پزشکان

بهترین متخصص چشم پزشکی【سال 1402】❤️+ لیست 10 تایی

سیستم چشمی انسان یکی از حساس ترین ناحیه بدن به شمار می آید و بسیاری از اطلاعات روزانه تنها از طریق چشم به انسان منتقل می شود. بنابراین با ایجاد هر گونه مشکل برای چشم ها فرد را دچار مشکل کرده و نیاز است به بهترین متخصص چشم پزشکی مراجعه کنید. مشکلات چشمی ممکن است ،نشانه ای از بیماری های خطرناک دیگر باشد. مشکلات رایج چشمی شامل گل مژه ، ریزش اشک چشم ، خشکی چشم ، آب مروارید ، آب سیاه می باشد که احتمال دارد در طول زندگی با یکی از اختلالات رایج گفته شده دچار شوید.

ویژگی های یک چشم پزشک خوب چیست؟

بسیاری از افراد وقتی به پزشک مراجعه می کنند، چه چشم پزشک باشد یا هر پزشک دیگری، از او انتظار دارند که ویژگی های خاصی داشته باشد که این ویژگی ها از نظر بیمار یا مراجعه کننده برای چشم پزشک متمایزتر است. برای انتخاب چشم پزشک می توان از برخی ویژگی های یک چشم پزشک خوب صحبت کرد با ما همراه باشید.

برای گوش دادن به سخنان بیمار وقت بگذارد: یک چشم پزشک خوب باید صبور باشد و سعی کند به حرف های شما گوش دهد تا از طریق اطلاعاتی که از شما به دست می آید یا در نتیجه پاسخ های شما بیماری شما را تجزیه و تحلیل کند و علائم و نشانه های بیماری را به درستی تشخیص دهد. اگر نزد چشم‌ پزشکی رفتید که طاقت شنیدن صحبت‌های مختصر و مفید شما را در مورد بیماریتان نداشت و سریع نسخه‌ای نوشت، بهتر است چشم‌ پزشک خود را عوض کنید.

ویژگی های یک چشم پزشک خوب چیست؟

به سوالات بیمار پاسخ دهید: پاسخگویی به سوالات شما و نیازهای اطلاعاتی شما یکی از ویژگی های چشم پزشکان خوب است، زیرا حق بیمار برای داشتن منبعی برای رفع نیازها و ابهامات مربوط به بیماری خود اجتناب ناپذیر است.به همین دلیل یک چشم پزشک خوب می تواند به صورت آنلاین، تلفنی ارتباط، ارتباط چهره به چهره یا استفاده از منشی آگاه و وظیفه شناس برای پاسخگویی به سوالات بیمار استفاده کند .

نسبت به بیماران بی تفاوت نباشید: اگر نزد چشم‌ پزشکی می‌ روید که بین ویزیت اول و دوم فرقی نمی‌ گذارد، حتماً باید در انتخاب خود تجدید نظر کنید زیرا یک چشم‌ پزشک خوب و وظیفه‌ شناس سعی می‌ کند اطلاعات و علائم بیماری شما را جمع‌ آوری کند تا بتواند بهترین درمان را انتخاب کند. برای شما، به همین دلیل است که یک پزشک متعهد باید برای بیماران جدید پرونده ثبت کند و اطلاعات آنها را در رایانه ثبت کند تا اثربخشی تشخیص و درمان بیماری به مرور زمان کاهش پیدا نکند.

ویژگی بهترین متخصص چشم پزشکی شامل موارد زیر می شود :

?‍⚕️نحوه بر خورد با بیماریک چشم پزشک ماهر سعی می کند در برخورد با بیماران مطابق با و ضعیت آنها تغییر وضعیت دهد و با هر فرد بهترین رفتار را داشته باشد .
❤️سطح بالای علمیمیزان آگاهی علمی ، کار آمدی تخصصی ، بهره گیری از متد های نوین و به روز در عرصه چشم پزشکی نیز یکی دیگر از پارامتر های انتخاب یک چشم پزشک خوب است.
?رعایت انظباط کاری و وقت شناسییک چشم پزشک خوب حقوق بیماران را با اتلاف وقت ضایع نمی کند.
?دقت در کار و تشخیص صحیح بیماریبیمار یک ابزار یا وسیله ای برای امتحان اثرات دارو ها نیست و یک چشم پزشک خوب می بایست نهایت دقت را در تشخیص صحیح و به موقع بیماری داشته باشد.

10 تا از بهترین متخصص چشم پزشکی را بشناسید!

دکتر رضا همتی

دکتر رضا همتی

دکتر رضا همتی فوق تخصص جراحی چشم ، لیزیک، لازک ، پی ار کی و پیوند قرنیه و آب مروارید و لیزر های داخل چشمی و قوز قرنیه می باشند . ایشان دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه جندی شاپور اهواز گذراندند و در سال ۱۳۶۰ با کسب رتبه ممتاز از دانشگاه فارغ التحصیل شدند.دوره تخصصی چشم پزشکی خود را در دانشگاه شهید بهشتی آغاز کردند و در سال ۱۳۷۰ موفق به کسب مدرک فلوشیپ فوق تخصصی قرنیه و سگمان قدامی و جراحی عیوب انکساری در دانشگاه شهید بهشتی شدند . ایشان فعالیت خود را از سال ۱۳۶۴ آغاز کردند و بیش از ۳۵ سال سابقه جراحی دارند

تهران ، پاسداران شمالی ، بالاتر از چهار راه فرمانیه(ضلع شمالی)، ساختمان پزشکان نور ، همکف واحد۴

خدمات دکتر رضا همتی :

 • لیزیک
 • لازک
 • فمتولیزیک
 • پی آر کی
 • جراحی مدرن آب مروارید بدون درد و بیهوشی
دکتر علی نادری

دکتر علی نادری

دکتر علی نادری جراح و متخصص چشم و فوق تخصص قرنیه می باشد ، این فارغ التحصیل از دانشگاه شهید بهشتی و در مقاطع تخصص و فوق تخصص می باشد .

تهران ، اقدسیه

خدمات دکتر علی نادری :

 • منظور حذف عینک
 • لنز های داخل چشمی دائمی جهت حذف عینک
 • جراحی مدرن آب مروارید
 • جراحی های زیبایی پلک و ابرو
 • انواع پیوند های قرنیه ای لایه ای و کامل
 • رینگ قرنیه
 • جراحی مجاری اشکی

بهترین متخصص چشم پزشکی چه کسی است؟

متخصصان چشم پزشکی بسیار کار ظریف و پیچیده ای دارند. بنابراین انتخاب بهترین متخصص چشم پزشکی برای رفع مشکلات چشم بسیار مهم است. برای انتخاب بهترین متخصص چشم پزشکی بد نیست به معیار هایی که در ادامه مقاله برای شما گفته شده است ، دقت داشته باشید.

 • فعالیت یک چشم پزشک باید کاملاً به روز باشد: از آنجا که دانش پزشکی هر روز در حال تغییر است ، بهتر است برای انتخاب بهترین متخصص چشم پزشکی به سراغ دکتری بروید که کاملا به روز باشد و سعی کند با شرکت مداوم در کنگره ها و دوره های تخصصی فعالیت خود را به روز نگه دارد.
 • دارای مهارت و تجربه کافی باشد :بیشتر افراد ترجیح می دهند برای انتخاب بهترین متخصص چشم پزشکی به سراغ پزشکانی بروند که تجربه و مهارت بیشتری دارند. معمولا پزشکان باتجربه در زمینه فعالیت خود مسلط تر هستند و با بیماری های مختلفی روبرو شده اند.
 • معرفی توسط دوستان و آشنایان :همچنین از دوستان و آشنایان خود می توانید درخواست کنید ، اگر دکتر چشم پزشکی خوبی می شناسند به شما معرفی کنند. در چنین شرایط ، با اطمینان بیشتری به مطب مراجعه می کنید.

در ادامه مقاله به نکات مهم در این زمینه دقت کنید.

هرگز مشکلات چشم خود را نادیده نگیرید!

صرف نظر کردن از رفع مشکلات چشم می تواند عواقب بدی برای شما به همراه داشته باشد و به مرور زمان شما را با بیماری های ناگوار چشم روبرو کند. به همین خاطر است ، معاینات چشم جز معاینات سالانه سیستم بدنی شما می باشد و باید هر سال برای معاینه و سلامتی چشم خود به یک متخصص چشم پزشکی مراجعه کنید تا در صورت بروز هرگونه تغییر در بینایی و مشکل برای چشم خود نسبت به آن آگاهی به دست آورید. همچنین در صورت مواجه شدن با موارد زیر حتما به یک متخصص چشم پزشکی مراجعه کنید:

 • کم شدن درصد بینایی یا از دست دادن آن برای یک یا هر دو چشم
 • تغییر دید دوبینی
 • دیدن نقاط تیره در چشم
 • دیدن رگ های نورانی تیره در چشم
 • درد در چشم ها
 • وجود پرده ای در چشم در زمان دیدن
 • عدم تشخیص رنگ ها
 • عفونت و قرمزی
 • تورم و آبریزش
بهترین متخصص چشم پزشکی چه کسی است؟

بیمارانی که در معرض خطر مبتلا به بیماری های چشم هستند:

معمولاً کسانی که دچار بیماری هایی مانند دیابت ، بیماری های تیروئید ، بیماری های روماتولوژی ، یا کسانی که فشار داخل چشمی آنها بالاست و سابقه های بیماری هایی مانند گلوکوم یا آب مروارید ، ماکولا در خانواده هایشان وجود دارند ، در خطر مبتلا به بیماری‌ های چشمی هستند و باید نسبت به افراد معمولی برای مراجعه به مطب چشم پزشکی زودتر اقدام کنند و معاینات سالانه را به طور مرتب انجام دهند.

برای اینکه با بهترین روش برای تقویت بینایی چشم آشنا شوید می توانید به سایت پزشکا مراجعه فرمایید و اطلاعات مفیدی را به دست آورید .

برخی از بیماری های شایع چشم

آب مروارید :همانطور که میدانید ، چشم شما مانند یک سیستم دوربین عمل می کند در حالی که شبکیه چشم پرتوهای نوری را به پشت چشم منتقل کرده و سپس مانند یک فیلم عکاسی به مغز ارسال می شود، در آنجا برای مشاهده شدن تبدیل به تصاویر شده و به چشم باز می گردد. در مواقعی که فرد دچار آب مروارید شده ، لنز چشم شفافیت خود را از دست می دهد. اما ممکن است درصد این مشکل کم یا بسیار جدی باشد.

در چنین حالتی ، برای درمان این مشکل نیاز است جراحی انجام شود و عدسی مصنوعی جایگزین عدسی چشم شود تا بتوانند تصاویر مربوط به نمایش را مشاهده کند. در صورتی که نیاز به جراحی نباشد ، به کمک لیزر درمانی شفافیت عدسی را بیشتر کرده و به تدریج بهبود می یابد.

گلوکوم : زمانی که فشار بیش از اندازه به داخل چشم وارد شود ، فرد دچار بیماری گلوکوم شده و این نوع بیماری مربوط به عصب بینایی می باشد. معمولا افرادی که دچار این بیماری می شود سابقه خانوادگی دارند. در صورت بروز گلوکوم زاویه بسته عنبیه چشم کوچک تر می شود و مایع داخل چشم جریان پیدا نمی کند.

بیماری های شبکیه چشمی :این بیماری ها مربوط به دستگاه بینایی می باشد و نورون ها و گیرنده های پرتابی نوری را شامل می شود. در حقیقت سیستمی که پیام های عصبی چشم را به مغز منتقل می‌کند ، دچار اختلال می شود. بیماری های بسیاری هستند که بر روی سیستم شبکیه تاثیر می گذارد. برای درمان بیماری های شبکیه ، تجویز دارو و برخی مواقع جراحی صورت می گیرد.

کلام آخر

در کلام آخر باید بیان کنیم که دکترهای نام برده شده در این مقاله صرفا برای معرفی بوده است و در صورت انتخاب هر کدام از آنها لازم است اطلاعات بیشتری به دست آورید. ممنون که تا پایان مقاله با ما همراه بودید. در صورت داشتن هرگونه انتقاد یا پیشنهاد می توانید از طریق سایت پزشکا با ما در میان بگذارید.

3.5/5 - (19 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + هفت =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا