زیباییسلامتی

نکات کلیدی قبل از مراجعه به دندانپزشک + لیست ۱۰ تایی

حالت شب

نکات کلیدی قبل از مراجعه به دندانپزشک

بررسی نکات کلیدی قبل از مراجعه به دندانپزشک + لیست ۱۰ تایی _ از آنجا که از اهمیت به دندانپزشک باخبر هستید و در طول زندگی هر یک از ماها این اتفاق پیش می آید که به یک دندانپزشک مراجعه کنیم ، رعایت نکات کلیدی قبل از مراجعه به دندانپزشک اهمیت بسیار زیادی دارد.

همه ما در طول سال مجبور هستیم برای حفظ سلامتی دندان و مشکلات آن به یک متخصص دندانپزشک مراجعه کنیم. بنابراین رسیدن به یک نتیجه ایده آل از این اقدام برای همه ما اهمیت فراوانی دارد.عوامل مختلفی به کیفیت خدمات دندانپزشکی بستگی دارد که باید قبل از مراجعه به دندانپزشکی نسبت به آن دقت کافی داشته باشید.

ما در این مقاله به نکات کلیدی قبل از مراجعه به دندانپزشک پرداختیم تا به شما کمک کند ، تجربه موفقیت آمیزی از نحوه درمان خودو پزشکان خوب داشته باشید.به طور کلی باید بیان کنیم قبل از این که درمان را شروع کنید ، باید نکات کلیدی قبل از مراجعه به دندانپزشکی را رعایت کنید که در ادامه مقاله این نکات را برای شما بازگو کرده ایم.

کیفیت خدمات دندانپزشکی به انتخاب درست شما بستگی دارد

 

کیفیت خدمات دندانپزشکی به انتخاب درست شما بستگی دارد.

اولین قدمی که باید برای مراجعه به دندانپزشکی انجام دهید ، انتخاب دندانپزشک مناسب است. همان طور که می دانید ، کیفیت خدمات دندانپزشکی هر دکتر یا کلینیکی با یکدیگر فرق می کند و حتی نحوه عملکرد هر متخصص دندانپزشکی متفاوت است.خوب است قبل از این که نیاز ضروری به یک دندانپزشک داشته باشید ، به دنبال یک دندانپزشک خوب و حرفه‌ای بگردید.

به ویژه افرادی که برای مراجعه به دندانپزشکی دچار احساس ترس و دلهره می شوند. پیدا کردن دکتری که قابل اطمینان و از نحوه عملکرد آن راضی باشند ، توصیه می شود.این دسته افراد زمانی که به یک محیط آرام و آشنا همیشگی مراجعه کند از ترس و دلهره آنها کمی کاسته می‌شود و احساس بهتری به دست می آورد.

همچنین می توانید برای انتخاب کلینیک یا پزشک دندانپزشکی از تجربیات دوستان و خانواده خود کمک بگیرید. و هم می توانید با کمی جستجو و مراجعه به چند مطب دندانپزشکی بهترین آنها را از لحاظ کیفیت خدمات و ویژگی های در نظر گرفته شده انتخاب کنید.

رعایت بهداشت دهان شخصیت شما را نشان می دهد‌

 

رعایت بهداشت دهان شخصیت شما را نشان می دهد‌.

میزان رعایت بهداشت دهان و دندان شما نشان دهنده میزان اهمیت شما به این قضیه می باشد و هر چه شما در این مورد حساس تر باشید. اهمیت شما نسبت به مراجعه به دندان پزشکی بیشتر می شود.بسیاری از افراد هستند که نه تنها توجه کافی به رعایت بهداشت و دهان خود ندارند ، در صورت نیاز به دندانپزشک اهمیتی نسبت به آن از خود نشان نمی‌دهد. تنها زمانی مجبور به مراجعه به دندانپزشکی می شود که بیشتر سلامتی دندان های خود را از دست داده اند.

مهم ترین نکته‌ای که باید قبل از مراجعه به دندانپزشکی رعایت کنید ، تمیز نگه داشتن دندان هاست. بنابراین اگر دوست  ندارید با تذکر دندانپزشک مواجه شوید ، بهتر است قبل از مراجعه به دندانپزشک دندان های خود را تمیز کنید.همچنین قبل از ملاقات با دندانپزشک از مصرف غذاهای بودار یا سیگار کشیدن پرهیز کنید.

 آرامش خود را قبل از مراجعه به دندانپزشک حفظ کنید

 

آرامش خود را قبل از مراجعه به دندانپزشک حفظ کنید.

برای رسیدن به نتیجه بهتر است ، هنگام مراجعه به دندانپزشک آرامش خود را داشته باشید. در صورتی که احساس استرس دارید ، سعی کنید قبل از آن کمی استراحت کنید تا آرامش بیشتری بدست آورید.اگر احساس خستگی داشته باشید و فکر می کنید آمادگی لازم برای اقدامات دندانپزشکی را ندارید ، در این مواقع آستانه تحمل  دردتان کاهش پیدا می کند و ممکن است مراحل بی حس شدن دندان ها با مشکل روبه رو می شود.

برای این که  قبل از مراجعه به دندانپزشک آرامش و حس خوبی به دست آورید ، سعی کنید کارهایی که به آرام شدن شما کمک می کند ، انجام دهید. مثلاً برای چند دقیقه به موسیقی گوش کنید یا می توانید از یک دوست صمیمی بخواهید ، شما را در مطب دندانپزشکی همراهی کند.

 احساس گرسنگی یا تشنگی نداشته باشید

اگر از قبل برای مراجعه به مطب وقت گرفته‌اید ، سعی کنید با حالت گرسنگی به دندانپزشکی مراجعه نکنید. احساس گرسنگی و تشنگی می تواند آستانه تحمل درد شما را کاهش داده و در آخر موجب افزایش استرس شما می شود. اگر گرسنه باشید در این میان ممکن است دچار افت قند خون شوید و فشار شما بیفتد و در آخر در انجام اقدامات دندانپزشکی دچار مشکل می شوید.

همچنین اگر درمان هایی مانند ایمپلنت دندان ، کشیدن یا جراحی لثه را قرار است ، انجام دهید. احتمال دارد دندانپزشک به شما توصیه کند ، چند ساعتی بعد از آن غذا یا نوشیدنی میل نکنید. در این صورت بهتر است که با حالت گرسنگی و تشنگی به مطب مراجعه نکنید.

 بهتر است همراه خود دفترچه داشته باشید

اگرچه بیشتر خدمات دندانپزشکی تحت پوشش هیچ بیمه درمانی قرار ندارد و شما مجبور هستید این گونه خدمات را به صورت آزاد انجام دهید. اما گاهی مواقع ممکن است دندان پزشک برای شما دارو یا آزمایش خاصی بنویسد. بنابراین بهتر است به همراه خود دفترچه بیمه داشته باشید تا مجبور نشوید سایر اقدامات پزشکی را که می توان با دفترچه انجام داد ، به صورت آزاد انجام دهید.

 سابقه های پزشکی خود را برای دندانپزشک توضیح دهید

سابقه های پزشکی خود را برای دندانپزشک توضیح دهید

 

دندانپزشک باید برای شروع درمان از سوابق پزشکی شما با خبر شود. در صورتی که دچار بیماری خاصی هستید یا داروی خاصی باید مصرف کنید به دندانپزشک خود اطلاع دهید.چرا که  وجود برخی از بیماری ها انجام خدمات دندانپزشکی را با محدودیت همراه می  کند و باید قبل از شروع درمان یکسری کارها و اقداماتی انجام شود یا این که ممکن است خدمات دندانپزشکی با داروهایی که برخی از بیماران مصرف ‌می کنند ، همخوانی نداشته باشد.

برای مثال دندانپزشک قبل از شروع درمان ، شرایط را برای بیمارانی مانند فشار خون بالا ، هپاتیت ، مشکلات قلبی و وجود شرایط خاص مثل خانم های باردار فراهم کرده و حتی مصرف داروهای خاصی برای آنها تجویز کند.هم چنین بیمارانی که دچار مشکلات قلبی و کلیوی هستند قبل از شروع درمان آنتی بیوتیک مصرف می کنند.

پرونده های قبلی دندانپزشکی خود را همراه داشته باشید

در صورتی که قبلاً به دندانپزشک مراجعه کرده اید ، پیش از مراجعه دوباره ، عکس های گرفته شده قبلی و پرونده دندانپزشکی خود را همراه داشته باشید. معمولاً دندانپزشک جدیدی که انتخاب کرده اید لازم می داند سابقه پزشکی شما را در حوزه دندانپزشکی مشاهده کند تا بتواند در روند درمان را پیش ببرد.

همچنین اگر عکس‌های قدیمی گرفته شده از دندان ها را نگه داشته اید ، بهتر است هنگام مراجعه به دندانپزشک همراه خود داشته باشید. گاهی اوقات با داشتن عکس های قدیمی دیگر نیازی نخواهد بود که دوباره عکس جدید تهیه کنید و یا با مشاهده عکس قدیمی در کنار عکس جدید ، دندانپزشک می تواند روند پیشرفت دندان ها را بررسی کند. در این شرایط انتخاب روند درمان به بهترین صورت ممکن اتفاق می‌افتد.

حضور به موقع در مطب موجب حفظ آرامش شما می شود

هنگامی که تلاش خود را انجام می دهید که به موقع در مطب حاضر شوید این نشان دهنده شخصیت شما و احترام گذاشتن به دندانپزشک است و همچنین باعث می‌شود که شما بدون هیچ استرسی درمان خود را آغاز کنید. همانطور که گفتیم ، آرام بودن شما در روند درمان دندان پزشکی تاثیر مستقیم می گذارد.

پس پیش از رفتن به مطب دندانپزشک حتماً در مورد طرحهای ترافیک مسیر مطب ، جای پارکینگ اتومبیل و بسیاری از مواردی که امکان دارد باعث شود شما به موقع به مطب نرسید تحقیق کنید تا با زمان بندی درست از خانه خارج شوید.

 در صورت لزوم تنها یک نفر همراه داشته باشید

اگر برای اقدامات دندانپزشکی احساس آرامش ندارید و دچار ترس و اضطراب هستید و یا برای درمان های سخت مانند جراحی لثه و ایمپلنت دندان می خواهید به مطب مراجعه کنید بد نیست ، همراه یکی از دوستان یا اعضای خانواده را همراه خود به دندانپزشک مراجعه کنید تا آرامش بیشتری داشته باشید.

در صورت لزوم تنها یک نفر همراه داشته باشید

نکات کلیدی که قبل از مراجعه به مطب دندانپزشک باید رعایت کنید

قبل از این که برای مراجعه به دندانپزشک آماده شوید بهتر است نکات زیر را حتما رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید:

  • قبل از مراجعه به دندانپزشک حتما مسواک بزنید.
  • از مواد آرایشی برای لب و اطراف دهان استفاده نکنید.
  • سعی کنید موهای خود را طوری ببندید که در هنگام نشستن روی پونیت احساس راحتی داشته باشید. (بهتر است از کلیپس استفاده نکنید)
  • قبل از مراجعه به دندانپزشک ، در کنار مسواک زدن سعی کنید از نخ دندان نیز استفاده کنید.
  • از خوردن مواد غذایی بودار مانند سیر یا پیاز پرهیز کنید.

چه زمانی بهتر است به دندانپزشک مراجعه کنیم؟

 

چه زمانی بهتر است به دندانپزشک مراجعه کنیم؟

اگر شما جزء افرادی هستید که سلامتی دهان و دندان برایتان اهمیت زیادی دارد ، باید به موقع به یک دندانپزشک خوب مراجعه کنید. مراجعه منظم به دندانپزشک به شما کمک می کند که برای همیشه بهداشت دهان و دندان خود را حفظ کنید.

در واقع ، مهم ترین سوالی که پیش رو داریم این است که بهترین زمان برای مراجعه به دندانپزشکی چه زمانی است؟ یا چه زمانی باید به یک دندانپزشک مراجعه کرد؟ زمانی که شما به موقع به دندانپزشک مراجعه کنید ، از بسیاری از پیشروی‌ مشکلات دندان جلوگیری می شود. همانطور که می دانید ، در اصل پیشگیری بهتر از درمان است.  ب

نابراین اهمیت مراجعه مرتب به دندانپزشک زمانی مشخص می شود که درمان بیماری های دهان و دندان قبل از این که پیشرفت کند و به مرحله ای برسد که درمان آن دشوار باشد ، انجام شود. به همین خاطر ، بیشتر دندانپزشکان توصیه می کنند ، حداقل در سال دوبار به مطب دندانپزشکی مراجعه کنید تا شرایط و سلامتی دهان و دندان بررسی شود.

چه زمانی بهتر است به دندانپزشک مراجعه کنیم؟

کلام آخر

همه افراد دوست دارند ، دندان های سالمی داشته باشند تا لبخندی زیبا بر روی صورتشان ظاهر شود. پس برای این که بخواهید از سلامتی دندان ها و لثه خود محافظت کنید ، هرگز مراجعه به دندانپزشک را فراموش نکنید. زیرا اهمیت دادن به دندان ها موجب می شود تا پایان عمر دندان های سالمی داشته باشید و دیگر نیازی به کاشت دندان یا دندان مصنوعی پیدا نکنید.

ممنون که ما را در این مقاله همراهی کردید.

فائزه میرزایی

من یک نویسنده تحت وب هستم. و 6 سالی هستش با تولید محتوا آشنا شدم و کار من تولید محتوا یونیک در عین حال موثر برای سایت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

دکمه بازگشت به بالا