تزریق بوتاکس دیسپورت

بوتاکس دیسپورت

در ابتدا بیان کنیم که بوتاکس دیسپورت چیست؟ تزریق بوتاکس دیسپورت یک روش غیر جراحی برای خلاص شدن از چین و چروک ها و خط های عمیق صورت  استفاده می شود.تزریق بوتاکس دیسپورت امروزه تزریق بوتاکس دیسپورت مورد استقبال خیلی ها قرار گرفته است. چرا که نتایج حاصل از آنها طبیعی تر و صاف تر نشان دادن پوست است. تفاوت دیسپورت در ویال های پودری آن است که بر خلاف بوتاکس می توان آنها را در دمای ۲ الی ۸ درجه سانتی گراد نگهداری کرد. اما همانند بوتاکس عمل می کند و در خانواده بوتاکس قرار دارد.کار دیسپورت بستن سیگنال های عصب می باشد. پس در نتیجه با از کار افتادن ماهیچه های صورت و شل شدن آنها، چین و چروک های ناحیه های مختلف صورت بر طرف می شود. شما می توانید بهترین نتیجه را از این روش ببینید و آثار بدست آمده از دیسپورت ۳ تا ۶ ماه روی صورت نمایان است.

بوتاکس دیسپورت

تفاوت بوتاکس و دیسپورت

 • دیسپورت به عنوان یک بوتولینیوم توکسین توسط یک برند انگلیسی تولید شده است که با بوتاکس تولید شده توسط یک شرکت آمریکایی به نام آلرگان بسیار متفاوت است.
 • ماده اصلی تزریق بوتاکس دیسپورت همانند سایر بوتاکس ها، سم می باشد. همانطور که گفته شد ویال های دیسپورت به صورت پودر ساخته شده اند که نگهداری و ماندگاری بهتری دارند.
 • ویال های دیسپورت به صورت ۳۰۰ و۵۰۰ واحد وجود دارند. اما ویال های بوتاکس به صورت ۵۰ و ۱۰۰ واحدی هستند.
 • برای تولید دیسپورت از لاکتوز استفاده شده است. بنابراین اشخاصی که به شیر حساسیت دارند نباید از آن استفاده کنند.
 • هزینه بوتاکس نسبت به دیسپورت برای هر واحد ۳ برابر است. اما برای اثردهی مصرف دیسپورت ۳ برابر مصرف بوتاکس است. پس از لحاظ قیمت بوتاکس و دیسپورت یکی هستند.
 • روش های تزریق هر دو شبیه هم هستند.
 • زمان تاثیر گذاری دیسپورت بوتاکس از بوتاکس سریع تر است. زمان تاثیر گذاری بعد از تزریق به روش بوتاکس حدود ۴۸ ساعت است و بعد از گذشت دو هفته نتایج حاصل از بوتاکس نمایان می شود. اما زمان تاثیرگذاری بعد از تزریق به روش دیسپورت بعد از ۲۴ ساعت است و بعد از دو هفته نتیجه حاصل از دیسپورت به حداکثر می رسد.
 • تفاوت بارز دیگر بین دیسپورت و بوتاکس، میزان درد در حین درمان و بعد از تزریق می باشد که فرد با انتخاب دیسپورت درد کمتر احساس می کند.

تفاوت بوتاکس و دیسپورت

مزیت های تزریق بوتاکس دیسپورت

 • در مواردی که بوتاکس برای فرد تاثیرگذار نیست از روش دیسپورت استفاده می شود. زمانی که از بوتاکس برای جوانسازی پوست بیش از اندازه استفاده شود، سیستم ایمنی بدن واکنش نشان می دهد و دیگر بوتاکس تاثیر خود را نمی گذارد. به دلیل مقدار کمتر پروتئین در دیسپورت، سیستم ایمنی بدن کمتر واکنش نشان می دهد. پس افرادی که بوتاکس پاسخگو نیازشان نیست می توان از این روش استفاده کنند.
 • نیازی به بیهوشی و یا بی حسی ندارد. این روش برای جوانسازی پوست بدون درد است. در صورتی که احساس نگرانی کنید، میتوانید با مشورت دکتر از بی حسی  در مناطق تزریق استفاده کنید.
 • سریع به نتیجه دلخواه می رسید. در این روش، اثرات حاصل از تزریق بعد از گذشت یکی دو هفته قابل مشاهده است.
 • ماندگاری بیشتر: دیسپورت در مقایسه با بوتاکس نتایج حاصل از آن در مدت زمان بیشتر بر روی صورت بیمار باقی می ماند و دوام آن بهتر است. طبق بررسی های انجام شده، نتایج بدست آمده حدود ۶ ماه در صورت فرد مشاهده می شود.
 • عوارض کمتر: براساس گزارشات انجام شده بر روی نمونه های دیسپورت نشان می دهد که احتمال وجود عارضه های موقتی در روش دیسپورت کمتر است.
 • نتایج بدست آمده از دیسپورت، استفاده از آن حالت طبیعی تری به صورت می دهد. از بین بردن چین و چروک های صورت با بهره مندی از دیسپورت، دیگر نگران جا به جا شدن بقیه اجزای و تغییر ظاهری شکل صورت خود نباشید‌.  در این روش عضله های صورت دیگر که بر روی آن ها تزریق انجام نشده است به کار خود ادامه می دهند تا شما بتوانید احساسات خود از طریق صورت نشان دهید.

میزان تزریق مورد نیاز دیسپورت

در این بخش به میزان دوز مورد نیاز برای ناحیه های مختلف صورت پرداختیم که به صورت زیر شرح داده شده است:

چین و چروک های اطراف چشم: ۱۵ تا ۲۰ واحد برای هر طرف

پیشانی: بین ۲۰ الی ۸۰ واحد

بینی استخوانی: ۱۰ تا ۲۰ واحد

میزان تزریق مورد نیاز دیسپورت

چانه:  ۵ تا ۱۰ واحد

نواحی خط افتاده گردن: ۲۰ تا ۳۰ واحد

خط اخم ابرو یا همان خط های عمودی ایجاد شده بین دو ابرو: ۴۰ تا ۸۰ واحد

عوارض تزریق بوتاکس دیسپورت

براساس نتایج بدست آمده از بوتاکس دیسپورت، تزریق مواد در ناحیه اطراف چشم و آسیب نا مطلوب آن به چشم ها، مهم ترین عارضه بدست آمده است. برای جلوگیری از به وجود آمدن این عارضه باید به مدت ۲ الی ۳ ساعت بعد تزریق به حالت دراز کش و یا خوابیده نخوابید. در صورت نبود توجه کافی به این موضوع، ممکن است خطراتی مانند افتادگی پلک چشم ها، دو بینی به وجود بیاید.

استفاده درست از تزریق مواد دیسپورت توسط پزشک مربوطه و داشتن دقت کافی در میزان دوز تزریق برای ناحیه های مختلف صورت و انجام با دقت مراقبت های بعد از تزریق احتمال وجود هر گونه عارضه ای را کاهش می دهد. این نکته  را بیان کنیم که عارضه افتادگی پلک بعد از گذشت ۲ الی ۳ هفته بر طرف می شود و هیچ نگرانی وجود ندارد. اما برخی از افراد در مقابل با این عارضه واکنش نشان می دهند و می خواهند هر چه زود این مشکل بر طرف شود.

عوارض دیسپورت

هزینه دیسپورت

دیسپورت به عنوان یکی از روش های بوتاکس صورت مورد استفاده بسیاری از افراد در سراسر دنیا قرار گرفته است. تزریق بوتاکس دیسپورت در داخل شیشه توزیع جهانی قرار گرفته است. هزینه این روش درمانی با توجه به دو عامل سایز شیشه و یا همان میزان مواد داخل شیشه و غلظت آن بستگی دارد که برای واحدهای ۳۰۰ و یا ۵۰۰ تایی غلظت های ۶/۰، ۵/۱، ۵/۲ میلی متری در نظر  گرفته شده است. پس براساس غلظت ها و واحدهای ۳۰۰ یا ۵۰۰ تایی هزینه دیسپورت بوتاکس مشخص می شود.

نتیجه

طبق نتایج بدست آمده افرادی می خواهند از طریق بوتاکس زودتر به نتیجه برسند، دیسپورت را انتخاب می کنند. پس اگر میخواهید نتایج کامل و رضایت بخش دیسپورت را تا ۴ ماه مشاهده کنید، این روش درمانی را انتخاب کنید.

دکمه بازگشت به بالا