قیمت بوتاکس

قیمت نواحی مختلف بوتاکس بدن

قیمت بوتاکس با توجه به کلینیک های مختلف و شرایط و چگونگی درمان متفاوت می باشد.  پس هزینه ان با توجه به عوامل آن مشخص می شود.

بوتاکس از جمله درمان های بدون نیاز به جراحی می باشد که برای درمان عرق بیش از حد فرد و یا  سر درد انجام می شود. اما امروزه از بوتاکس بیشتر برای زیبایی استفاده می شود که هدف استفاده از آن،  زیبا سازی و جوان تر شدن و هم چنین  از بین بردن چین و چروک ها است.

در ادامه به عوامل موثر بر هزینه بوتاکس می پردازیم.

قیمت بوتاکس

هزینه بوتاکس به چه عواملی بستگی دارد؟

 • قسمت هایی که به درمان نیاز دارد:

به طور کلی بوتاکس صورت در قسمت های پیشانی و اطراف چشم انجام می شود که هر چه میزان ناحیه درمانی بیشتر شود، هزینه بوتاکس  افزایش می یابد.

 • میزان چروک های مورد نیاز درمان:

ممکن است چروک های یک منطقه نسبت به ناحیه دیگر نیاز به درمان بیشتری داشته باشد. پس در نتیجه هزینه بوتاکس بیشتر خواهد شد.

 • شخصی که بوتاکس انجام می دهد:

هزینه بوتاکس در انجام آن توسط یک پزشک متخصص با یک تکنسین بوتاکس متفاوت خواهد بود. چرا که هر چه مهارت و تجربه دکتر بیشتر باشد، هزینه هم افزایش می یابد.

بوتاکس بهترین راه حل برای جوانسازی پوست

در ابتدا باید بدانیم که بوتاکس چیست. بوتاکس نوعی سم است. اما نگران نباشید. این سم در راستای جوانسازی پوست شما به کار می رود. این سم قادر فلج کردن تمام ماهیچه های ارادی و غیر ارادی می باشد .

حالا کاربرد این سم چیست. زمانی که دچار عواطف و احساسات و یا عصبانیت می شوید. این احساسات در ظاهر شما توسط انقباض ماهیچه های زیر صورت ایجاد می شود که در صورت انقباض بیش از حد ماهیچه ها، باعث به وجود آمدن چین و چروک ها در صورت می شود. پس کار بوتاکس فلج کردن این نوع ماهیچه هاست. ماهیچه ها برای انجام کار خود از مغز دستور میگیرند که با تزریق این سم، فرمان عصبی ماهیچه را مختل می کند. اما بدانید که فلج شدن عضله ها بعد از مدتی از بین می رود و همیشگی نیست. اثر بوتاکس برای ۲ تا ۴ ماه می باشد و بعد از آن، عضله دوباره به کار خود ادامه می دهند.

برای چه افرادی بوتاکس مناسب است؟

همانطور که گفته شد این عمل جنبه درمانی دارد. اما بسیاری از افراد برای زیبایی صورت خود از آن استفاده می کنند.

دقت کنید که استفاده از آن برای رده سنی ۲۰ تا ۳۰ سال مناسب می باشد و دیگر استفاده از آن توصیه نمی شود.

هم چنین سعی کنید که به جنبه درمانی آن بیشتر توجه کنید تا صرفا برای زیبایی. برای مثال، افرادی غده های چربی آنها به شدت فعال است که می توانند برای درمان ای مشکل از بوتاکس استفاده کنند.

برای چه افرادی بوتاکس مناسب است؟

برای چه ناحیه ای میتوان از بوتاکس استفاده کرد؟

بیشترین ناحیه ای که از بوتاکس استفاده می شود ناحیه پنجه کلاغی در اطراف چشم است. در مکان های دیگر مانند چروک های موجود در بین دو چشم (فاصله بین دو ابرو)،شیارها و خط های افقی موجود در پیشانی و خط اخم می توان از آن استفاده کرد. هم چنین  تزریق را می توان در ناحیه خط لبخند، خط های زیر چشم، خط کنار و زیر لب استفاده کرد.

در ناحیه زیر گردن، با افزایش سن، ماهیچه ای به نام پلاسما بر اثر افزایش بیش از حد انقباض، ضخیم می شود و دو خط  برآمده ای در دو طرف گردن به وجود می آید. قیمت بوتاکس با تزریق بوتاکس در چند قسمت گردن، این ماهیچه شل شده و جوان تر نشان داده می شود.

نکات قبل از بوتاکس

 • قبل از تزریق از مصرف داروهایی مانند مسکن، حساسیت زا، ضد التهاب اجتناب کنید.
 • قبل از بوتاکس به مدت۲ هفته از مصرف داروهایی که خون را رقیق می کنند، پرهیز کنید. مانند آسپرین ها.
 • دقت داشته باشد که دکتر مربوطه داروهایی که برای شما ممکن است مشکل ایجاد کند را بازگو کند. چرا که در صورت نداشتن اطلاع از این موضوع، احتمال عوارضی مانند تورم و کبودی بیش از حد وجود دارد.
 • در مورد مصرف دارو با دکتر خود مشورت کنید .
 • اگر باردار هستید نمی توانید بوتاکس کنید. پس باید برای مدتی آن را به عقب بیاندازید.

نکات بعد از بوتاکس

 • بعد از آن، به مدت یک ساعت از خم شدن پرهیز کنید و از انجام فعالیت های سنگین خود داری کنید.
 • در مکان های تزریق شده هرگز ماساژ ندهید.
 • برای نتیجه بهتر و جلوگیری از حرکت مواد تزریقی به ناحیه دیگر، از دراز کشیدن اجتناب کنید.
 • برای کاهش تورم در ناحیه تزریق شده از کمپرس یخ استفاده کنید.

نتایج حاصل از انجام بوتاکس

بعد از انجام بوتاکس، بلافاصله توقع تاثیر خالق العاده ای بر روی پوست نداشته باشید. تاثیر آن بعد مدت ۳ تا ۷ روز نمایان می شود .

در هفته دوم، به طور کامل اثر خود را نشان می دهد.

بعد از گذشت ۴ ماه اثر بوتاکس رفته رفته از بین می رود و برای تمدید دوباره باید به دکتر خود مراجعه کنید. زمان تمدید بوتاکس  و بوتاکس دور چشم بستگی به شرایط پوستی و هم چنین مواد تزریقی دارد.

نتایج حاصل از انجام بوتاکس

عوارض بوتاکس

بدترین عوارض ممکن، تزریق بیش از حد و یا تزریق نادرست در مکان های دیگر است. دیگر عوارض به صورت موضعی می باشد. مانند تورم، کبودی و گاهی وجود خونمردگی می باشد که جای نگرانی وجود ندارد و بعد از یک هفته بر طرف می شود.

یکی دیگر از عوارض، وجود آلرژی و یا حساسیت که امکان آن کم است. فقط عده ای بعد از بوتاکس .

احساس ضعف دارند که اگر کمی صبر داشته باشند بر طرف می شود.

در بعضی موارد ممکن است میزان جذب مواد تزریقی در دو طرف صورت با هم دیگر فرق داشته باشد. برای مثال یکی از ابروها در مقایسه با دیگر بالاتر است.

ممکن است در برخی موارد، عضلات بیش از حد ضعیف شوند.قیمت بوتاکس  علائم این عارضه افتادگی پلک و یا ابرو، در قسمت دهان افتادگی دو گوشه دهان می باشد. این عارضه موقتی است و بعد از ۲ الی ۳ ماه برطرف خواهد شد.

نتیجه  

سعی کنید در انتخاب دکتر خود دقت فراوانی داشته باشید. اگر دکتر از مهارت و تجربه کافی برخوردار نباشد، مواد تزریق شده حرکت کرده و قسمت های دیگری از ماهیچه ها از کار می افتد و نتیجه عکس خواهد داشت.

 

 

 

دکمه بازگشت به بالا