بوتاکس لب

تزریق بوتاکس لب

بوتاکس لب امروزه بسیاری از خانوم های عزیز و حتی افراد مشهور برای داشتن ظاهری زیبا  در قرارهای ملاقات خود دست به انجام عمل جراحی لب های خود زده اند تا لب هایی برجسته تر و زیباتری داشته باشند. اما انتخاب راهی با عوارض کمتر بسیار مهم است.بوتاکس لب یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن خط ها و چین و چروک های اطراف لب و هم چنین برجسته و گوشتالو کردن لب شناخته می شود.  زمانی انتخاب می شود که هدف فرد از بوتاکس برای گوشتی کردن لب باشد که بهترین شکل از نظر زیبایی انجام می شود. همانطور که میدانید برای زیباسازی و فرم دهی لب روش های مختلفی وجود دارد اما هر شخص نسبت به شرایط خود تصمیم گیری می کند.

در ادامه به فواید و چگونگی بوتاکس لب می پردازیم تا بتوانید نتیجه گیری درستی برای تصمیم خود انجام دهید.

بوتاکس لب

نحوه عملکرد بوتاکس بر روی لب ها

برای حجم دهی و فرم دهی لب ها از تزریق فیلر و یا کلاژن استفاده می شود. نحوه عملکرد  به گونه ای است که اطراف لب ها شل می شود و در نتیجه لب ها بیرون زده می شود. هم چنین سم موجود در بوتاکس باعث از کار افتادن ماهیچه های اطراف لب و در نتیجه فلج شدن آنها می شود. در نتیجه سبب برطرف شدن چین و چروک های خطوط لب می شود.

پس به این نتیجه میرسیم که ویژگی مهمی که این روش نسبت به راه های دیگر دارد این است که بزرگ کردن لب بدون اینکه مواد اضافی به لب ها اضافه کند، باعث برجستگی و گوشتالو شدن لب ها می شود.عمل  به این شکل است که پزشک از طریق سوزن نازکی بوتاکس را به ماهیچه ها و اطراف لب تزریق می کند و باعث فلج شدن ماهیچه ها می شود و در نتیجه به لب ها اجازه بزرگ تر شدن داده می شود.دقت داشته باشید که این روش زیباسازی لب موقتی است و ماندگاری بوتاکس حدود ۲ تا ۴ ماه است. بعد از اینکه اثرات  از بین رفت می توانید دوباره انجام دهید.

مزایای بوتاکس لب

 • امکان عوارضی مانند ورم، قرمزی و یا جوش پس از تزریق وجود ندارد.
 • در صورت انجام  بلافاصله بعد از آن، امکان انجام فعالیت روزانه خود را خواهید داشت.
 • تزریق مواد بوتاکس بدون احساس درد انجام می شود.
 • فرایند بوتاکس لب در مدت زمان کوتاهی انجام می شود. معمولا بین ۳ تا ۳۰ دقیقه زمان طول می کشد.

مزایای بوتاکس لب

برای بوتاکس لب به نکات زیر توجه کنید.

 • قبل از اقدام به ، ابتدا تحقیقات لازم را برای انتخاب پزشک خوب انجام دهید. سعی کنید مرکز زیبایی و یا دکتری که انتخاب کنید دارای مهارت و تجربه کافی در این زمینه را داشته باشند.
 • سعی کنید  را توسط متخصص پوست و مو انجام دهید. چرا که متخصصان این زمینه اطلاعات و تجربه کافی در مورد مراقبت های پوستی دارند.
 • دقت کنید قبل و بعد از  از خوردن داروهایی مانند مسکن هایی همچون آسپرین و بروفن و همچنین امگا۳ ، ویتامین ای ، وارفارین، دی پیرید آمول ، داروهای ضد حساسیت، داروهای ضد انعقاد خون، جین سین ، تیکاوپیدین اجتناب کنید.
 • قبل از تزریق  از مصرف چای سبز خودداری کنید.
 • اگر قبل از تزریق دچار تبخال در ناحیه لب شدید به پزشک خود مطرح کنید.
 • پزشک مربوطه باید چند نوع مواد تزریقی به بیمار معرفی و میزان ماندگاری هر یک از آن ها را برای شخص بیان کند.

برای چه کسانی بوتاکس لب خطرناک است؟

 • افرادی که در قسمت های عصبی بدن و سیستم عضلانی با مشکل مواجه هستند. مانند بیماری ام اس
 • افرادی که در اطراف لب دچار عفونت هایی مانند تبخال هستند.
 • برخی از افرادی که مجبور به مصرف داروهای ضد انعقاد با دوز بالا می باشند.
 • خانم هایی که باردار و یا شیرده هستند نمی توانند  انجام دهند.
 • اشخاصی که دچار بیماری هایی هستند که در سیستم ایمنی خود احساس ضعف می کنند.

برای چه کسانی بوتاکس لب خطرناک است؟

ماندگاری بوتاکس بر روی لب ها

ماندگاری بوتاکس بر روی لب ها برای هر فردی متناوت است. چرا که استقامت ماهیچه های هر فرد نسبت به دیگری فرق دارد. اما به طور میانگین میزان ماندگاری بین ۲ تا ۴ ماه می باشد. براساس گزارشات انجام شده بیشترین ماندگاری بوتاکس لب ۹ ماه بوده است.

عوارض بوتاکس لب

دقت داشته باشید که اگر مواد تزریقی  تایید شده توسط  سازمان دارویی آمریکا باشد، عوارض و خطرات آن را کاهش می یابد. هم چنین اگر  را توسط دکترهای با تجربه و در مکان هایی که از نظر بهداشتی تایید شده باشد انجام دهید عوارضی همچون حساسیت و یا آلرژی  به صفر می رسانید. پس در انتخاب دکتر خود دقت کافی داشته باشید.

هزینه بوتاکس لب چقدر است؟

شاید با این موضوع که هزینه  در هر شهری متفاوت برخورد کرده باشد. این موضوع مربوط به هزینه دستمزد پزشک ها است که هر کدام هزینه خاصی برای تزریق لب دریافت می کند. علاوه براین، میزان سی سی مواد بوتاکس نیز بر قیمت بوتاکس  آن تاثیرگذار است. چرا که برای هر بیمار یک مقدار و دوز مشخصی برای  در نظر می گیرند. هم چنین مارک و برند بوتاکس برای مشخص شدن هزینه نهانی بسیار مهم است.  پس نتیجه می شود که هزینه  به سه عامل تجربه و مهارت متخصص تزریق، نوع و برند مواد تزریقی، میزان مورد نیاز فرد برای تزریق بستگی دارد.

اما بدانید که به طور کلی هزینه هر واحد بوتاکس بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ تومن متفاوت خواهد بود.

هزینه بوتاکس لب چقدر است؟

نتیجه

مواد تزریقی بوتاکس در مقایسه با روش های زیبایی دیگر، پر کننده نیست. این روش به جای اینکه برای زیبا و خوش فرم کردن لب، مواد اضافی به لب ها تحمیل کند، از ماهیچه های لب کمک می گیرد و آنها را فلج می کند. در نتیجه بیرون زدگی لب ها اتفاق می افتد.بوتاکس لب بهترین گزینه برای کسانی که می خواهند با کمترین تاثیر به زیبایی دلخواه فرم لب  خود برسند یا می خواهند برجسته کردن لب ها برای مدتی امتحان کنند و به دنبال راهی هستند که همیشگی نباشد.

دکمه بازگشت به بالا