دوره درمان و پس از آن

تلفن مطب:
۰۹۰۲۲۳۲۲۶۲۶
۰۲۱۲۶۲۹۰۹۵۴

آدرس مطب:
تهران، خیابان مقدس اردبیلی ابتدای خیابان ب، پلاک ۳۳ واحد ۴

(حتما از صفحه اینستاگرام دکتر کربلایی دیدن کنید)

 اینستاگرام: armanclinic.official@

وبسایت: www.drkarbalaee.com

کلینیک تخصصی تهران پاک

کلینیک تخصصی تهران پاک

کلینیک ترک اعتیاد تهران جهت ارائه خدمات تخصصی ترک اعتیاد و بستری کوتاه مدت با مجوز بستری درمان ترک اعتیاد، آماده پذیرش بیماران می باشد. این مرکز با سالها تجربه در زمینه بیماران سوء مصرف مواد توانسته است با گردآوری بهترین امکانات و تجهیزات، محیطی مجهز و آرام را برای بیماران محترم فراهم آورد و خدمات شایسته ای را به هم وطنان ارائه کند. سم زدایی سریع انواع مواد، بستری کوتاه مدت جهت ترک اعتیاد و خدمات مشاوره و روانشناسی این مرکز را در گروه بهترین کلینیک ترک اعتیاد قرار داده است. تمامی فعالیت‌ها و برنامه‌های این مرکز زیر نظر پزشک متخصص ، پزشک ترک اعتیاد انجام می گیرد

کیفیت خدمات : 
ما با بهره گیری از کادر مجرب و دلسوز و متخصص در کلینیک ترک اعتیاد تهران، تلاش کرده ایم بهترین خدمات و کیفیت را به بیماران و خانواده گرامی ایشان ارائه دهیم. بدیهی است ، محیط مناسب، برخورد در خور شخصیت بیماران ، از حقوق اولیه و فاکتور مهم در مسیر بهبودی ایشان می باشد.

تعهد به درمان : 
ما خود را متعهد به درمان کامل اعتیاد بیمار جهت ترک اعتیاد به هرگونه مواد مخدری می‌دانیم و جایگزین کردن آن با هر ماده دیگر را راه حل دائمی نمی دانیم. انواع درمانهای داروی غیر مخدر ای برای درمان بیماری های افسردگی دوقطبی و … و همینطور انواع اعتیاد به سیگار الکل، مواد مخدر و … را در برنامه کار خود داشته و تجربه گرانبهای در این زمینه اندوخته ایم.

آدرس : تهران ، ضلع شمال شرقی میدان ونک، خیابان صانعی، پلاک 29 شماره 11

تلفن : 021-88889395

کلینیک طلوعی دوباره

کلینیک طلوعی دوباره

کلینیک ترک اعتیاد و روانپزشکی طلوعی دوباره، بهترین و مجهزترین کلینیک ترک اعتیاد کشور با مجوز بستری شبانه روزی از وزارت بهداشت و درمان می‌باشد. فعالیت این مرکز در زمینه‌ خدمات ترک اعتیاد بصورت سم زدایی تدریجی و سم زدایی فوق سریع UROD و ارائه خدمات روانپزشکی و روانشناسی به بیماران اعتیاد و اعصاب و روان می باشد و به منظور حفظ سلامتی بیمار و ارائه هرچه بهتر خدمات، خدمات درمانی در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره تحت نظارت تیم روانشناسی و روانپزشک متخصص ترک اعتیاد و بهترین متخصصین نورولوژی، قلب، داخلی، بیهوشی و عفونی انجام می گیرد.وجه تمایز کلینیک ترک اعتیاد طلوعی دوباره نسبت سایر مراکز درمانی بهره گیری از بهترین روش درمانی و دانش روز دنیا برای درمان اعتیاد می باشد. درمان اعتیاد در کلینیک طلوع بدون استفاده از هیچگونه شبه مخدری انجام می شود و برای درمان بیماران، تنها از داروهای ضد مخدر که مصرف آنها هیچگونه عوارضی برای مصرف کننده ندارد استفاده می شود.

سم زدایی تدریجی و سم زدایی فوق سریع از دیگر خدمات ارائه شده در مرکز ترک اعتیاد طلوعی دوباره می باشد که تحت کنترل روانپزشک اعتیاد و تیم روانشناسی انجام می گیرد و طی آن وضعیت سلامتی بیماران بصورت روزانه توسط روانشناسان بررسی و به روانپزشک گزارش می شود .

آدرس :تهران، ونک، خیابان ملاصدرا، خيابان شيراز شمالى، خيابان پرديس غربی، پلاک 72، واحد 5
تلفن :88616363 021

 کلینیک پیام تندرستی

 کلینیک پیام تندرستی 
کلینیک اعصاب و روان و ترک اعتیاد پیام تندرستی مجهزترین مرکز تخصصی در زمینه بستری برای بیماران ترک اعتیاد و اعصاب و روان در تهران می‌ باشد و آنچه اقدامات درمانی این مرکز را از سایر مراکز ترک اعتیاد متمایز می‌ کند این است که برای ترک اعتیاد از جدیدترین دارو روانپزشکی نالتروکسان که خود ضد مخدر و هیچگونه وابستگی برای بیمار ندارد، استفاده می‌شود. به هیچ عنوان از داروهای شبه مخدر از جمله بوپرنورفین که خود به شدت اعتیاد آورند، در ترک اعتیاد بیماران استفاده نمی‌ شود. علاوه بر سم زدایی مواد مخدر از بدن و درمان اختلالات افسردگی زمینه ای و روانپزشکی فرد و نیز عوارض روانی ثانویه به دلیل مصرف مواد اعتیادآور و در واقع ترک اعتیاد به شکل تخصصی و چند وجهی تمرکز داریم و تلاش می‌ شود برای هر بیمار الگوی درمانی ترک اعتیاد متفاوتی متناسب با شرایط جسمانی و روانی خود او طراحی و اجرا گردد.

در کلینیک ترک اعتیاد شبانه روزی پیام تندرستی، ما معتقدیم که اعتیاد به مواد اعتیادآور، از جمله اعتیاد به الکل و مواد مخدر و همچنین اعتیاد به رفتارهای گسترده تر مانند قمار، اینترنت، عشق، اعتیاد به خرید و … می‌تواند تأثیر عمیقاً منفی در تمام زمینه های زندگی شما داشته باشد، از جمله توانایی شما به طور روزانه کند می‌شود ، روابط بین فردی شما، عملکرد در محل کار ، سلامت جسمی و روحی شما.

آدرس : خیابان شریعتی، پایین تر از میرداماد جنب بیمارستان مفید، کوی بیگدلی، پلاک۵
تلفن : 02122222070

کلینیک تخصصی کمپتو

کلینیک تخصصی کمپتو

مجموعه کمپتو در سال 1386 شروع به کار نمود و پس از8 سال فعالیت و تا کنون در زمینه سم زدایی ، بازتوانی ، درمان ، مشاوره و پیش گیری فعالیت دارد. مسئولان و خدمتگزاران این موسسه از اعضا و مدیران اولین مراکز تاسیس شده در کشور می‌باشند. تجربه طولانی کار با جوانان از سال ۱۳۸۲ تاکنون و قرارداد با ارگانها و سازمانها و شرکتهای معتبر خود گواه بر این موضوع می باشد. حضور و کار در مراکز مختلف و راه اندازی چندین مرکز در نقاط مختلف و شرکت در اولین دوره های آموزش اعتیاد کشور و آموزش بروز اعضای تیم درمان موسسه خود گواه بر این مسئله می باشد.

حضور پزشک و معاینات ( در فضای درمانی مجهز به تجهیزات پزشکی ) در مرحله سمزدایی با این هدف انجام می گیرد تا بیمارانی که نیاز به حمایت دارویی دارند و یا بیماری همراه دارند. در مرحله سم زدایی کمک های لازم برای حمایت و سلامتی جسمی و سپری کردن راحت تر و قابل تحمل تر این مسیر می باشد. مشاوره روانشناسی جهت تشخیص سلامت روحی و روانی مددجویان صورت می‌گیرد تشخیص بیماری هایی از قبیل افسردگی و PTST و… که خود باعث شروع اعتیاد و یا بازگشت به مصرف این عزیزان می شود می‌تواند با مشاوره روان درمانگر منجر به حل مسئله و بهبودی مستمر و پایدار گردد.

آدرس : تهران، شهرزیبا، ابتدای بلوار تعاون، خ مرادی، خ جاوید، کوچه طاهری پلاک 18

تلفن : 02144155938

کلینیک سم زدایی نگین

کلینیک سم زدایی نگین

از زمانی که به فکر تاسیس مرکز بستری درمان سوء مصرف مواد و مرکز سم زدایی در اصفهان افتادیم بیش از 5 سال میگذرد، در این مدت هرچه به پیش رفتیم ضرورت ایجاد مراکز سم زدایی دراصفهان و مراکز تخصصی ترک اعتیاد را بیشتر حس کردیم واز تابستان سال 93 به صورت جدی جهت تاسیس مرکز بستری  و ترک اعتیاد،طبق مفاد آیین نامه ماده 15 وارد عمل شدیم . از آنجا که این درخواست برای اولین بار در کشور مورد بررسی قرار میگرفت، به طبع مشکلات فراوانی در سر راه آن قرار داشت که با تلاش و صبوری مجدانه ی همکاران و راهنمایی های دوستانه مسئولین در وزارت خانه و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان توانستیم از مشکلات عبور کرده و به هدف نهایی نزدیک شویم.

مرکز نگین احداث نمیشد مگر با همکاری و همدلی عده ی زیادی از دلسوزان و دست اندر کاران مجرب در حیطه ی درمان و ترک اعتیاد . پیدا کردن مکان مناسب جهت ارائه بهترین کیفیت در فرصت کم کار بسیار دشواری بود که به حمدالله انجام شد و در یکی از  نقاط حومه شهر اصفهان و بدور از دغدغه های شهر نشینی موفق به راه اندازی مرکز سم زدایی اصفهان شدیم. این مرکز در 36 کیلو متری  شرق اصفهان و 25 کیلومتری شرق جاده آسفالته اصفهان-زیار (برسیان) واقع شده است. تکریم و احترام به بیمار و خانواده ی وی از بدو ورود تا زمان ترخیص و ارائه ی خدمات پس از ترخیص سرلوحه ی کار تیم درمانی و اداری ما بوده و هست.

آدرس : اصفهان خیابان آبشار سوم کیلومتر ۲۵ جاده زیار  ، شهر زیار ( میدان امام رضا ) به طرف جاده ورزنه کیلومتر 10 جاده ورزنه ابتدای روستای تاریخی برسان طبقه فوقانی درمانگاه سوم شعبان

تلفن : 03132244115

کلینیک سم زدایی آکسون

کلینیک سم زدایی آکسون

در کلینیک آکسون درمان بیماران زیر نظر متخصص روانپزشک ، روانشناس و روان پرستار انجام می شود. ما از روش های غیر علمی و صرفاً تجربی و یا جایگزین درمانی استفاده نمی کنیم. کادر درمانی ما روند درمان بیماران را به صورت شبانه روزی پیگیری می کنند و به خانواده های آنان گزارش می دهند. روانپزشکان به صورت روزانه وضعیت جسمانی و روانی بیمار را بررسی می کنند و روانشناسان روزانه به صورت خصوصی و گروهی به بیماران مشاوره می دهند و سلامت آنان را زیر نظر دارند.

خط مشی کلینیک آکسون بر پایه صداقت و تعهد پایه ریزی شده است. کادر درمانی این مرکز صادقانه و عاشقانه برای درمان بیماران تلاش می‌کنند. این تفکر ، خط فکر مدیران و فرهنگ سازمانی این مرکز بوده و تمامی پرسنل موظف به رعایت آن می‌باشند. ما پاسخگوی بیماران عزیز و خانواده‌های محترم آن‌ها هستیم و پس از درمان هرگز بیماران را به حال خود رها نمی‌کنیم. بیماران و خانواده‌هایشان عضوی از مجموعه ما هستند و ما با تمام توان در جهت رضایتشان تلاش می‌کنیم و امیدواریم در این راه به اهداف خود برسیم.

آدرس : تهران، خیابان نلسون ماندلا (جردن)، بلوار آرش غربی، کنار گذر سمت راست، پلاک ۱۴

تلفن : 88874935 021

کلینیک سم زدایی دی

کلینیک سم زدایی دی

کلینیک ترک اعتیاد دی ، با سال ها فعالیت در این زمینه توانسته است به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد در ایران و بالاترین میزان درمان موفق بیماران اعصاب و روان و اعتیاد شناخته شود. از افتخارات ما این است که سم زدایی فوق سریع یا UROD ، برای نخستین بار در ایران در سال 1378 توسط تیم پزشکی کلینیک ترک اعتیاد دی به سرپرستی دکتر بختیاری یکی از بهترین دکتر سم زدایی انجام گرفت. همچنین از سال 1382 تا به امروز کلینیک دی با گسترش خدمات و امکانات خود و به شکل کنونی خویش بی شبهه به عنوان یکی از مجهزترین و موفق ترین مراکز روانپزشکی و ترک اعتیاد کشور به صورت بیمارستانی مشغول به کار می باشد. این مرکز نه تنها در تهران شناخته شده است بلکه به دلیل کیفیت بالای خدمات و درصد بالای موفقیت در درمان بیماران و همچنین استفاده از روش های درمانی پزشکی و کاملاً تخصصی پذیرای تعداد بسیار زیادی از بیماران از شهرهای مختلف کشور از جمله کرج ، اصفهان ، مشهد ، شیراز ، تبریز ، کرمانشاه ، کرمان و … بوده است.

این مرکز یک کلینیک ترک اعتیاد شبانه روزی بوده و در 24 ساعت شبانه روز قادر به پذیرش بیماران به شکل سرپایی ، مشاوره ، بستری و پانسیون می باشد. همچنین خدمات اورژانس در زمینه مشکلات روانپزشکی و سوء مصرف مواد نیز در این مرکز ارائه می گردد. ما قادر به پذیرش و بستری بیمارانی اورژانسی که در شرایط بسیار حاد و خطرناکی می باشند هستیم و در این خصوص راهکارهای مطمئن و تجربه شده ای را به شما پیشنهاد می دهیم.

آدرس : تهران ، خیابان میرداماد ، نفت شمالی ، نبش کوچه سوم ، پلاک 38

تلفن : 75354-021

کلینیک نوروکمپ

کلینیک نوروکمپ

مرکز ترک اعتیاد نوروکمپ با شعار “اینجا یک مرکز ترک اعتیاد نیست!نوروکمپ به دنبال درمان اعتیاد شماست” فعالیت مینماید.این مرکز جامع ترک اعتیاد با بهره گیری از شرایط رفاهی کامل و بسیار لوکس و مجهز ، در محیطی آرام و به دور از تنش محیطی را فراهم کرده تا اعتیاد را به روشی کاملا علمی درمان کرده و در این راستا با بهره گیری از  آخرین مطالعات و روش های محقق شده برای درمان ترک اعتیاد در جهان امکانات و تیم تخصصی خود را گرد این مجموعه آورده است.  این مجموعه در منطقه پاسداران تهران واقع شده است و دارای تمام مجوزهای لازم از سازمان بهزیستی می‌باشد و زیر نظر این سازمان فعالیت می‌کند.

مرکز تخصصی درمان اعتیاد نورو را ایجاد کردیم تا مساله اعتیاد رابه روش علمی و عملی و با کمک از اساتید حوزه بیماری اعتیاددرمان کنیم! نوروکمپ از جمله جامع ترین مرکز درمان اعتیاد کشور میاشد.

خدمات مرکز جامع ترک اعتیاد نوروکمپ:

  • مصاحبه تخصصی از طریق سنجش شخصیت و ارزیابی بیمار و خانواده‌ی او
  • فرآیند سم زدایی و پرهیز از مصرف مواد مخدر زیر نظر پزشکان متخصص اعتیاد مرکز
  • اجرای طرح درمان اختصاصی از طریق تکنیک‌های رفتاری و شناختی
  • آموزش مهارتهای پیشگیری از لغزش، پیشگیری از عود، مهارتهای زندگی و سپس پیگیری درمان پس از ترخیص
  • کلاس‌های آموزشی، درمان روانشناختی و روانپزشکی
  • خدمات رفاهی، ورزش و تقویت جسمانی

آدرس  : پاسداران ،خیابان گل نبی ،خیابان ناطق نوری جنوبی ،کوچه لاجوردی پلاک 22

تلفن : 02122890020

 کلینیک سم زدایی پردیس

 کلینیک سم زدایی پردیس

مرکز بستری ، درمان و ترک اعتیاد پردیس با صحیح‌ترین روش های علمی و مشاوره های تخصصی با متخصصین مشاوره و روانشناسی (شبانه روزی)، کادر با سابقه و متخصص جهت درمان و ترک اعتیاد و سرویس‌دهی به بیماران (بصورت شبانه روزی) دارای اتاق های خصوصی با امتیاز 30 تخت بستری درمان اعتیاد با سم زادئی (3 الی 4 روز بستری) بدون درد و بیقراری می‌باشد.

خدمات کلینیک ترک اعتیاد پردیس

 • دارای اتاق‌های خصوصی با امتیاز 30 تخت بستری درمان اعتیاد با سم زادئی (3 الی 4 روز بستری) بدون درد و بیقراری می‌باشد.
 • درمان نگهدارنده باداروی تنفرزای نالتراکسون انجام می‌پذیرد.
 • درمان تخصصی جهت مصرف کنندگان شیشه ، کوکائین، حشیش و محرک‌های مغزی در درمان بیماران مصرف کننده شیشه،
 • بیماران حداقل به مدت 5 الی 7 روز بستری و تحت درمان و مشاوره، متخصصین روانپزشک قرار می‌گیرند.
 • برگزاری کلاس‌های گروه درمانی و خانواده درمانی هر هفته توسط روانشناسان ارشد با لینی برای بیمارانی که تمایل به بستری به مدت طولانی تر داشته باشند با صلاحیت کادردرمانی بیماران پس از سم زدائی و درمان داروئی به مرکز دیگری ارجاع می‌گردند که دارای فضای حدود 2500 متر با جلسات روزانه و وسایل ورزشی می‌باشد.

آدرس : تهران، خیابان 20 متری فلاح، روبروی مسجد جامع ابوذر، طبقه دوم درمانگاه داریوش، کلینیک ترک اعتیاد پردیس

تلفن : 02155142183

ترک چه داروهایی به سم زدایی نیاز دارند؟

تعدادی از داروهای خاص “بدون استثنا” نیاز به خدمات سم زدایی بدن با داروهای روانپزشکی زیر نظر متخصص ترک اعتیاد دارند. ترک این مواد می تواند شما را به طور خطرناکی تحریک پذیر کند یا تشنج های خطرناکی داشته باشید.این مواد شامل موارد زیر است:

 • الکل
 • باربیتورات ها
 • بنزودیازپین ها – مانند آتیوان، والیوم و زاناکس
 • همچنین ثابت شده است که آرامبخش ها و خواب آورهای غیر بنزودیازپین مانند Ambine و Lunesta نیاز به سم زدایی تحت نظارت پزشکی دارند.

ترک چه داروهایی به سم زدایی نیاز دارند؟

شیوه کار سم زدایی

در تمام روش های سم زدایی سریع و فوق سریع ، یک مکانیسم و ​​روش کلی رخ می دهد. وقتی یک فرد معتاد دارو مصرف نمی کند، مورفین یا دارو در سطح سلولی از بدن خارج شده و وارد جریان خون می شود. سپس مورفین و داروها با عبور خون از کبد به عنوان ارگان اصلی سم زدایی تجزیه می شوند تا در نهایت به شکل قابل دفع به صورت ادرار یا مدفوع دفع شوند. تنها تفاوت بین روش های مختلف سم زدایی سریع و فوق سریع، نوع و دوز داروهای تجویز شده توسط پزشک می باشد .

 • سم زدایی کلونیدین علائم ترک خفیف و قابل تحملی را بر جای می گذارد.
 • سم زدایی با داروهای آگونیست از آنجایی که برخی از داروهای خونی با داروهای مصرف شده جایگزین می شوند، علائم اعتیاد شدید نیست و در مدت زمان کوتاهی به طور کامل برطرف می شود.
 • سم زدایی سریع و فوق سریع با داروهای آنتاگونیست باعث تسریع دفع مورفین می شود.

اگر از مشکلات اعصاب و روان خود رنج میبرید بهترین راه حل برای شما مراجعه به بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران است که می توانید مشکلات خود را با پزشک در میان بگذارید تا پزشک با تبحر و تجربه خود اقدام به درمان شما کند .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله بهترین دکتر سم زدایی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، همچنین خوب است بدانید که پزشک های نام برده شده در این مقاله تنها برای معرفی می باشد و در صورت انتخاب هر یک از این پزشک ها لازم است که اطلاعات دقیق تری را برای خود به دست بیاورید ، اگر نظر و یا پیشنهادی در زمینه بهترین دکتر سم زدایی دارید ممنون می شویم که با ما در میان بگذارید .

3.2/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا