; ابزار های مراقبت از پا + لینک خرید - پزشکا : بهترین مجله پزشکی و زیبایی
سلامتینبض بازار

ابزار های مراقبت از پا + لینک خرید

حالت شب

ابزار مراقبت از پا

امروزه در زندگی روزانه معمولا کسی به سلامت پاهای خود اهمیت نمی دهد آن هم وقتی که می دانیم پاهایمان نقش مهمی در رفت و آمد ما دارند به همین دلیل شما باید سمت خرید ابزار مراقبت از پا ها بروید تا سلامت پاهای خود را دو چندان کنید . فعالیت های شغلی و یا ورزشی ، انتخاب کفش مناسب و رعایت بهداشت پا ها از عواملی است که باید کمی بیشتر به آن اهمیت بدهید .

نکات مهم در بهداشت و مراقبت از پا‌ها

درد پا ها در بیشتر مواقع بسیار غیر قابل تحمل است و باعث بروز مشکلات جدی در سلامتی شما می شود ، متخصصان پا ها را قلب دوم انسان می دانند بنابراین لازم است که مراقب نوع کفش، اندازه پاشنه کفش ، گرفتن ناخن پا و غیره باشید. در این مطلب چند توصیه برای مراقبت از پاها ارائه می دهیم .

نحوه شست و شوی پاها بسیار مهم است که باید با دقت و حوصله این کار را انجام دهید . برای این که پاهای خود را بشویید بهتر است از با دقت و حوصله این کار را انجام دهید . همیشه ناخن پاهایتان را به طور مرتب کوتاه کنید ولی هیچوقت بیش از انداره ناخن ها را کوتاه نکنید زیرا کوتاهی بیش از حد باعث فرورفتن ناخن به انگشت های شما می شود .

از مرطوب بودن پوست پای خود مخصوصا در کف آن مطمئن شوید . اگر کف پاهای شما خشک باشد باعث می شود که عفونت را در پاهای شما افزایش دهد ، لوسیون‌های مناسب به پای تان بزنید ، بعد از حمام پا‌ها به خصوص بین انگشتان را به خوبی خشک کنید و هربار آن‌ها را از کفش در می‎آورید ، بشویید. کفشی بخرید که دقیقا سایز پاهای شما باشد ، هنگام خرید اول از همه به راحتی پاهای خود توجه کنید سپس به دنبال زیبایی باشید .

نکات مهم در بهداشت و مراقبت از پا‌ها

خرید از ارزان ترین فروشنده

اگر از لاک استفاده می‌کنید برای پاک کردن لاک از پاک کننده‌های بدون استون استفاده کنید.از ناخن گیر با جنس استیل استفاده کنید. ناخن های تان را ابتدا صاف کوتاه و سپس گوشه ناخن‌ها را کمی گرد کنید و در نهایت ناخن های تان را سوهان ناخن بکشید . به طور مرتب کف پا‌ها را سنگ پا بکشید ، زیرا سنگ پا باعث از بین رفتن پوست‌های اضافه و مرده کف پا می‌شود . در صورت مشاهده هر گونه مشکل به دکتر مراجعه کنید و با تجویز پزشک سمت خرید ابزار مراقبت پا بروید تا سلامتی پاهای خود را برگردانید .

کفش های خیلی تخت و انواع صندهای تخت و کفش های باله و غیره به خوبی از پا محافظت نمی کنند و این امر فشار زیادی به عضلات و تاندون ها وارد می آورد. کفی نازک این کفش ها و تماس مداوم پوست پا با آنها باعث بروز پینه و ترک پاشنه ها می شود. پوشیدن این نوع کفش ها و صندل ها در طولانی مدت باعث بدشکلی انگشت های پا شده و میخچه های دردناکی بر جای می گذارد .

یکی از توصیه های لازم برای مراقبت از پاها، دقت در هنگام خرید کفش است . اگر زیاد پیاده می روید ، از کفش های راحت استفاده کنید . از کفش هایی استفاده کنید که کفی طبی دارند و پاشنه شان کمی بلند است . بهترین اندازه ی پاشنه یا لژ کفش ، 3 تا 4 سانتی متر است .
لازم است که کفش به طور کامل پا را گرفته و محافظت کند . فرم کفش باید به گونه ای باشد که انگشت های پا راحت باشند ، اما نباید بزرگتر از اندازه ی پا باشد . هر دو روز یک بار ، کفش و همچنین بلندی پاشنه ی آن را عوض کنید تا از کشش عضلانی پیشگیری شود .

نکات مهم در بهداشت و مراقبت از پا‌ها

خرید از ارزان ترین فروشنده

مناسب ترین کفش ها ، کفش های تخت و یا با پاشنه ها یا لژهای 3 تا 4 سانتیمتری است . به کفش هایی با مدل ها و پاشنه های متفاوت عادت کنید و به طور مرتب کفش ها را عوض کنید . از کفش های پاشنه دار و بخصوص پاشنه های تیز ، فقط در موقعیت های خاص مانند مهمانی ها استفاده کنید .

مشکلات رایج مرتبط با بهداشت پاها

  1. عفونت های قارچی یکی از مشکلاتی هستند که در بین مردم بسیار شایع است که اغلب انگشت شست پاهای شما درگیر خود می کند که گرما یا رطوبت موجود در کفش ها باعث بروز این مشکل می شود .
  2. میخچه ها از دیگر مشکلات پاها می باشد که میخچه به ضایعه خاکستری گفته می شود که اغلب دردناک هستند و درمان این مشکل معمولا کمی زمان بر است البته گاهی هم به خودی خود ناپدید می‌شوند .
  3. تاول ها اغلب به دلیل وجود یک زخم ایجاد می شود و یا گاهی به دلیل مناسب نبودن سایز کفش به وجود می آید که بعد از زخم پاها تاول می زنند .

مشکلات رایج مرتبط با بهداشت پاها

خرید از ارزان ترین فروشنده

حالا شما را در ادامه مطلب با انواع ابزار مراقبت از پا آشنا خواهیم کرد تا هنگام خرید ابزار مراقبت از پا دچار مشکل نشوید .

کفی طبی چیست ؟

مزیت اصلی که کفی های طبی دارند مخفی هستند و به همین دلیل هیچ کس متوجه نمی‌شود که شما از آنها استفاده کرده‌اید . با پوشیدن کفی های افزایش قد به دلیل طراحی که دارند کسانی که از بیرون کفش های شما را مشاهده می کنند فقط یک جفت کفش معمولی تخت می بینند و به هیچ وجه متوجه پاشنه مخفی داخل آن‌ ها نخواهند شد . از کفی‌های افزایش قد برای مشکل اختلاف طول پاها که در آن یک پا بلندتراز پای دیگر است نیز می‌توان استفاده کرد. اگر مقدار اختلاف طول پاهایتان را بدانید می‌توانید از یک کفی قابل تنظیم برای اصلاح این اختلاف طول استفاده کنید.

کفی های طبی وسایلی هستند که برای حفظ سلامتی پاهای شما و راه رفتن و تنظیم فشار های وارده بر کف پا استفاده می شوند با بررسی و اندازه‌گیری توزیع فشارهای وارد بر کف پای هر شخص متناسب با نیاز او پستی و بلندی‌هایی روی کفی ایجاد می‌شود تا فشارهای وارد بر کف پا به طور مناسب تغییر کند . توضیح این‌که توزیع فشارهای وارد بر کف پا در بیشتر افراد جامعه دچار مشکل است . این امر موجب می‌شود افراد پس از طی مسافت کوتاهی ، در عضلات ساق پا احساس ناراحتی کنند . همچنین در افراد دیابتی نیاز به کفی برای جلوگیری از زخم کف پا ، بیش از سایرین است .

کفی طبی چیست ؟

خرید از ارزان ترین فروشنده

مزایای کفی های طبی

کفی های طبی در بسیاری از موارد در کاهش درد های زانو و کمر بسیار موثر است و در صورتی که افراد دیابتی  از کفی های طبی استفاده کنند احتمال ایجاد زخم در پای افراد دیابتی بسیار کاهش می یابد .

افرادی که دچار صافی کف پا هستند با استفاده از کفی ضمن کاهش مشکل خود در درازمدت با سهولت بیشتری راه می‌روند . سنسورهای کف پا که ممکن است در افراد سالمند دچار زخم یا نقصان شده باشد را می‌توان با استفاده از کفی طبی مخصوص ، بیشتر تحریک کرده و با حفظ تعادل در آنها احتمال زمین‌خوردن ایشان را از بین برد .

نکات مهم در انتخاب کفی مناسب

در فعالیت هایی مانند پیاده روی، کوهنوردی ، ورزش های توپی ، اسکی ، دوچرخه سواری و… پای شما به همراه کمر قسمت هایی هستند که به شدت درگیر بوده و در عملکرد شما تاثیر گذار هستند . در اینگونه فعالیت ها ، یکی از مهم ترین وسایل که می تواند باعث آسیب دیدگی شود ، کفش با کفی نامناسب است . در این صورت ممکن است سریع تر خسته شوید ، دچار دردهای مفصلی و یا درد در ناحیه کمر شوید و یا حتی آسیب های جدی به ناحیه کمر و پاها وارد آورید .

همچنین در صورتی که به بیماری در این ناحیه مبتلا هستید به صورت قطعی باید در انتخاب کفش و به خصوص کفی کفش دقیق باشید وگرنه کفی نامناسب برخی از کفش ها می تواند بیماری شما را به صورت جبران ناپذیری تشدید کند . برای این منظور شما باید در انتخاب کفی دقت داشته باشید .

نکات مهم در انتخاب کفی مناسب

خرید از ارزان ترین فروشنده

کفی های افزایش قد

کفی هایی که به عنوان افزایش قد مورد استفاده قرار می گیرد اغلب در بین افراد بسیار محبوب هستند ، افزایش قد برای برخی می تواند اعتماد به نفس آن ها را بالا ببرد و مطمئناً دیدگاه اطرافیانتان را نسبت به شما تغییر می‌دهد . این امر به شما اجازه می دهد که در ذهن دیگران قدرتمند تر و مقتدر تر به نظر برسید به طور ناخودآگاه معمولا وقتی به یک فرد قد بلندتر نگاه می‌کنیم‌ ، نسبت به او احساس تحسین و احترام پیدا می‌کنیم ، که این تأثیر روانشناختی ظریفی در آن شخص ایجاد می‌کند . افزایش قد برای کسانی که دچار اختلاف طول در پاهایشان هستند و یکی از پاها از دیگری بلندتر است هم می‌تواند مفید باشد .

ویژگی خوب کفی های افزایش قد

  • بهترین نوع کفی های افزایش قد ، کفی هایی هستند که رطوبت را به خود جذب کنند و نیز به سرعت خشک شوند در یک کفی جاذب رطوبت حداقل لایه بالایی باید امکان رد و بدل کردن هوا را داشته باشد ، این خصوصیت مانع از تجمع بیش از حد رطوبت در کفش‌ها شده و در نتیجه از بروز عفونت ، تاول و بو جلوگیری می‌کند .
  • ویزگی دیگر یک کفی خوب ضد میکروب بودن آن ها است ، ضد میکروب بودن لایه بالایی مانع از رشد باکتری یا قارچ در داخل کفش های شما می شود . این خصوصیت کمک می‌کند تا کفش‌های بوی تازگی بدهند و از بروز عفونت‌ هایی مانند بیماری “پای ورزشکاران” جلوگیری شود .
  • مموری فوم یکی از راحت‌ترین موادی است که می‌توان از آن در ساخت کفی‌ کفش استفاده کرد. کفی‌هایی که از جنس مموری هستند دقیقا با شکل پاهای شما مطابقت پیدا کرده و به بهترین نحو قوس کف پاها را پر کرده و در هنگام راه رفتن باعث می‌شوند احساس کنید که انگار روی یک بالش نرم پا می‌گزارید !
  • بعضی از انواع کفی‌ های افزایش قد قسمت‌ های متعددی دارند که شما می‌توانید با باز یا جمع کردن آن‌ ها ارتفاع کفی را افزایش یا کاهش دهید .

ویژگی خوب کفی های افزایش قد

خرید از ارزان ترین فروشنده

پاشنه پوش طبی

همان طور که می دانیم پاشنه قسمتی از پا است که بخش زیادی از وزن بدن را تحمل می کند ، پاشنه پا به صورت لایه ضخیمی از چربی ساخته شده است . عوامل مختلفی باعث ایجاد ناراحتی یا درد در ناحیه پاشنه پا می شود .

از دلایل شایع درد پاشنه پا ، فشار های بیش از حد مانند ایستادن زیاد و یا راه رفتن طولانی مدت باعث ایجاد صافی کفی پا ها می شود ، بالا رفتن سن نیز بعث از بین رفتن و تخریب بافت چربی و ایجاد درد می شود .

ویژگی های پاشنه پوش طبی

به دلیل وجود بند کشی باعث می شود که تماس پاشنه هایتان با پاشنه پوش حفظ شود ، همچنین باعث نرمی در قسمت پاشنه های شما می شود . ویژگی دیگر آن آلرژی به وجود نمی آورد و شما در آن احساس راحتی می کنید . ویژگی آخر این نوع پاشنه پوش ها قابل شست و شو بودن آن ها است .

ویژگی های پاشنه پوش طبی

خرید از ارزان ترین فروشنده

حتما قبل از استفاده با استفاده از کرم پاشنه پاهای خود را نرم و مرطوب کنید و همچنین هنگام شست و شو از آب سرد استفاده کنید و  از فشردن آن خودداری کنید . همچنین از انداختن داخل لباسشویی حتما خودداری کنید .

خرید اینترنتی ابزار مراقبت از پا

این روزها ارزش وقت بیش از هر زمان دیگر به چشم می آید . یکی از اهداف اصلی از خرید اینترنتی ابزار مراقبت از پا پرهیز از رفت و آمد غیر ضروری در سطح شهر و تهیه مایحتاج روزانه با کیفیت بالا ، قیمت مناسب و در کوتاه ترین زمان ممکن است . با استفاده از لینک زیر می توانید خرید خود را به راحتی و با زمان کم انجام دهید .

خرید از ارزان ترین فروشنده

از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم اگر تجربه ای در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید .

امتیاز دهید
دکمه بازگشت به بالا