تزریق چربی به باسن

روش تزریق چربی به باسن

تا به حال به این فکر کرده اید که با چربی های اضافه خود چکار می توانید کنید. وجود بسیاری از این چربی ها حتی با ورزش کردن از بین نمی رود. اما می توان با عمل زیبایی تزریق چربی از وجود چربی های موضعی بدن بهترین استفاده داشته باشید.  بسیاری از خانم ها دوست دارند که فرم بهتر و حجم بیشتری در ناحیه باسن خود داشته باشند. امروزه به کمک روش های تزریق چربی می توان چربی های موجود در بدن را به روش کاملا طبیعی در ناحیه مختلف جا به جا کرد. برای مثال، در روش تزریق چربی به باسن، چربی های ناحیه مختلف مانند ران یا شکم به ناحیه باسن تزریق می کنند تا باسن برجسته تر شود و فرم زیبایی داشته باشد.

تزریق چربی به باسن

مراحل انجام تزریق چربی به باسن

در ابتدا ناحیه استخراج چربی مشخص می شود. سپس توسط لیپوساکش چربی های اضافی  از بدن استخراج می شود. در آخر چربی استخراج شده به باسن تزریق می شود.

در ابتدای مرحله لیپوساکش، پزشک یک شکاف بسیار کوچکی در ناحیه انتخاب شده ایجاد می کند و بعد از آن، یک پروب مخصوص را برای بیرون کشیدن چربی ها وارد بدن می کند. کار این پروب، تاباندن امواج اولتراسوند به سلول های چربی می باشد که موجب آب شدن سلول ها می شود. سپس به وسیله مکش چربی های آب شدن از بدن خارج می شود. چربی های استخراج شده با مهارت حرفه ای متخصص به باسن بیمار تزریق می شود تا باسن فرم بهتر و پرتری داشته باشد.

بهترین کاندیدها برای تزریق چربی به باسن چه کسانی هستند؟

بهترین کاندید برای بزرگ سازی باسن کسانی هستند که دارای چربی اضافی در ناحیه ای غیر از باسن داشته و سلامت کاملی را  برخوردار باشند. چرا که این روش یک روش کاملا طبیعی است که با وجود چربی های موضعی و اضافه سایر قسمت های اندام فرد امکان پذیر است.

بهترین نتیجه ژل زدن به باسن  چه نتیجه ای است؟

شاید برخی از افراد را بعد لیفت باسن مشاهده کرده باشید که حجم باسن آن ها بعد از مدتی کمی تغییر کرده باشد. نکته اینجاست که میزانی از چربی تزریق شده توسط بدن جذب می شود. اگر متخصص جراح زیبایی برای تزریق باسن از روش لایه ای استفاده کند تغییر بعد از عمل را به حداقل می رساند. در روش تزریق لایه ای باسن، تزریق در لایه های مختلف باسن با دقت بسیار بالا انجام می شود که نتیجه آن، فرم  یکدست و کاملا طبیعی باسن می باشد.

بهترین کاندیدها برای تزریق چربی به باسن چه کسانی هستند؟

بعد از درمان تزریق باید چکار کرد؟

 • بعد از ژل به باسن برای چند هفته حتما از گن مخصوص استفاده کنید که به فرم دهی باسن شما کمک فراوانی می کند.
 • برای وارد کردن فشار به باسن و جا به جایی چربی های تزریق شده لازم است برای مدتی به حالت پشت نخوابید.
 • برای نشستن، یک حوله ی لول شده زیر ران ها قرار دهید.
 • فعالیت های روزانه را به مدت ۲ هفته کاهش دهید.
 • بهتر است در دو هفته بعد از عمل توسط پزشک برای احتمال بروز عفونت چک شوید.
 • برای پیشگیری از عوارض احتمالی عمل تزریق باسن آنتی بیوتیک تجویز شده را در زمان مشخص شده مصرف کنید.

 

مزیت های تزریق چربی

 • بهترین ویژگی این روش، استفاده از چربی خود بدن می باشد که احتمال حساسیت و وجود آلرژی را به حداقل می رساند
 • ماندگاری و پایداری حالت باسن در مقایسه با روش های دیگر بیشتر است.
 • روش تزریق چربی روشی کاملا طبیعی است. بخاطر همین عوارض کمتری به همراه دارد.
 • موجب کم شدن حجم نواحی می شود که از چربی گرفته می شود.
 • این روش طبیعی، جایگزین مناسبی برای پروتز باسن است.
 • نیاز به بخیه و برش زدن تیغ جراحی ندارد.
 • نیاز به بیهوشی ندارد.

عوارض احتمالی تزریق چربی به باسن

مشکلات احتمالی ژل به باسن زمانی رخ می دهد که به میران بالای یک لیتر چربی به هر باسن تزریق شود و یا وقتی که لیپوساکشن بالای ۵ لیتر باشد. در حالت های گفته شده بدن با کمبود بیش از حد مایع مواجه می شود. برای جلوگیری از این عارضه باید بعد از عمل از الکترولیت های ورزشی استفاده شود.

عوارض احتمالی تزریق چربی به باسن

عارضه بعدی که وجود دارد مانند هر جراحی زیبایی احتمال وجود عفونت است. برای جلوگیری از آن بهتر است به هر طرف باسن حدود یک لیتر و کمتر از آن تزریق شود.یکی از عوارض نادر تزریق چربی، جمع شدن مایع در محل لیپوساکشن است. در صورت وقوع این عارضه، پزشک به وسیله آسپیراسیون تخلیه می کند.

تفاوت روش پروتز باسن با روش طبیعی تزریق چربی

متخصص جراحی زیبایی می تواند با استفاده از روش تزریق چربی، فرم دهی و بر جسته کردن باسن همانطور که مد نظر شماست را  انجام دهد. چرا که چربی طبیعی خود بدن انعطاف پذیری بیشتری دارد. هم چنین ظاهر و نتیجه بعد از عمل بسیار طبیعی تر خواهد بود.اکثر خانم ها برای برجستگی باسن خود روش تزریق چربی را انتخاب می کنند، به دلیل این که از چربی طبیعی بدن خودشان استفاده می شود و احتمال بروز عفونت و دیگر عوارض را کاهش می دهد. البته فرق بارزی که این روش با روش های دیگر دارد این است که با خارج کردن چربی موضعی سایر نقاط دیگر بدن، حجم این نقاط نیز کاهش می یابد.

آیا در صورت نداشتن چربی اضافی بازم هم میتوان این روش را انتخاب کرد؟

همانطور که گفتیم لازمه این روش داشتن چربی موضعی در نواحی دیگر بدن مانند شکم، ران و … می باشد. اما برای این که مشخص شود شما کاندید مناسبی برای انجام این عمل هستید باید یک جلسه مشاوره با متخصص عمل زیبایی را پشت سر بگذارید که معمولا یک متخصص خوب در اکثر بیماران چربی مورد نیاز را در نواحی دیگر بدن پیدا می کند. در برخی موارد بسیار کم، متخصص پیشنهاد می دهد که برای انجام تزریق چربی به باسن چند کیلو وزن، اضافه کنند تا میزان چربی مورد نیاز برای تزریق بدست آید.

آیا در صورت نداشتن چربی اضافی بازم هم میتوان این روش را انتخاب کرد؟

کلام آخر

زمانی به نتیجه دلخواه خود از انجام عمل تزریق چربی باسن می رسید که یک دکتر متخصص و حرفه ای را انتخاب کنید. یک متخصص حرفه ای در عمل های زیبایی به شما کمک می کند که به فرم دلخواه باسن خود برسید و باسن شما پوست یک دست و سطح همواری داشته باشد. و احتمال عوارض را به حداقل می رساند.

 

 

دکمه بازگشت به بالا