جراحی بینیجراحی زیبایی

جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

حالت شب

بینی گوشتی چه ویژگی هایی دارد

جراحی بینی گوشتی یکی از پر ریسک ترین انواع جراحی زیبایی است. چراکه بینی گوشتی ویژگی هایی دارد که نسبت به زیبا شدن مقاومت نشان می دهد. بهتر است ابتدا با این ویژگی ها آشنا بشویم. بینی گوشتی به بینی هایی اطلاق می شود که در بخش انتهایی خود دارای پوستی ضخیم و چرب است.

بله بینی گوشتی فقط پوست ضخیم تری دارد و در زیر پوست هیچ گوشت و ماهیچه ای دیده نمی شود.بینی گوشتی متاسفانه غضروف ضعیفی دارند و همین کار جراح را نیز سخت تر می کند. از دیگر علام و نشانه های یک بینی گوشتی می توان موارد زیر را نام برد.

 • بینی گوشتی پوست چرب دارند و منافذ زیادی روی بینی دیده می شود.
 • غضروف نوک بینی پهن است اما بافت ضعیف و ارتجاعی دارد.
 • پره های بینی های گوشتی بیش از اندازه باز است و یا بلندتر ، ضخیم تر و
 • نوک بینی گوشتی بزرگ است
 • از نمای جلو بینی گوشتی پهن است و از نمای کناری بلند است.

در صورتی که علائم گفته شده روی بینی شما دیده می شود شما از یک بینی گوشتی برخوردار هستید. جراحی بینی گوشتی امروزه با پیشرفت تکنیک های جراحی بینی به سختی گذشته نیست و نتایج طولانی مدت و خوبی بعد از جراحی حاصل می شود.

جراحی بینی گوشتی چگونه انجام می شود

در گذشته تنها یک تکنیک برای کوچکتر کردن بینی ها وجود داشت که در آن  غضروف را تراشیده و کوچک می کردند. این روش برای بینی گوشتی نتیجه بخش نبود زیرا پوست ضخیم زمان زیادی برای جمع شدن نیاز داشت و شاید تا 2 سال زمان نیاز بود که نتیجه عمل خود را نشان دهد.

از طرفی بعد از گذشت مدتی به علت ضعیف شدن غضروف ، بینی به سمت پایین متمایل می شد و عملا آنچه بیمار از عمل جراحی بینی انتظار داشت اتفاق نمی افتاد اما امروزه عمل بینی گوشتی مانند گذشته نیست و تکنیک های خوبی برای انجام جراحی بینی گوشتی ابداع شده است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

امروزه با توجه به اینکه ساختار غضروف داخل بینی گوشتی ضعیف است جراح ابتدا اسکلت بندی داخلی بینی را اصلاح و قوی می کند. تقویت غضروف بینی از آنجایی اهمیت دارد که پوست ضخیم بینی گوشتی سنگین است و اگر روی پایه قوی سوار نشود بعد از مدتی افتاده به نظر می رسد.

جراح با برداشتن غضروف از قسمت هایی از بینی که غضروف اضافه دارد ، آن را به نواحی که غضروف بندی ضعیف است پیوند می زند. این قسمت از سخت ترین مراحل عمل بینی است. زیرا در صورتی که این کار به درستی انجام نشود نتیجه عمل آنچه باید باشد نمی شود.

البته در صورتی که غضروف بینی صلاحیت برداشته شدن را نداشته باشد جراح از قسمت گوش غضروف برداری نموده و به بینی پیوند می زند. این کار بیشتر برای افرادی که در تصادف دچار مشکل شده اند کارایی دارد.

حال نوبت به برداشتن لایه هایی از پوست می رسد. این کار باید با دقت و حوصله انجام گیرد زیرا در صورت عدم دقت ممکن است خونرسانی به قسمت نوک بینی با اختلال روبه رو شود. با نازک کردن چربی های تشکیل دهنده ی بافت نرم نوک بینی تقریبا جراحی بینی پایان می یابد.

اقدامات قبل از انجام جراحی بینی گوشتی

اقدامات قبل از انجام جراحی بینی گوشتی

تا اینجا متوجه شدید که عمل جراحی بینی گوشتی سخت تر از دیگر انواع بینی است. پس انتخاب یک پزشک جراح خبره و با تجربه کمک زیادی به گرفتن بهترین نتیجه می کند. پس اولین اقدام شما برای انجام جراحی بینی انتخاب پزشک است. با توجه به تعداد زیاد پزشکان جراح انتخاب بهترین پزشک کمی سخت به نظر می رسد.

اما می توانید رزومه پزشک را بررسی نمایید و نتایح افرادی که بینی آنها شبیه به بینی شماست مقایسه نموده و بهترین پزشک را انتخاب نمایید.قبل از انجام جراحی بینی پزشک آزمایشات لازم را انجام می دهد و در صورت نیاز ، بدن شما آماده انجام این جراحی می کند.

پس برای انجام جراحی عجله نکنید و داروهای تجویز شده را مرتب مصرف نمایید و با آمادگی کامل وارد اتاق جراحی شوید.دقت داشته باشید قرار است عمل سختی روی شما انجام گیرد و بدنتان باید آماده این عمل باشد.بهتر است انتظار منطقی از جراحی بینی گوشتی داشته باشید.

ساختار بینی شما به شکلی است که برای زیبا شدن آن نمی توانید مدل های فانتزیانتخاب کنید.با توجه به اینکه شما بینی گوشتی دارید حتما دیگر اعضای صورت شما نیز کمی درشت تر از افراد دیگر هستند. افلاطون زیبایی را هماهنگی کل با اجزا می داند و این یعنی دارندگان بینی گوشتی باید به این نکته توجه کنند که داشتن بینی خیلی کوچک در صورت آنها تناسب نخواهد داشت.

اما قبل از ورود به اتاق عمل باید به مواردی توجه کنید که در این اینجا به آنها اشاره خواهیم کرد.

 • یک روز قبل از جراحی به میزان کافی مایعات استفاده کنید.
 • حتما حمام کنید؛ شاید تا چند روز آینده نتوانید حمام بروید.
 • اقایون باید ریش خود را اصلاح کنند.
 • خانم ها باید آرایش خود را پاک کنید و لاک نداشته باشند.
 • زیورالات و ساعت خود را به بیمارستان نبرید.
 • 8 ساعت قبل از جراحی چیزی میل نفرمایید.
 • مدارک پزشکی را فراموش نکنید.

آیا جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر است

همانطور که قبلا گفتیم در تکنیک های قدیمی جراحی بینی گوشتی احتمال شکست در عمل جراحی بالا بود اما امروزه با ابداع روش های جدید جراحی بینی گوشتی احتمال برگشت پذیری عمل به مقدار زیادی کاهش یافته است.

اما نکاتی وجود دارد که در صورت رعایت آنها می توانید به بهتر شدن فرم بینی و موفقیت در عمل کمک زیادی بکنید. یکی از این نکته ها انتخاب پزشک است. باید توجه داشته باشید که عمل جراحی بینی گوشتی سخت تر از دیگر انواع بینی است و در صورتی که پزشک در کارخود تبحر نداشته باشد احتمال شکست در جراحی افزایش می یابد.

نتیجه جراحی بینی گوشتی در طولانی مدت خود را نشان می دهد. ساختار بینی گوشتی به شکلی است که بعد از عمل ممکن است تا 2 سال زمان نیاز باشد تا بینی شما شکل اصلی خود را پیدا کند. پس صبر داشته باشید و در این مدت آنچه پزشک از شما خواسته است را با دقت انجام دهید.

مراقبت های بعد از انجام جراحی بینی گوشتی

مراقبت های بعد از انجام جراحی بینی گوشتی

حال که عمل جراحی بینی را انجام داده اید باید یک سری موارد را رعایت نمایید تا نتیجه بهتری از عمل بگیرید همچنین دچار مشکلات و عوارض بعد از انجام عمل بینی نشوید.

 • تا چند ساعت بعد از جراحی روی گونه ها و چشم های خود از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
 • زیر سر خود بالشت قرار دهید تا سرتان از بدنتان بالاتر قرار گیرد.
 • بهتر است تاق باز بخوابید.
 • بعد از جراحی از خوردن غذاهای سفت پرهیز کنید و بهتر است با سوپ و غذاهای نرم شروع کنید.
 • غذاهای تند و پر ادویه را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
 • احتمال خروج خون آبه تا 3 روز بعد از عمل جراحی طبیعی است. سعی کنید با تعویض پانسمان محیط بینی را پاکیزه نگه دارید.
 • ورم های ایجاد شده بعد از عمل تا 3 روز بعد از جراحی از بین می روند.
 • از خوردن نوشیدنی های الکی پرهیز کنید زیرا رگ ها را گشاد می کند و اختمال خونریزی را افزایش می دهد.
 • تا یک ماه عینک نزنید و با دهان باز عطسه کنید.
 • به هیچ عنوان فین نکنید و ترشحات بینی را به آرامی تخلیه کنید.
 • تا سه هفته بعد می توانید ورزش کردن را شروع کنید ولی باید مراقب ضربه خوردن بینیتان باشید.
 • سعی کنید به آرامی لبخند بزنید و از حرکات شدید ماهیچه های صورت پرهیز کنید.
 • تا یک ماه استخر رفتن را تعطیل کنید.
 • برای خود مسواک نرمی تهیه کنید و به آرامی مسواک بزنید.

بعد از جراحی بینی گوشتی چه مواردی خطرناک است

بعد از عمل جراحی در صورتی که موارد زیر را در شما اتفاق افتاد باید با پزشک معالج تماس بگیرید.

 • اسهال
 • حالت تهوع و استفراق زیاد
 • خونریزی ( منظور خون آبه نیست)
 • درد زیاد در ناحیه بینی و اطراف آن
 • تنگی نفس
 • ضربان قلب بالا
 • سرگیجه و بی حالی
 • جوش های پوستی زیاد

تزریق کورتون چه نقشی در نتیجه جراحی بینی گوشتی دارد

تزریق کورتون چه نقشی در نتیجه جراحی بینی گوشتی دارد

همانطور که قبلا گفتیم جراحی بینی گوشتی به دلیل ساختار پوست بینی تا مدت ها با ورم همراه است و تا وقتی ورم ها از بین نروند عملا مدل و فرم بینی مشخص نخواهد شد.کاهش ورم از 6 ماه تا 2 سال متغیر است و در صورتی که بعد از مدت مشخصی بستن بینی با چسب نتایج به شکلی که پزشک در نظر دارد پیش نرود ممکن است پزشک تزریق کورتون را تجویز نماید.

کورتون ماده ای این که به صورت طبیعی در بدن به کمک غدد فوق کلیوی ساخته می شود. این ماده از ایجاد عفونت و تورم نقش اساسی بازی می کند. اصولا در درمان بیماری هایی مانند رماتیسم از داروهایی که کورتون دارند استفاده می شود.

از این رو بعد از انجام عمل جراحی بینی گوشتی برای کاهش ورم نوک بینی از کورتون استفاده می شود.تزریق بیش از اندازه ی کورتون در بدن بدون تجویز پزشک خطرات زیادی برای افراد دارد.

هزینه عمل جراحی بینی گوشتی

متاسفانه عمل جراحی زیبایی بینی تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی گیرد از این رو تمام هزینه ها بر عهده فرد است. اما در بین پزشکان جراح بینی اختلاف قیمت مشاهده می شود که دلایل آن را می توان در موارد زیر دانست.

 • تجربه و مهارت پزشک

طبیعی است که پزشک معالج به میزان مهارت خود هزینه بیشتری برای درمان بیماران خود دریافت نماید.

 • بیمارستان

بسته به امکاناتی که در بیمارستان تدارک دیده شده است ممکن است هزینه متفاوتی در خواست بشود.

 • پیچیدگی عمل جراحی

در صورتی که در اثر بیماری و یا تصادف نیاز به عمل جراحی بینی داشته باشید و نحوه پیوند غضروف پیچیده باشد ممکن است هزینه بیشتری برای بیمار در بر داشته باشد.

 • دستمزد کادر اتاق عمل

این مورد از استاندار خاصی پیروی می کند و تاثیر چندانی در هزینه های شما نخواهد داشت. به جز موارد گفته شده هزینه هایی مانند ویزیت بعد از انجام عمل ، هزینه مراقبت های بعد از عمل و هزینه تزریق کورتون را نیز باید در نظر داشته باشید.

با تمام موارد که گفته شد نباید فریب تبلیغات ارزان قیمت عمل جراحی را بخورید زیرا ممکن است بعد از انجام عمل نتیجه مطلوبی نگیرید. در نتیجه کیفیت را فدای هزینه نکنید.

جراحی بینی گوشتی با لیزر

جراحی بینی گوشتی با لیزر

قبلا گفیتم که بینی گوشتی از پوست ضخیم و چرب برخوردار است. لیزر نیز به واسطه ی گرمایی که ایجاد می کند برای نازک کردن پوست بینی گوشتی ممکن است موثر باشد. اما این روش به اندازه ی عمل جراحی بینی گوشتی موثر نخواهد بود.

در لیزر بینی گوشتی از دو لیزر متفاوت  استفاده می شود که یکی از آنها برای کم کردن چربی زیر پوستی است و دیگری برای تغییر رنگ بینی مورد استفاده قرار می گیرد.شاید این سوال برای شما ایجاد شود که چرا باید رنگ پوست را تغییر داد؟

جالب است بدانید در این روش با تغییر رنگ و سایه روشن هایی که روی پوست بینی ایجاد می شود آن را کوچکتر نشان می دهند.از لیزر برای درمان لک و کک و مک روی بینی ، نازک کردن پوست کلفت بینی ، از بین بردن آکنه و جای زخم بر روی بینی استفاده می شود.

در واقع لیزر پوست را به کلاژن سازی وادار می کند و همین به بهبود مشکلات بینی منجر می شود. به عبارت ساده تر می توان گفت لیزر برای جراحی بینی گوشتی تاثیر چندانی نخواهد داشت.

کلام آخر

با اینکه عمل جراحی بینی گوشتی کمی ریسک دارد و از دیگر عمل ها سخت تر است اما در صورتی که پزشک ماهر و با تجربه ای انتخاب کنید می توانید این کار سخت را با موفقیت انجام دهید. اگر پیدا کردن لیستی از بهترین پزشکان جراحی بینی برای شما مشکل است می توانید از سایت www.pezeshka.com کمک بگیرید.

با انتخاب پزشک شاید نیمی از راه را پشت سر گذاشته اید اما بقیه بسته به خود شما دارد. بهتر است مراقبت های بعد از عمل را به خوبی رعایت کنید و با بستن درست بینی خود و مراجعه منظم به پزشک روند درمان را به خوبی پشت سر بگذارید. توقع واقع گرایانه از جراحی بینی گوشتی داشته باشید زیرا فرم بینی شما خاص است و پزشک نمی تواند معجزه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − یازده =

دکمه بازگشت به بالا