پزشکان

بهترین دکتر وزوز گوش در تهران + لیست 5 تایی

وزوز گوش زمانی است که شما صدای زنگ یا صداهای دیگری را در یک یا هر دو گوش خود تجربه می کنید. صدایی که هنگام وزوز گوش می شنوید ناشی از صدای خارجی نیست و افراد دیگر معمولا نمی توانند آن را بشنوند. وزوز گوش یک مشکل رایج است. حدود 15 تا 20 درصد افراد را تحت تأثیر قرار می دهد و به ویژه در افراد مسن شایع است. در این مقاله شما را با 5 تا از بهترین دکتر وزوز گوش در تهران آشنا خواهیم کرد.

وزوز گوش معمولاً به دلیل بیماری های  زمینه ای مانند کم شنوایی مرتبط با افزایش سن، آسیب گوش یا مشکل در سیستم گردش خون ایجاد می شود. برای بسیاری از افراد، وزوز گوش با درمان علت زمینه‌ای یا با سایر درمان‌هایی که صدا را کاهش می‌دهند یا پنهان می‌کنند، بهبود می‌یابد و باعث می‌شود وزوز گوش کمتر قابل توجه باشد.

علائم

وزوز گوش اغلب به عنوان صدای زنگ در گوش توصیف می شود، حتی اگر صدای خارجی وجود نداشته باشد. با این حال، وزوز گوش همچنین می تواند انواع دیگری از صداهای فانتوم را در گوش شما ایجاد کند، از جمله:

وزوز
غرش
کلیک کردن
هیسینگ
زمزمه کردن

اکثر افرادی که وزوز گوش دارند، وزوز گوش ذهنی دارند، یا وزوز گوش که فقط شما می توانید آن را بشنوید. صداهای وزوز ممکن است از نظر بلندی از غرش کم تا جیغ بلند متفاوت باشد و ممکن است آن را در یک یا هر دو گوش بشنوید. در برخی موارد، صدا می تواند آنقدر بلند باشد که در توانایی شما برای تمرکز یا شنیدن صدای خارجی اختلال ایجاد کند. وزوز گوش ممکن است همیشه وجود داشته باشد، یا ممکن است بیاید و برود.

در موارد نادر، وزوز گوش می‌تواند به صورت ضربان ریتمیک یا صدای زوزه‌آمیز، اغلب در زمان ضربان قلب شما رخ دهد. به این حالت وزوز ضربانی می گویند. اگر وزوز ضربان دار دارید، پزشک ممکن است هنگام معاینه (وزوز عینی) صدای وزوز شما را بشنود.علائم

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

برخی از افراد از وزوز گوش خیلی اذیت نمی شوند. برای افراد دیگر، وزوز گوش زندگی روزمره آنها را مختل می کند. اگر وزوز گوش دارید که شما را آزار می دهد، به بهترین دکتر وزوز گوش در تهران مراجعه کنید.

در موارد زیر وقت ملاقات با بهترین دکتر وزوز گوش در تهران بگیرید:
شما بعد از یک عفونت دستگاه تنفسی فوقانی مانند سرماخوردگی دچار وزوز می شوید و وزوز گوش شما در عرض یک هفته بهبود نمی یابد.

در صورت زیر در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید:

دچار کم شنوایی یا سرگیجه همراه با وزوز گوش هستید.
در نتیجه وزوز گوش خود دچار اضطراب یا افسردگی می شوید.

5 تا از بهترین دکتر وزوز گوش در تهران را بشناسید

دکتر محمد صادقی

دکتر محمد صادقی

دکتر محمد صادقی فارغ التحصیل پزشکی عمومی و همچنین تخصصی گوش، حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، جراح پلاستیک بینی، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران با تجربه‌ی بیش از 9000 عمل جراحی زیبایی و درمانی موفق، یکی از چهره های برجسته و صاحب نام در زمینه جراحی زیبایی بینی در شهر تهران می باشند.بهترین دکتر وزوز گوش در تهران

ایشان مدرس دوره تخصصی گوش، گلو، بینی و جراحی سر و گردن و دوره های تکمیلی جراحی پلاستیک بینی و صورت در دانشگاه علوم پزشکی تهران، عضو کمیته‌های علمی و اجرایی کنگره های سراسری پلاستیک بینی و صورت، عضو کمیته علمی و اجرایی کنگره‌های بین المللی گوش، حلق و بینی بوده، و بیش از 50 مقاله بین‌المللی تالیف نموده اند.
دکتر محمد صادقی از سال 1388 به مدت بیش از هشت سال ریاست بخش گوش، حلق و بینی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) را به عهده داشتند.

ایشان بیش از 25 سال در زمینه گوش، حلق و بینی فعالیت مستمرداشته اند.

ایشان در سال 1394 به مرتبه ی استادی دانشگاه علوم پزشکی تهران نائل شدند.

گرایش اصلی ایشان در محیط آکادمیک و مراکز خصوصی، جراحی پلاستیک بینی می باشد.

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، ابتدای کوچه منظرنژاد، پلاک ۶۰، واحد ۱۷
شماره تماس: ۲۲۸۵۱۳۴۴

دکتر وحیده درتاج

دکتر وحیده درتاج

دکتر وحیده درتاج پس از قبولی در کنکور سراسری و قبولی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و طی کردن دوره تحصیل در این دانشگاه ،موفق به اخذ دکترای پزشکی عمومی از آن دانشگاه شد.مدت شش سال بعنوان پزشک عمومی در مناطق محروم لرستان و خوزستان کار کرد. و پس از شرکت در آزمون دستیاری، دوره دستیاری جراحی گوش و حلق و بینی را در دانشگاه علوم پزشکی تهران ،در بیمارستانهای امیر اعلم و امام خمینی گذراند. ودر پایان دوره موفق به اخذ بورد (دانشنامه) تخصصی در این رشته گردید.

پس از فارغ التحصیلی ،در بیمارستان‌های چمران(وابسته به صنایع دفاع) و امیر اعلم شروع بکار کرد. نزدیک به ده سال در بیمارستان امیر اعلم به کار درمان و مشارکت در آموزش دستیاران گوش و حلق و بینی مشغول بود.

دکتر درتاج در زمینه جراحی زیبایی بینی و گوش و جراحی های ترمیمی فعالیت دارند. ایشان همچنین علاقمند به جراحی های گوش و حلق و بینی مربوط به بیماری‌های کودکان میباشند.
دکتر وحیده درتاج در زمینه درمان سینوزیت و جراحی های آندوسکوپیک بینی و سینوس تجربه زیادی دارند. و مفتخرند که تجارب مربوط به این مهارت را در محضر بهترین اساتید کشور و نیز شرکت در دوره های بین المللی فرا گرفته اند.
ایشان عضو انجمن گوش و حلق و بینی ایران،انجمن راینولوژی ایران و نیز انجمن تحقیقات راینولوژی میباشند.

آدرس:تهران، فلکه سوم تهرانپارس نرسیده به بزرگراه باقری خیابان ۱۹۶ غربی، ساختمان پزشکان ۱۰۶طبقه سوم واحد ۹
شماره تماس: 021-77296949

دکتر رزیتا جعفری

دکتر رزیتا جعفری

متخصص گوش ، حلق و بینی , متولد تهران , تمام دوران تحصیلی ام تا دیپلم درتهران سپری شده است. سپس دوره پزشکی عمومی خود را در کاشان با رتبه دو ازمون پرانترنی به پایان رساندم (سال۱۳۸۲) سپس در رشته جراحی گوش وحلق وبینی وسروگردن دانشگاه یزد مشغول به تحصیل شده و پس از پایان تخصص(۱۳۸۸) دوره طرح خود را در شهر زاهدان وشهرستان مرند وسپس دربیمارستان مسیح دانشوری دانشگاه شهید بهشتی به پایان رساندم. دوره فلوشیپی رینولوژی خودرا در دانشگاه شهید بهشتی طی کرده وپس از پایان ان به جهت انجام متمرکز تر اعمال جراحی قاعده جمجمه دربیمارستان امام حسین دراین بیمارستان مشغول بکار شد.

آدرس: تهران، چهارراه فرمانیه، جنب باشگاه فرمانیه، ساختمان پزشکان ۲۴۱، طبقه ۴، واحد ۱۴

شماره تماس: 09919475341

دکتر نسرین یزدانی

دکتر نسرین یزدانی

دکتر نسرين يزداني، جراح متخصص گوش و حلق و بيني، استاد دانشگاه علوم پزشکي تهران، فلوشیپ جراحی سر و گردن و انکولوژی و بهترین دکتر وزوز گوش در تهران
دكتر نسرين يزداني در سال ١٣٥١ در قم متولد شدند. ايشان تحصيلات اوليه را در زادگاهشان به اتمام رساندند و در سال ١٣٧٠ در رشته پزشكي دانشگاه شهيد بهشتي قبول شدند و با طي مراتب تحصيلي در سال ١٣٧٧ موفق به اخذ مدرك پزشكي عمومي شدند. در سال ١٣٧٩ در آزمون دستياري گوش و حلق و بيني دانشگاه تهران قبول شده و سال ١٣٨٣ موفق به اخذ مدرك بورد تخصص شدند. به علت عملكرد عالي دكتر نسرین يزداني در سال ١٣٨٤ به عنوان استاديار به عضويت هيأت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران درآمدند و در سال ١٣٩٠ به درجه دانشياري ارتقا پيدا كردند. ایشان بیش از 10 هزار عمل جراحی در حیطه اتولوژی گوش و جراحی های سرو گردن و صورت انجام داده اند و بيش از ۴۰ مقاله علمي با بیش از ۲۰۰ بار ارجاع (citation) در نشريات معتبر ايران و جهان مانند Elsevier منتشر كرده اند.

خدمات دکتر نسرین یزدانی:

  • جراحی زیبایی بینی
  • جراحی گوش
  • جراحی های درمانی
  • افت شنوایی
  • وزوز گوش
  • عفونت گوش خارجی
  • عفونت گوش میانی
  • بزرگی غده تیروئید
  • پارگی پرده گوش
  • هیدروپس اندولن

آدرس:تهران، ولی عصر، روبروی بیمارستان دی، ساختمان پزشکان دی، طبقه ۹

شماره تماس: ۸۸۸۷۰۹۱۱

دكتر جهانگير قرباني

دكتر جهانگير قرباني

دکتر قربانی در سال 1369 بعد از دريافت ديپلم با شركت در آزمون سراسري در رشته پزشكي دانشگاه علوم پزشكي تهران پذيرفته شد.در تمام طول دوران 7 ساله تحصيل پزشكي عمومي ،جزو دانشجويان ممتاز بوده و در سال 1377 با كسب رتبه اول دانشگاه علوم پزشكي تهران فارغ التحصيل شده و بعنوان نفر اول ،بصورت مستقيم در آزمون دستياري شركت نموده و در همان سال وارد رشته تخصصي گوش ،حلق و بيني دانشگاه علوم پزشكي تهران گرديد. ‎دوره چهارساله دستياري را با موفقيت در بيمارستانهاي اميراعلم وامام خميني تهران سپري نمود.بعد از پايان طرح،وارد دوره فوق تخصصي فلوشيپ رينولوژي (جراحي بيني و سينوس) كه از زيرشاخه هاى جديد گوش ،حلق و بينى میباشد،گردید.بهترین دکتر وزوز گوش در تهران

فارغ التحصيلان اين رشته انواع جراحيهاي ترميمي،بازسازي و زيبايي بيني، جراحيهاي ميكروسكوپي و اندوسكوپي بيني و سينوس و قاعده جمجمه را بصورت فراتخصصي انجام ميدهند. ‎فعالیتهای علمی دکترقربانی شامل تعداد زیادی سخنرانی در کنگره های بین المللی وبازآموزیهای داخلی ونیز مقالات علمی متعدد میباشد که در مجلات فارسی و انگلیسی به چاپ رسیده یا در زیر چاپ است. ایشان عضو هییت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بوده ودر تربیت کادر تخصصی و فوق تخصصی در رشته گوش وحلق وبینی فعالیت دارند .

بیمارستان دکتر مسیح دانشوری جزو معدود مراکزی در کشور است که از سال ۱۳۹۰ اقدام به تربیت دستیاران فوق تخصصی رینولوژی میکند وبا بهره گیری از فن آوری روز دنیا و تجهیزاتی مانند دستگاه هوشمند ناوبری حین عمل ، دستگاه لیزر و رادیوفریکونسی از مراکز پیشتاز کشور محسوب میشود . بخشی از فعالیتهای دکتر قربانی مربوط به اعمال جراحی مشترک از جمله با همکاران چشم پزشک وبویژه جراحان مغز و اعصاب در زمینه جراحیهای قاعده جمجمه میشود . ‎در حال حاضر فعاليت اصلى درمانى ايشان در اينموارد متمركز است: سينوزيت، سردردهاى مربوط به بينى وسينوس، مشكلات بويايى، گرفتگى بينى و مشكلات ظاهرى و داخلى آن، خرخر و تنگى راه هوايى در كودكان و بزرگسالان، حساسيت بينى، تومورهاى بينى، سينوس و كف مغز و قاعده جمجمه. ‎

آدرس: ایران ، تهران ، انتهاى نياوران ،داراباد ،بيمارستان مسيح دانشورى

شماره تماس:۰۲۱۸۸۶۷۳۱۸۱

علل وزوز گوش

تعدادی از شرایط سلامتی می توانند باعث ایجاد یا بدتر شدن وزوز گوش شوند. در بسیاری از موارد، هیچ گاه علت دقیقی پیدا نمی شود.

علل شایع وزوز گوش

در بسیاری از افراد، وزوز گوش به دلیل یکی از موارد زیر ایجاد می شود:

از دست دادن شنوایی. سلول های مویی ظریف و ریز در گوش داخلی شما (حلزون گوش) وجود دارد که با دریافت امواج صوتی گوش حرکت می کنند. این حرکت سیگنال های الکتریکی را در امتداد عصب از گوش تا مغز شما (عصب شنوایی) تحریک می کند. مغز شما این سیگنال ها را صدا تفسیر می کند.

اگر موهای داخل گوش داخلی شما خم شده یا شکسته باشد : این اتفاق با افزایش سن یا زمانی که شما مرتباً در معرض صداهای بلند هستید رخ می دهد ،می توانند تکانه های الکتریکی تصادفی را به مغز شما نشت کنند و باعث وزوز گوش شوند.

عفونت گوش یا انسداد مجرای گوش: مجرای گوش شما ممکن است با تجمع مایع (عفونت گوش)، جرم گوش، کثیفی یا سایر مواد خارجی مسدود شود. انسداد می تواند فشار را در گوش شما تغییر دهد و باعث وزوز گوش شود.
آسیب های سر یا گردن: ضربه به سر یا گردن می تواند بر گوش داخلی، اعصاب شنوایی یا عملکرد مغز مرتبط با شنوایی تأثیر بگذارد. چنین آسیب هایی معمولاً فقط در یک گوش باعث وزوز گوش می شوند.
داروها : تعدادی از داروها ممکن است باعث ایجاد یا بدتر شدن وزوز گوش شوند. به طور کلی، هر چه دوز این داروها بیشتر باشد، وزوز گوش بدتر می شود. اغلب با قطع مصرف این داروها صدای ناخواسته ناپدید می شود.

داروهایی که باعث وزوز گوش می شوند عبارتند از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) و برخی آنتی بیوتیک ها، داروهای سرطان، قرص های آب (ادرار آورها)، داروهای ضد مالاریا و داروهای ضد افسردگی.

سایر علل وزوز گوش

علل کمتر شایع وزوز گوش عبارتند از سایر مشکلات گوش، بیماری های مزمن سلامت، و صدمات یا شرایطی که بر اعصاب گوش یا مرکز شنوایی در مغز شما تأثیر می گذارد.

مریضی منیر: وزوز گوش می تواند نشانه اولیه بیماری منیر باشد، یک اختلال گوش داخلی که ممکن است به دلیل فشار غیر طبیعی مایع گوش داخلی ایجاد شود.
اختلال عملکرد شیپور استاش: در این شرایط، لوله ای که گوش میانی را به گلوی فوقانی متصل می کند، همیشه منبسط می شود، که می تواند باعث احساس پری گوش شود.
تغییر استخوان گوش : سفت شدن استخوان های گوش میانی (اتواسکلروز) ممکن است بر شنوایی شما تأثیر بگذارد و باعث وزوز گوش شود. این عارضه که در اثر رشد غیرطبیعی استخوان ایجاد می‌شود، معمولاً در خانواده‌ها دیده می‌شود.
اسپاسم عضلانی در گوش داخلی: ماهیچه های گوش داخلی می توانند منقبض شوند (اسپاسم) که می تواند منجر به وزوز گوش، کاهش شنوایی و احساس پری گوش شود. این گاهی اوقات بدون هیچ دلیل قابل توضیحی اتفاق می افتد، اما همچنین می تواند ناشی از بیماری های عصبی، از جمله ام اس باشد.
اختلالات مفصل گیجگاهی فکی (TMJ): مشکلات مربوط به TMJ، مفصل هر طرف سر در جلوی گوش، جایی که استخوان فک پایین به جمجمه می رسد، می تواند باعث وزوز گوش شود.
نوروم آکوستیک یا سایر تومورهای سر و گردن: نوروم آکوستیک یک تومور غیر سرطانی (خوش خیم) است که روی عصب جمجمه‌ای که از مغز به گوش داخلی شما می‌رود ایجاد می‌شود و تعادل و شنوایی را کنترل می‌کند. سایر تومورهای سر، گردن یا مغز نیز می توانند باعث وزوز گوش شوند.
اختلالات عروق خونی: شرایطی که بر رگ‌های خونی شما تأثیر می‌گذارد – مانند تصلب شرایین، فشار خون بالا، یا پیچ خوردگی یا بدشکل رگ‌های خونی – می‌توانند باعث شوند که خون در رگ‌ها و شریان‌ها با نیروی بیشتری حرکت کند. این تغییرات جریان خون می تواند باعث وزوز گوش یا وزوز گوش شود.
سایر شرایط مزمن شرایطی از جمله دیابت، مشکلات تیروئید، میگرن، کم خونی، و اختلالات خودایمنی مانند آرتریت روماتوئید و لوپوس همگی با وزوز گوش مرتبط هستند.

علل وزوز گوش

عوامل خطر وزوز گوش

هر کسی ممکن است وزوز گوش را تجربه کند، اما این عوامل ممکن است خطر را افزایش دهند:

قرار گرفتن در معرض صداهای بلند: مانند صداهای ناشی از تجهیزات سنگین، اره‌های زنجیری و سلاح‌های گرم، منابع رایج کاهش شنوایی مرتبط با صدا هستند. دستگاه‌های موسیقی قابل حمل، مانند پخش‌کننده‌های MP3، اگر برای مدت طولانی با صدای بلند پخش شوند، می‌توانند باعث کاهش شنوایی ناشی از نویز شوند. افرادی که در محیط های پر سر و صدا کار می کنند ، مانند کارگران کارخانه و ساختمان، نوازندگان و سربازان  به ویژه در معرض خطر هستند.
سن: با افزایش سن، تعداد رشته‌های عصبی فعال در گوش کاهش می‌یابد که احتمالاً باعث مشکلات شنوایی می‌شود که اغلب با وزوز گوش همراه است.

ارتباط جنسی: مردان بیشتر احتمال دارد که وزوز گوش را تجربه کنند.
مصرف دخانیات و الکل: خطر ابتلا به وزوز گوش در افراد سیگاری بیشتر است. نوشیدن الکل نیز خطر وزوز گوش را افزایش می دهد.
برخی مشکلات سلامتی چاقی، مشکلات قلبی عروقی، فشار خون بالا و سابقه آرتریت یا آسیب سر همگی خطر وزوز گوش را افزایش می دهند.

عوارض وزوز گوش

وزوز گوش افراد را متفاوت تحت تاثیر قرار می دهد. برای برخی افراد، وزوز گوش می تواند به طور قابل توجهی بر کیفیت زندگی تأثیر بگذارد. اگر وزوز گوش دارید، ممکن است این موارد را نیز تجربه کنید:

خستگی
فشار
مشکلات خواب
مشکل در تمرکز
مشکلات حافظه
افسردگی
اضطراب و تحریک پذیری
سردرد
مشکلات کار و زندگی خانوادگی
درمان این شرایط مرتبط ممکن است مستقیماً بر وزوز گوش تأثیر نگذارد، اما می تواند به شما کمک کند احساس بهتری داشته باشید.

جلوگیری از وزوز گوش

در بسیاری از موارد، وزوز گوش نتیجه چیزی است که نمی توان از آن جلوگیری کرد. با این حال، برخی اقدامات احتیاطی می تواند به جلوگیری از انواع خاصی از وزوز گوش کمک کند.

از محافظ شنوایی استفاده کنید: با گذشت زمان، قرار گرفتن در معرض صداهای بلند می تواند به اعصاب گوش آسیب برساند و باعث کاهش شنوایی و وزوز گوش شود. سعی کنید قرار گرفتن در معرض صداهای بلند را محدود کنید. و اگر نمی توانید از صداهای بلند اجتناب کنید، از محافظ گوش برای محافظت از شنوایی خود استفاده کنید. اگر از اره‌های زنجیری استفاده می‌کنید، موسیقی‌دان هستید، در صنعتی کار می‌کنید که از ماشین آلات با صدای بلند استفاده می‌کند یا از سلاح گرم (مخصوصاً تپانچه یا تفنگ ساچمه‌ای) استفاده می‌کنید، همیشه از محافظ شنوایی روی گوش استفاده کنید.
صدا رو کم کنید: قرار گرفتن طولانی مدت در معرض موسیقی تقویت شده بدون محافظ گوش یا گوش دادن به موسیقی با صدای بسیار بالا از طریق هدفون می تواند باعث کاهش شنوایی و وزوز گوش شود.
مراقب سلامت قلب و عروق خود باشید: ورزش منظم، تغذیه صحیح و انجام اقدامات دیگر برای حفظ سلامت رگ های خونی می تواند به جلوگیری از وزوز گوش مرتبط با چاقی و اختلالات عروق خونی کمک کند.
الکل، کافئین و نیکوتین را محدود کنید.: این مواد، به ویژه زمانی که بیش از حد استفاده شوند، می توانند بر جریان خون تأثیر بگذارند و به وزوز گوش کمک کنند.

3.1/5 - (9 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا