مراقبت های بعد از بوتاکس

مراقبت های لازم بعد از بوتاکس

همانطور که می دانیم امروزه زیبایی برای هر فرد اهمیت بسیاری دارد و برای جوان تر شدن ظاهر خود اقدام به انجام راه کارهای جوان سازی پوست خود می کنند. بوتاکس یکی از راه کار های داشتن صورت زیبا و شاداب است. اما باید این نکته حائز اهمیت است که برای به نتیجه بهتر رسیدن از بوتاکس، بایستی به مراقبت های بعد از بوتاکس توجه کافی داشته باشید.هدف از درمان از طریق بوتاکس، خلاص شدن از خطوط و چین و چروک های به وجود آمده در صورت است و با تکرار جلسات بوتاکس می تواند خطوط های جا افتاده در صورت را محو کرد.

حال به بررسی نکات و مراقبت های بعد از بوتاکس  می پردازیم.

مراقبت های بعد از بوتاکس

 

اقدامات لازم بعد از بوتاکس

 • بعد از بوتاکس، به مدت یک ساعت از خم شدن پرهیز کنید و از انجام فعالیت های سنگین خود داری کنید.
 • در مکان های تزریق شده هرگز ماساژ ندهید.
 • برای نتیجه بهتر و جلوگیری از حرکت مواد تزریقی به ناحیه دیگر، از دراز کشیدن اجتناب کنید.
 • برای کاهش تورم در ناحیه تزریق شده از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • ممکن است بعد از تزریق لب بوتاکس در ناحیه تزریق شده احساس سنگینی داشته باشید که بعد گذشت چند روز بر طرف می شود.
 • معمولا بعد از درمان، وجود سردرد طبیعی است و نیاز به درمان یا مصرف قرص ندارد.
 • برای به نتیجه رسیدن به مدت ۲ الی ۳ روز در مکان های گرم حضور نداشته باشد و از رفتن به حمام و یا استخر و سونا پرهیز کنید.
 • ورم ناحیه چشم برای افرادی که اولین بار از بوتاکس استفاده می کنند، طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد.
 • اگر از دارو خاصی استفاده می کنید حتما با پزشک خود مطرح کنید.
 • برای چند روز از آرایش کردن و استفاده از مواد آرایشی پرهیز کنید.
 • بعد از تزریق بوتاکس از سیگار کشیدن، قلیان و مصرف مواد الکلی اجتناب کنید.

بوتاکس بهترین راه برای جوانسازی پوست

بوتاکس یکی از بهترین  روش های موثر برای زیباسازی پوست صورت می باشد. این روش علاوه بر جوانسازی و رفع چین و چروک های پوست، خاصیت درمانی هم دارد. برخی از افراد که مشکل عرق بیش از حد در ناحیه زیر بغل و کف دست می توانند از بوتاکس برای رفع مشکل خود استفاده کنند. چرا که با تزریق بوتاکس، باکتری خاصی وارد ماهیچه های صورت می شود و باعث از کار افتادن ماهیچه ها می شود.

در کدام ناحیه های صورت بوتاکس تزریق می کند؟

این روش درمانی با هدف صاف شدن پوست در ناحیه های مختلف صورت مانند پیشانی، لب، اطراف چشم، گونه ها، خط لبخند و فاصله بین دو ابرو تزریق می شود. علاوه بر رفع چین و چروک های نواحی گفته شده صورت ممکن است برای تنظیم ناحیه فک و بالا آوردن آن هم استفاده شود.

بوتاکس بهترین راه برای جوانسازی پوست

نحوه درمان چین و چروک های صورت به روش بوتاکس

قبل از تزریق بوتاکس ابتدا پزشک مورد نظر مراقبت های بعد از بوتاکس برای شما شرح می دهد تا از روند کاری باخبر شوید. بعد از آگاهی کامل از مراقبت های قبل از بوتاکس و مراقبت های بعد از بوتاکس، درمان شروع می شود. ابتدا پزشک ناحیه انتخاب شده برای تزریق، ضد عفونی می شود و در صورت نیاز به بی حسی ناحیه ی انتخاب شده را سر می کند. اما در بیشتر مواقع نیازی به بی حسی موضعی هم وجود ندارد. این عمل به صورت سرپایی انجام می شود. سپس زمانی که مواد در ناحیه تزریق می شود به گیرنده های مرتبط با عضله های صورت وصل و باعث سفتی ماهیچه های ناحیه انتخاب شده می شود.

در ادامه مقاله به بیشترین سوالاتی که در مورد مراقبت های بعد از بوتاکس پرسیده می شود می پردازیم.

بعد از تزریق بوتاکس از کدام مسکن ها می توانیم استفاده کنیم؟

سوزن هایی برای تزریق مواد بوتاکس استفاده می شود بسیار ظریف و نازک هستند. بخاطر همین حداقل درد جزئی در ناحیه تزریق شده احساس می شود. اما در صورت وجود ناراحتی و درد می توان از داروهای ضد التهاب استفاده کنید. دقت داشته باشید که داروهای ضد التهابی مانند آسپرین و ایبوپروفن باعث رقیق شدن خون می شود. پس باعث کبودی بیشتر بعد از عمل می شود. اگر قصد دارید برای مراقبت های بعد از بوتاکس و مراقبت های قبل از آن مسکن بخورید، مصرف پاراستامول بهترین گزینه است.

بعد از تزریق بوتاکس از کدام مسکن ها می توانیم استفاده کنیم؟

بعد از بوتاکس امکان رانندگی وجود دارد؟

بله، بعد از عمل امکان رانندگی وجود دارد. اما برای رفتن به منزل بعد از عمل بوتاکس بهتر رانندگی نکنید و کسی همراه خود داشته باشید یا از وسیله نقلیه عمومی استفاده کنید.

آیا بعد از بوتاکس می توان سوار هواپیما شد؟

بر اثر تغییرات فشار هوا ممکن است مواد تزریقی بر دیگر عضلات صورت تاثیر بگذارد. به دلیل نگرانی هایی که در این مورد وجود دارد ، سعی کنید برای یک الی دو روز از مسافرت با هواپیما خود داری کنید تا مراقبت های بعد از بوتاکس به خوبی انجام شود.

بعد از عمل، امکان لمس صورت وجود دارد؟

بله، شما می توانید مراقبت ها و بهداشت صورت خود را همانند روزهای انجام دهید. می توانید صورت خود را بشورید و یا از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید و جای هیچ نگرانی وجود ندارد. اما دقت کنید که فشار زیادی به صورت خود وارد نکنید. هم چنین از ماساژ دادن پوست برای ۱ روز اجتناب کنید تا زمان مراقبت های بعد از بوتاکس به خوبی به پایان برسد.

بعد از عمل، امکان لمس صورت وجود دارد؟

چه مدت بعد از تزریق می توان از درمان های فیشال و یا میکرودرمابراسیون استفاده کرد؟

برای به سرانجام رساندن مراقبت های بعد از بوتاکس، بهتر است بعد از گذشت حداقل یک هفته از انجام درمان های فیشال و یا میکرودرمابراسیون خود داری کنید. هم چنین بعد از گذشت یک هفته می توانید از درمان های لیزری استفاده کنید. سعی کنید در طول این مدت در معرض تابش نور خورشید قرار نگیرید.

چگونه می شود فهمید که به بوتاکس حساسیت داریم؟

داشتن حساسیت و آلرژی به بوتاکس بسیار کم است و در موارد بسیار نادری این اتفاق افتاده است. اما اگر علائمی مانند خارش، تنگی تنفس، تورم بی از حد صورت، سرگیجه احساس کردید، سریعا به پزشک مراجعه کنید. هم چنین اگر در ناحیه تزریق شده قرمز شود علائمی از عفونت وجود دارد. پس در مراقبت های بعد از بوتاکس به نکات گفته شده توجه کافی داشته باشید.

دکمه بازگشت به بالا