; آیا میدانید بهترین زمان برای کاشت مو چه زمانی است؟ فصل مناسب کاشت مو
درمان ریزش موکاشت مو

بهترین زمان کاشت مو

حالت شب

بهترین زمان کاشت مو چه زمانی است

بهترین زمان کاشت مو سوالی است که جواب دادن آن برای همه سخت است. اما هر کسی که تصمیم دارد مو بکارد باید بداند زمان مناسب چه زمانی است. اما باید بدانید که زمان مناسب برای هر فرد فرق می کند.

کاشت مو با عمل های دیگر زیبایی فرق دارد و باید برای آن برنامه ریزی شود. پس نمی توان یک روزه برای کاشت مو اقدام کرد. پس قبل از هر اقدامی بهترین زمان کاشت مو را  مشخص کنید.

کاشت مو

کاشت مو عمل چندان سخت و پیچیده ای نیست فقط جا به جایی موهاست. موها از جای پر پشت برداشته می شود و در قسمت طاسی سر قرار میگیرند. پس نتیجه این عمل به میزان پر پشتی موهای پشت سر شما بستگی دارد.

یک متخصص خوب در زمینه کاشت مو باید تمام هنر و استعداد خود به کار بگیرد تا بیشترین حجم مویی که می تواند از پشت سر قرض بگیرد و در بهترین جا سر قرار دهند و به ظاهر فرد زیبایی خاصی ببخشد.

دقت او در جا به جایی موها بسیار مهم است تا بتواند کمترین آسیب و بهترین نتیجه را برای فرد رقم بزند.پس نکته دیگری که باید قبل از کاشت مو به آن دقت کنید انتخاب بهترین دکتر کاشت مو است.

زمان کاشت مو به چه عواملی بستگی دارد

زمان کاشت مو به چه عواملی بستگی دارد؟

برای مشخص کردن زمان مناسب کاشت مو باید فاکتورهای زیر را بررسی کرد:

 • میزان ریزش موها و طاسی سر
 • سن بیمار
 • میزان مو نقاط انتقال دهنده مو
 • انتظارات بیمار

سن بیمار

سن مناسب برای کاشت مو: کاشت مو برای افراد بالا ۲۵ سال انجام می شود. در حالی که از نظر فرآیند عمل هیچ محدودیت سنی وجود ندارد. اما پزشکان بنابر دلایل زیر بهترین زمان کاشت مو را بالا ۲۵ سال می دانند.

 • اول بخاطر این که کاشت مو شوکی به دیگر موهای سالم وارد می کند و ممکن است آسیب ببیند. بخاطر این که موهایی که کاشته می شود در نزدیکی موهای سالم قرار می گیرند
 • و دلیل دوم هم این است که احتمال ریزش موهای سالم در آینده وجود دارد و تا زمان ۲۵ سالگی مشخص می شود. البته وضعیت ریزش موی هر فرد متفاوت است. بهترین سن کاشت مو بالای ۳۵ سال است.

وضعیت فولیکول موهای اهدا دهنده

اگر تصمیم کاشت مو دارید ، باید مقدار مشخصی فولیکول برای انتقال به قسمت طاسی سر خود داشته باشید. چرا که برخی موارد وجود داشته که به اندازه کافی فولیکول برای اهدا در سر بیمار وجود نداشته است.

پس به این نتیجه میرسیم وضعیت فولیکول های اهدایی در هر بیمار با دیگران متفاوت است و نتیجه کاشت مو به حجم و میزان موهای طبیعی خود فرد بستگی دارد.

میزان فولیکول های اهدایی باید بین ۱۶۰۰ تا ۱۲۰۰۰ وجود داشته باشد.

متخصص کاشت مو باید با کمترین تعداد فولیکول های اهدایی بیشترین استفاده را در نقاط طاسی سر انجام داد. در صورتی که وضعیت تعداد فولیکول های اهدا کننده تان مناسب است ، حتما برای کاشت مو اقدام کنید.

وضعیت طاسی سر

وضعیت طاسی سر برای کاشت مو

مقیاسی برای مشخص شدن میزان طاسی مو وجود دارد ، به نام همیلتون نوروود. این روش مراحل ریزش مو را مشخص می کند و تعیین می کند طاسی سر بیمار در کدام مرحله از ریزش مو قرار دارد. اگر در مرحله پیشرفته ریزش قرار داشته باشید باید سریعا برای کاشت مو اقدام کنید.

یکی از مهم ترین دلایل ریزش مو پیشینه ی خانوادگی شماست. اگر در خانواده تان چند نفر با مشکل طاسی و ریزش مو مواجه باشند احتمال اینکه شما هم با این مشکل روبرو شوید بسیار بالاست.در صورتی که ریزش مو نرمالی دارید و خالی شدن قسمتی از سرتان به کندی پیش می رود ، می توانید این درمان را انجام بدهید و کاندید مناسبی هستید.

انتظارت بیمار از نتایج کاشت مو

انتظارات بیمار از کاشت مو باید واقع بینانه باشد و خیال های دور از انتظار برای درمان کاشت مو نداشته باشد. برای اقدامات قبل از کاشت مو باید به نکات زیر توجه داشته باشید.

 • کاشت مو در یک جلسه نتیجه مطلوبی ندارد.
 • برای کاشت مو نیاز به بیش از یک جلسه دارید تا به نتیجه دلخواه برسید.
 • برای این درمان باید به تعداد فولیکول های کافی برای انتقال به قسمت طاسی سر داشته باشید.
 • زمان زیادی طول می کشد تا موهای کاشته شده رشد کنند. پس باید رسیدن به نتیجه حاصل از کاشت صبور باشید.
 • در بعضی مواقع ممکن است برای رشد موهای کاشته شده نیاز به درمانی لیزری باشد.

فصل مناسب کاشت مو

وقتی میخواهیم بهترین زمان کاشت مو را مشخص کنید باید به زمان بهبودی بعد از کاشت مو را هم در نظر داشته باشیم. چرا که بعد از کاشت توصیه می شود که برای دو هفته استراحت کنید.

پس سعی کنید زمانی را برای درمان انتخاب کنید که از خانه بیرون نمی روید و کارهای روزانه کمتری دارید.سعی کنید فصل تابستان را برای کاشت مو مشخص نکنید. چرا که بعد از کاشت باید حداقل یک هفته به طور کامل استراحت کنید و به مدت دو هفته نباید استخر بروید.البته این به این معنا نیست که نمی توانید در این فصل کاشت انجام دهید.

فقط توصیه می شود برای کاشت مو در این فصل باید از رفتن به مسافرت صرف نظر کنید و در صورت بیرون رفتن از منزل از کلاه استفاده کنید.عده ای فصل زمستان را فصل مناسب برای دوره بهبودی بعد از عمل می دانند. چرا که بیشتر اوقات را در خانه هستید و نگرانی بابت تابش نور خورشید بر روی موهای کاشته شده ندارید و احتمال عفونت بسیار پایین است.

اما این فصل هم معایبی برای کاشت مو دارد. هوای سرد و خشک این فصل احتمال شکستگی موهای جدیدتان را بیشتر می کند.پس هر فصل برای این درمان مزایا و معایب خودش را دارد. برای انتخاب بهترین فصل کاشت مو باید به شرایط خود نگاه کنید و تصمیم بگیرید.

حرف اخر

اگر تصمیم دارید در سنین کم کاشت مو انجام دهید باید تعداد جلسات درمان تان را بیشتر کنید‌. چرا که مراحل کاشت موهایتان هنوز کامل نشده است.و سعی کنید برای کاشت مو هیچ گونه استرسی نداشته باشد و در وضعیت نرمال و بدون هیچ فشار روحی و روانی قرار داشته باشید تا بهترین نتیجه را از کاشت مو خود بگیرید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

فائزه میرزایی

من یک نویسنده تحت وب هستم. و 6 سالی هستش با تولید محتوا آشنا شدم و کار من تولید محتوا یونیک در عین حال موثر برای سایت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا