; جدیدترین تکنولوژی برای کاشت مو | رازهایی در مورد روش های کاشت مو
کاشت مو

روش های کاشت مو

حالت شب

با روش های کاشت مو آشنا شوید

داشتن موهای پرپشت جز مهم ترین فاکتورهای زیبایی و جذابیت چهره فرد است. در بعضی مواقع بر اثر افزایش سن و دیگر مسائل فرد دچار ریزش مو و طاسی می شود و چاره ای جز کاشت مو ندارد. کاشت مو جز یکی از روش های جراحی زیبایی برای جایگزین کردن موهای از دست رفته است.

روش های کاشت مو زیاد است اما به طور کلی کاشت مو به تکنیکی گفته می شود که آن تعداد موهای مورد نیاز از قسمت اهدا کننده مو به قسمت خالی سر انتقال داده می شود. این روش علاوه بر طاسی سر برای ترمیم ابرو ، مژه و محاسن می تواند مفید باشد.

امروزه با پیشرفته روش های کاشت مو گرافت های مو بدون هیچ آسیبی انتقال داده می شود.در این مقاله به انواع روش های کاشت مو می پردازیم تا با آن ها آشنا شوید.

انواع روش های کاشت مو

برای انجام این جراحی روش های مختلفی وجود دارد که متخصص با بررسی شرایط بیمار مناسب ترین روش را برای درمان انتخاب می کند.

کاشت مو به روش FIT یا FUE

کاشت مو به روش FIT یا FUE

در این روش کاشت مو نیاز به جراحی ندارد و فولیکول های مو یا واحدهای مو به صورت دسته جمعی یا تک تک از ناحیه بانک مو توسط دستگاهی به نام پانچ جدا شده و به نواحی خالی سر پیوند می زنند. طی هر جلسه این روش به طور معمول حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ فولیکول مو از پشت سر جدا و قسمت مورد نظر کاشت می شود.

مزیت این روش ، بدون درد بودن آن است. کاشت مو به روش FIT برای نواحی که وسعت کمتری دارد مانند ریش ، ابرو ، مژه یا افرادی که طاسی سر کمی دارد ، مناسب است.هم چنین این روش برای کسانی که برداشت بافت در پشت سر امکان پذیر نیست بسیار کاربردی است.

این نکته را هم بدانید که موهای کاشته شده با روش حدود یک تا چهار هفته در فاز استراحت قرار دارند‌ و با ریزش موهای کاشته شده روبرو می شوید. بخاطر همین ممکن است احساس کنید حجم موها کمتر شده است. بنابراین باید برای مشاهده نتیجه و پرپشت شدن موها حدود یک سال صبر کنید.

فواید کاشت مو به روش FIT

 • خونریزی بسیار کم
 • وجود درد خفیف
 • بدون نیاز به پانسمان و مراقبت های لازم از زخم
 • بهبودی کامل زخم ها و باقی نماندن جای آنها

کاشت مو به روش FUT

در این روش کاشت مو یک ناحیه باریک از بافت پوست سر بیمار برش داده می شود و سپس با بررسی های لازم متخصص به واحدهای مو تقسیم بندی می شود. بعد از انتخاب فولیکول ها مو در ناحیه مورد نیاز کاشته می شوند.

فواید این روش

این روش در مقایسه با روش قبلی از لحاظ درصد آسیب گرافت ها ، کیفیت ساختار و بافت گرافت ها ، مدت زمان عمل و هزینه عمل گزینه ی مناسب تری به حساب می آید.

مزایای این روش شامل:

 • به وجود آمدن خط رویش طبیعی در ناحیه جلو سر
 • مشخص نبودن محل کاشت
 • امکان انتخاب ناحیه دیگر بدن به عنوان اهدا دهنده مانند پشت سر ، کتف یا سینه
 • نگهداری گرافت های مو اضافه در صورت احتیاج به ترمیم کاشت مو
 • طبیعی بودن حالت رویش مو و ظاهر طبیعی آن

کاشت مو به روش SUT

روش SUTدر مقایسه با دو روش قبلی جدیدتر و به روزتر است. چرا که صفر تا صد مراحل کاشت بدون دخالت دست و توسط دستگاه های مدرن و پیشرفته انجام می شود. برداشت فولیکول ها در این روش همانند روش FIT است ، اما برداشت فولیکول های مو به وسیله دست و با پانچ انجام نمی شود بلکه توسط یک پانچ لیزری موها برداشت و کاشته می شود.

ابتدا موها توسط پانچ لیزری به صورت گروهی یا تک تک از پشت سر برداشت و فریز می شود. سپس در آخر به نواحی کم مو و خالی مو پیوند می خورد.

ویژگی فریز شدن  روش SUT از تخریب شدن فولیکول های مو جلوگیری می کند و موجب می شود فولیکول ها تا زمان پیوند سالم باقی بمانند. طبق نتایج بدست آمده نشان می دهد که کمتر از یک درصد ریشه موها در مراحل کاشت مو خشک و کم آب می شوند.

فواید این روش

 • بخاطر فریز شدن فولیکول ها و سالم ماندن آن ها نتیجه این روش رضایت بخش تر خواهد بود.
 • مراحل کاشت به روش SUT در مقایسه با روش های قبلی بیشتر است. به طوری که در هر جلسه حداقل ده هزار فولیکول مو به نواحی خالی سر منتقل می شود.
 • خط رویش طبیعی
 • عدم وجود درد و خونریزی
 • نداشتن دوره ریکاوری
 • رعایت نکات بهداشتی به دلیل دخالت نبودن دست ها

کاشت مو به رو سلول های بنیادی  یا PRP

کاشت مو به رو سلول های بنیادی  یا PRP

هم اکنون جدیدترین روش کاشت مو ، روش PRP یا همان کاشت مو به وسیله سلول های بنیادی است. این روش به نام پلاکت درمانی یا سلول درمانی هم نامیده می شود. در ابتدا سلول های بنیادی یا زایا از فولیکول های موی سر جدا شده و سپس به نواحی خالی سر تزریق می شود. در نتیجه فولیکول های جدید در ناحیه طاسی ساخته می شود.

کار سلول های بنیادی ساختن موهای جدید و نو می باشد تا جای موهای خالی یا فرسوده را بگیرید.به عقیده متخصصین پوست و مو ، ریشه موها بعد از مغز استخوان بیشترین میزان سلول های بنیادی را می سازد.

فواید این روش

مهم ترین مزیت این روش PRP استفاده از خون فرد است که احتمال انتقال بیمارهایی مانند هپاتیت یا ایذر را به صفر می رساند. هم چنین نتیجه این روش برای طولانی مدت است و برای بیشتر مراجعه کنندگان فقط یک بار انجام می شود.

کاشت مو با کدام روش بهتر است

در واقع کاشت مو برای هر فرد با توجه به شرایطی که دارد ، انجام می شود. یعنی انتخاب روش مناسب بستگی به خود شخص دارد. متخصص مو شرایط فرد مانند طاسی ، جنس پوست فرد ، میزان بانک مو ، توقعات بیمار و وجود بیماری خاصی یک روش یا ترکیبی از چند روش را انتخاب می کند. به طوری که بهترین نتیجه به ثمر برسد.

کلام آخر

کاشت مو زمانی انجام می شود که علت ریزش و طاسی سر مشخص شود. اگر بر اثر کمبود ویتامین یا آهن دچار مشکل ریزش مو شده باشید ، بایستی قبل از انجام جراحی مشکل خود را بر طرف کنید.

امتیاز دهید

فائزه میرزایی

من یک نویسنده تحت وب هستم. و 6 سالی هستش با تولید محتوا آشنا شدم و کار من تولید محتوا یونیک در عین حال موثر برای سایت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا