; مهم ترین مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس که باید بدانید ! بهترین پزشکان تزریق بوتاکس
بوتاکس

توصیه های مهم برای تزریق بوتاکس + لیست 10 تایی

حالت شب

توصیه های مهم برای تزریق بوتاکس

توصیه های مهم برای تزریق بوتاکس + لیست 10 تایی _ این روزها بوتاکس همانند روش های ساده زیبایی بسیار عادت شده است و کسانی که این روش زیبایی را انتخاب می کنند ، هیچ ترسی برای انجام آن ندارند. اما زمانی که فرد برای اولین بار که تصمیم می گیرد تزریق بوتاکس انجام بدهد ، بی شک کمی دلهره  و ترس خواهد داشت.

ما در این مقاله برای بوتاکس اولی ها سعی کرده این نکات مهمی بازگو کنیم تا با خیال راحت تری برای انجام آن اقدام کنند.بوتاکس یک روش درمانی است اما می‌تواند به عنوان یک روش زیبایی استفاده شود.

توصیه های مهم برای تزریق بوتاکس + لیست 10 تایی
همانطور که می دانید ، این روش برای کاهش چین و چروک پوست انجام می شود و ماده بوتاکس از ترکیبات سم بوتولیسم به وجود آمده و موجب فلج کردن برخی از عضلات پوست می شود که چین و چروک های صورت را ایجاد می کنند.

این روش معمولاً در مطب متخصصان انجام می شود و نیازی به بستری فرد وجود ندارد.این روزها بوتاکس برای موارد مختلفی استفاده می شود و بخاطر همین ، خوب است نسبت به توصیه های مهم تزریق بوتاکس کمی اطلاعات مفید داشته باشید.

توصیه های مهم بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های لازم که باید بعد از تزریق بوتاکس انجام شود ، از اهمیت بسیاری برخوردار است.
چراکه رعایت این مراقبت ها به کیفیت نتیجه این کار تاثیر مستقیم می گذارد.

مهم ترین کارهایی که باید بعد از تزریق بوتاکس انجام دهید ، به شرح زیر است:

خودداری از دست زدن به ناحیه تزریق

اولین کاری که باید بعد از تزریق بوتاکس انجام دهید ، پرهیز از دست زدن ناحیه تزریق است.
مخصوصاً از ماساژ دادن ناحیه مورد نظر در چند روز اول بعد از بوتاکس پرهیز کنید. چرا که این کار باعث می شود مواد تزریق شده در زیر پوست جابجا شود.

خودداری از دست زدن به ناحیه تزریق

 از مصرف الکل پرهیز کنید

بعد از تزریق بوتاکس از مصرف الکل خودداری کنید. چرا که مصرف موجب کبودی و تورم بیش از اندازه ناحیه تزریق می شود.بنابراین سعی کنید حدود یک هفته قبل از تزریق بوتاکس مصرف الکل را کنار بگذارید.

اگر چه بعد از تزریق بوتاکس احتمال دارد ناحیه مورد نظر دچار کبودی شود.اما با مصرف الکل اوضاع را بدتر کرده و با کبودی های زیادی روبرو خواهید شد.پس  اگر می‌خواهید بعد از انجام این کار دچار مشکل جدی نشوید. برای مدتی مصرف الکل را کنار بگذارید.

 فعالیت های روزانه

هرگز بعد از انجام تزریق بوتاکس فعالیت‌های فیزیکی سنگین انجام ندهید. به طور کلی بعد از بوتاکس نیازی به استراحت کلی نیست و شما می توانید بعد از آن به کارهای روزانه خود رسیدگی کنید. همچنین پیاده روی روزانه هیچ مانعی ندارد ، اما بهتر است در روزهای اول  فعالیت کمتری انجام دهید.

 پرهیز از خوابیدن روی صورت

در ساعت اولیه بعد از تزریق ، پوست شروع به ترمیم شدن می کند. به خاطر همین ، بیمار نباید روی صورت خود بخوابد.چرا که باعث حرکت مواد تزریق شده می‌شود و عوارض نامطلوبی به همراه خواهد داشت.بنابراین توصیه می شود در ساعت اولیه حالت عمودی خود را حفظ کنید و از کشیدن خودداری کنید.

حدوداً بعد از گذشت ۴ ساعت مشکلی برای دراز کشیدن و خوابیدن وجود ندارد.البته همان طور که گفتیم به روی صورت خود نخوابید و برای خوابیدن بعد از چند ساعت اولیه حتما به حالت عمودی باشد.معمولا کسانی که به خوابیدن روی شکم و پهلو عادت دارند ، این کار برایشان بسیار مشکل است.

اما بدانید که چسباندن صورت به بالش می تواند نتیجه نامطلوبی بعد از تزریق بوتاکس برای شما داشته باشد.پس تمام تلاش خود را برای رعایت این نکته انجام دهید.

پرهیز از خوابیدن روی صورت

ماساژ دادن یا دست زدن

در ساعت اولیه نباید نقاط تزریق شده را لمس کنید و باید از دست زدن به آن ناحیه خودداری کنید.اما بعد از ۵ الی ۶ ساعت می توانید به آرامی صورت خود را با آب و صابون بشورید. دقت داشته باشید ،دست زدن به این نواحی می تواند نتیجه کار را برعکس کند. بنابراین این نکته را جدی بگیرید و بدانید که بدترین عواقب این کار می‌تواند باعث انتقال مواد بوتاکس به سایر نواحی دیگر پوست بشود.پس تلاش خود را بکنید که هیچ ضربه ای به نواحی مورد نظر وارد نشود تا بهترین نتیجه را به دست آورید.

ماساژ دادن یا دست زدن

 استحمام بعد از تزریق

یکی از توصیه‌های مهم بعد از تزریق بوتاکس توجه به نحوه استحمام است.همیشه یکی از سوالات رایج مراجعه‌کنندگان برای تزریق بوتاکس نحوه استحمام بعد از تزریق بوتاکس است.مطمئنا بعد از انجام بوتاکس هیچ مانعی برای حمام رفتن وجود ندارد. اما لازم است یکسری نکات را برای انجام این کار را رعایت کنیدو این نکات مهم جزء توصیه های مهم بعد از تزریق بوتاکس به حساب می آید.

شما نباید از آب گرم یا داغ برای استحمام خود استفاده کنید.چرا که بالا بودن دمای آب باعث می شود مواد تزریق شده حالت غیر طبیعی به خود بگیرد که نتیجه نامطلوبی بعد از تزریق بوتاکس شکل خواهد گرفت. بنابراین سعی کنید برای حمام کردن از آب ولرم استفاده کنیدو استفاده از آب های بسیار داغ و یا رفتن به حمام بخار آب پرهیز کنید.

استحمام بعد از تزریق

 آرایش بعد از بوتاکس

خانم ها باید در مورد آرایش بعد از بوتاکس توجه کافی داشته باشد. همانطور که گفتیم ،بعد از تزریق بوتاکس نباید هیچ فشار یا ضربه به ناحیه مورد نظر وارد شود. بیشتر پزشکان پوست توصیه می کنند ،بعد از انجام این کار دو الی سه روز صبر کنند تا تورم و کبودی حاصل از آن کم شود.پس شما می توانید از مواد آرایشی بهداشتی استفاده کنید ، در صورتی که هیچ فشاری بر پوست وارد نشود‌.

بسیاری از موارد مشاهده شده است ، بعد از تزریق بوتاکس آرام و بدون هیچ فشاری بر روی پوستشان از مواد آرایشی استفاده کردند. اما هیچ گونه عوارضی را به دنبال نداشته است.اما بهتر است این نکته را رعایت کنید تا شاهد عوارض ناگواری نباشید.نکته مهمی که در مورد لوازم آرایش وجود داردمواد ترکیبی آنهاست. چرا که ممکن است در هنگام استفاده  به پوست شما آسیبی وارد شود و نتیجه این عمل را دچار تغییر کند.

آرایش بعد از بوتاکس

 ورزش

معمولا عوارض جانبی بوتاکس در روز های اولیه خود را نشان می‌دهد که در این مدت باید فرد استراحت بیشتری داشته باشد و از انجام ورزش‌های سنگین خودداری کند. انجام ورزش هایی مانند بدنسازی یا ایروبیک باعث می شود ، فرد دچار سردردهای بسیار شدیدی شود و ممکن است نتیجه بوتاکس را بر هم بزند. بنابراین طی چند روز اولیه از ورزش کردن خودداری کنید.

 داشتن شرایط لازم

زمانی می توانید این کار را انجام بدهید که شرایط زیر را دارا باشید:

  • در دوران بارداری و شیردهی قرار نداشته باشید.
  • باید از تزریق بوتاکس انتظارات معقولی داشته باشید.
  • در ابتدا سلامتی عمومی بدن شما باید در نظر گرفته شود و اگر دچار بیماری های پوستی و سایر بیماری‌های دیگر هستید حتماً به پزشک خود اطلاع دهید تا بررسی لازم انجام شود.
  • همچنین اگر نسبت به سم بوتولینیوم که بوتاکس از آن ساخته شده است ، حساسیت داشته باشید نمی توانید تزریق بوتاکس انجام دهید.
  • کسانی که دارای بیماری میاستنی گراویس و دچار اختلالات عصبی و عضلانی هستند ، نمی توانند این کار را انجام دهند.

سن مناسب برای بوتاکس

این سوال برای خیلی ها پیش می آید که در چه سنی می توان تزریق بوتاکس انجام داد. سن مناسب برای این کار برای هر فردی متفاوت است.بیشتر پزشکان توصیه می کنند ، زمانی این روش را برای زیبایی انتخاب شود که چین و چروک هایی روی صورت ظاهر شود و با انجام آن احساس خوبی به شما دست دهد.

در حقیقت زمانی چین و چروک ها بر روی چهره پدیدار می شود که کلاژن سازی پوست به حد قابل توجهی پایین می آید و فرد در چنین سنی باید این عارضه روبرو می‌شود و علائم پیری را در صورت خود می بیند.در این شرایط باعث می‌شود ، فرد احساس خوبی نداشته باشد و به این فکر می‌افتد که برای از دست دادن زیبای خود چاره ای بیندیشد.

در این شرایط بهترین راه برای جلوگیری از آن ، تزریق بوتاکس است تا رفع چین و چروک صورت شود و فرد بتواند زیبایی خود را حفظ نماید. اما شما تا زمانی می توانید این کار را بکنید که چین و چروک های شما حالت عمیقی به دست نیاورده باشد.

سن مناسب برای بوتاکس

برخی از افراد هستند که برای این کار خیلی زود اقدام می کنند و رده سنی قبل از ۳۰ سالگی قرار دارند. اما در این مواقع بهترین متخصص کسی است که به جای انجام تزریق بوتاکس ، مراقبت‌های لازم پوست را به چنین افرادی توصیه می کند.

افرادی که هنوز در سنین جوانی قرار دارند می توانند با تغییرات سبک زندگی و رژیم های غذایی و همچنین مقابله با آسیب های پوستی مانند نور آفتاب تاثیر بسیار زیادی بر روی حفظ جوانی پوست و سلامتی آن مشاهده کنند‌.

عوارض تزریق بوتاکس

این عمل زیبایی یا درمانی مانند هر اقدامات دیگری دارای عوارض طبیعی می باشد که بهتر است با آنها آشنا شوید و راه های مقابله یا پیشگیری از آنها را بدانید. معمولا انجام بوتاکس با اثراتی مانند کبودی ، ورم ، سردرد  حالت تهوع و درد در ناحیه ، حالت کشیدگی همراه است که این علائم کاملاً طبیعی می باشد و جای هیچ نگرانی نیست. علائم نام برده شده بعد از مدتی از بین می رود که برای کاهش آن روش های مختلفی وجود دارد.

کلام آخر

همانطور که گفتیم ، بوتاکس یکی از رایج ترین روش های زیبایی است که هدف اصلی آن حذف چین و چروک ها و اثرات پیری می باشد. برای این که بهترین نتیجه را داشته باشید ، بهتر است به توصیه هایی که در این مقاله که با هم بررسی کردیم ، توجه کنید.

ممنون که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید.

1.5/5 - (2 امتیاز)

فائزه میرزایی

من یک نویسنده تحت وب هستم. و 6 سالی هستش با تولید محتوا آشنا شدم و کار من تولید محتوا یونیک در عین حال موثر برای سایت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − سه =

دکمه بازگشت به بالا