; جراحی شکم به روش آبدومینوپلاستی چگونه است ؟ عوارض آبدومینوپلاستی چیست؟
جراحی زیباییلیپوماتیک

جراحی شکم به روش آبدومینوپلاستی

حالت شب

آبدومینوپلاستی چیست؟

جراحی شکم به روش آبدومینوپلاستی آبدومینوپلاستی جراحی است که برای از بین بردن بافت های چربی ناحیه ی شکم و از بین بردن پوست های شل اطراف آن استفاده می شود.این روش برای افرادی که در ناحیه شکمی خود دچار چاقی هستند مناسب است.

حال اگر چاقی به دلیل وراثت باشد و یا به دلیل بیماری ها و زایمان اتفاق بی افتد برای این روش تفاوتی نخواهد داشت.در صورتی که افراد به هر روشی وزن زیادی از دست داده اند و حالا پوست ناحیه شکمی آنها شل شده است نیز می توانند از روش آبدومینوپلاستی استفاده نمایند تا پوست آنها سفت شده و شکمی صاف و زیبا داشته باشند.

یکی از اصلی ترین دلایل چاق شدن ناحیه شکم بارداری است و بعد از زایمان نیز خانم ها یا چاق تر از قبل از بارداری هستند و یا اگر چاق نشده باشند پوست شکم آنها شل و افتاده می شود. این عوامل همه باعث می شود که عمل زیبایی آبدومینوپلاستی را برای زیبا نمودن شکم انتخاب نمایید. چراکه در این عمل نه تنها اگر چاق شده باشید چربی های اضافه برداشته می شود بلکه پوستی آن ناحیه کاملا صاف می شود و بعد از عمل آبدومینوپلاستی شکمی تخت و زیبا خواهید داشت.

روش کار جراح در آبدومینوپلاستی شکمی

جراحی شکم به روش آبدومینوپلاستی در این روش ابتدا فرد کاندید عمل آبدومینوپلاستی به صورت کامل بیهوش می شود. عمل آبدومینوپلاستی باید در کلینیک های معتبر و یا بیمارستان ها انجام گیرد.در مرحله بعدی در ناحیه شکم برشی در ناحیه شکم و ناف زده می شود تا امکان کشیدن پوست شل فراهم شود.

در مرحله بعدی در صورت وجود چربی در ناحیه شکم به کمک لیپوساکشن چربی های اضافی خارج می شود.بعد از اتمام چربی ها نوبت به بازسازی پوست می رسد. در انتهای این عمل شکم فرد کاملا صاف و تخت خواهد شد.

آبدومینوپلاستی فقط برای ناحیه شکم نیست و اگر در قسمت های دیگر بدنتان دچال افتادگی و شل شدن پوست شده اید نیز می توانید از این روش برای زیبا نمودن آنها استفاده نمایید؛ اما به دلیل اینکه اکثرا افراد دچار چاقی در ناحیه شکم می شوند جراحی شکم به روش آبدومینوپلاستی بیشتر رواج دارد.

اصولا افرادی که دچار چاقی های مفرط هستند بعد از کم کردن وزن زیاد در تمامی نواحی بدن خود اعم از شکم ، بازو ، ران پا و باسن دچار افتادگی و شل شدن پوست می شوند و آبدومینوپلاستی را می توان بهترین روش برای صاف نمودن پوست آنها می دانند.

برای چه افرادی آبدومینوپلاستی پیشنهاد می شود

برای چه افرادی آبدومینوپلاستی پیشنهاد می شود

آبدومینوپلاستی روشی است در آن فرد به صورت کامل بی هوش می شود و یک روش تهاجمی است. این بدین معنی است که شخصی که تحت عمل جراحی قرار می گیرد باید شرایط جسمی مناسبی داشته باشد.افرادی برای عمل جراحی آبدومینوپلاستی مناسب تر هستند که شکم های چاقی دارند و پوست آنها شل و آویزان شده است.فردی که کاندید عمل جراحی آبدومینوپلاستی است باید شرایط جسمی کاملا سالمی داشته باشد.

این فرد بعد عمل نباید باردار شود و قبلا سابقه بارداری در چند مورد را تجربه کرده اند. این عمل تنها 6 ماه بعد از زایمان توصیه می شود تا شکم به حالت اولیه خود برگردد. آبدومینوپلاستی برای افرادی که بر اثر کهولت سن پوست آنها حالت ارتجاعی خود را از دست داده است مناسب تر است؛ زیرا امکان شل شدن پوست بعد از عمل را کاهش می دهد.

این عمل به هیچ عنوان برای افراد سیگاری توصیه نمی شود.بعد از عمل آبدومینوپلاستی باید توقع منطقی از پوست خود داشته باشید و با انجام ورزش و نگه داشتن رژیم غذایی سالم از چاقی مجدد جلوگیری نماییم.آبدومینوپلاستی را در صورتی تجربه نمایید که دیگر از رژیم های غذایی و ورزش کردن ناامید شده باشید.

توصیه هایی قبل از جراحی آبدومینوپلاستی

آماده شدن روحی قبل از انجام عمل جراحی آبدومینوپلاستی از هر لحاظ لازم است. بیمار باید مطمئن باشد که می خواهد از این روش برای لاغری و زیبا نمودن شکم خود استفاده نماید. از آنجایی که این عمل درد زیادی دارد باید با اطمینان 100%  به سراغ این عمل جراحی بروید.

داشتن سلامت کامل جسمانی از دیگر نیازهای این عمل است که حتی اگر مشکلی از قبیل اختلال عملکرد روده یا مثانه ، نارسایی ورید یا لنفادم اندام تحتانی ، بیماری های انسدادی مزمن ریه ، نارسایی کلیه و کم خونی داشته باشید باید قبل از انجام عمل بهبودی کامل بیابید و یا از انجام عمل منصرف شوید.

از دیگر مواردی که قبل از عمل باید به آن توجه داشته باشید این است که آیا در آینده قصد بارداری دارید؟ این مسئله مهمی است که قبل از انجام آبدومینوپلاستی باید به آن فکر کنید و تصمیم نهایی خود را بگیرید.قبل از انجام عمل داروهایی که مصرف می نمایید برای دکتر تشریح کنید تا آنها را برحسب نیاز حذف نماید.

بهتر است داروهایی که دکترتان تجویز نموده به دقت مصرف نمایید تا مبادا در حین عمل دچار مشکل شوید.مصرف سیگار را باید ترک کنید زیرا سیگار ترمیم زخم ها را کند می کند.بعضی پزشکان اعتقاد دارند که قبل از عمل بهتر از 2 هفته از شکم بند استفاده نمایید.

مراقبت های بعد از آبدومینوپلاستی

مراقبت های بعد از آبدومینوپلاستی

حال که عمل را انجام داده اید و به مرحله ای رسیده اید که باید از خود مراقبت نمایید تا روز به روز روند درمان را پشت سر بگذارید و زندگی عادی خود را هر چه زودتر از سر گیرید. مهمترین مطلب این است که توصیه های پزشک را مو به مو انجام دهید این باعث می شود دوران نقاهت کوتاه تری را تجربه نمایید. از دیگر مواردی که باید رعایت کنید می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • استراحت مطلق ممنوع است. این کار باعث می شود خود در قسمت های عمل شده و در پاها لخته بشود و شما دچار دردسر نماید.
 • تاریخ های ویزیت خود را فراموش نکنید. در روزها و هفته های اول بعد از عمل باید به صورت مرتب مراجعات خود را به پزشک داشته باشید تا زخم چک و بررسی شود.
 • کمپوت های آناناسی که دوستان و آشنایان برایتان می آورند میل بفرمایید. آناناس و کمپوت آناناس روند درمان زخم های زیر شکمی را افزایش می دهد.
 • در روزهای اول خوردن میوه و سبزیجات و همچنین میگو را واجب بدانید. با مصرف آنها روده های شما درست کار خواهند کرد و درمان شما نیز زودتر انجام می شود. بهتر است کمتر نمک بخورید.
 • در صورتی که خون آبه از محل زخم ترشح شد باید بدانید طبیعی است و اگر خونریزی داشتید بهتر است سریعا به پزشک مراجعه نمایید.
 • کمربند و لباس مخصوص را حتما استفاده نمایید تا از کبودی های که بعد از عمل ممکن است ایجاد شود جلوگیری شود.
 • از مصرف هر آنچه در آن نیکوتین وجود دارد پرهیز نمایید.
 • تا مدت ها بعد از عمل سعی کنید اجسام سنگین پرهیز کنید و یا فعالیت های سنگین انجام ندهید.

عوارض آبدومینوپلاستی

آبدومینوپلاستی نیز مانند دیگر عمل های زیبایی دارای عوارضی است که شاید جان فرد را نیز به خطر بیاندازد. البته  اگر پزشک و کلینیک معتبری برای انجام آن انتخاب نمایید و همچنین تمامی توصیه های پزشک معالج را به دقت اجرا نمایید می توانید به مقدار قابل توجهی عوارض آن را کاهش دهید.
از عوارضی که جراحی زیبایی آبدومینوپلاستی ممکن است داشته باشد می توان از موارد زیر نام برد.

 • لخته شدن خون در پاها؛ حتما بعد از عمل به صورت مرتب راه بروید تا دچار این عارضه نشوید.
 • در صورتی که مرتب راه نروید ممکن است دچار آمبولی ریوی شوید. آمبلی ریوی و سکته قبلی در هر عملی ممکن است رخ دهد و راه حل جلوگیری از آن راه رفتن است.
 •  دیگر عارضه ای که ممکن است دچار آن شوید نکروز است. دلیل این عارضه عدم توجه به توصیه پزشک و قطع نکردن مصرف سیگار است. این عارضه هر چند بسیار نادر است اما فقط در افرادی بروز خواهد داد که اعتیاد به مصرف نیکوتین دارند.
 • در صورتی که پوست زیادی از دست دهید ممکن است که ظاهر مناسبی بعد از عمل به وجود نیاید اما مهارت پزشک نیز در این امر دخالت دارد.
 • خونریزی ، پارگی بخیه و درد نیز از دیگر عوارضی است که ممکن است بعد از عمل رخ دهد.
 • تورم ، تغییر رنگ پوست ، عدم تقارن ، اسکار قابل مشاهده ، عوارض ناشی از بیهوشی و … از دیگر عوارضی است که بعد از عمل آبدومینوپلاستی ممکن است اتاف بی افتاد.

هزینه جراحی به روش آبدومینوپلاستی

هزینه جراحی به روش آبدومینوپلاستی

هزینه های عمل آبدومینوپلاستی بسته به پزشکی که انتخاب می کنید ممکن است متفاوت باشد. اصولا پزشکان متخصص که مهارت بیشتری در این عمل دارند دستمزد بیشتری برای عمل آبدومینوپلاستی دریافت می کنند.

اینکه شما عمل آبدومینوپلاستی را در چه کلینیکی انجام دهید نیز ممکن است در قیمت تمام شده ی آن تاثیر بگذارد. البته در ایران بین شهرهایی که عمل آبدومینوپلاستی انجام می دهند نیز تفاوت قیمت وجود دارد.

هزینه عمل های زیبایی شامل بیمه های درمانی نخواهد شد در نتیجه برای انجام چنین عملی باید هزینه های بالای آن را درنظر بگیرید. پیشنهاد می شود به هیچ عنوان فریب تبلیغات را نخورید. انجام عمل آبدومینوپلاستی با هزینه های کم غیر ممکن است.

این عمل بسیار حساس است در صورت بروز کوچکترین خطا جان فرد به خطر می افتد.این عمل با اینکه باعث زیباتر شدن اندام شما می شود و می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد اما پیشنهاد می شود آبدومینوپلاستی را در بهترین کلینیک ها و زیر نظر بهترین پزشکان انجام دهید.

لیپوآبدومینوپلاستی

امروزه آبدومینوپلاستی نیز دچار تغییرات عمده ای شده است. آبدومینوپلاستی را قدیمی ترین روش از بین بردن چربی های شکمی می دانند امروزه روش های دیگری در تکمیل آبدومینوپلاستی به روی کار آمده اند که با نام لیپوآبدومینوپلاستی و مینی آبدومینوپلاستی در دنیا معروف هستند.

قصد داریم کمی درباره این روش ها نیز با شما صحبت کنیم تا بتوانید با دید باز بهترین روش را برای انجام عمل زیبایی شکم خود انتخاب نمایید.لیپوآبدومینوپلاستی روشی است که در آن ابتدا چربی های زیر شکمی به یکی از روش های لیپوساکشن و یا لیپولیزر از بین می رود.

در واقع کلمه اول لیپوآبدومینوپلاستی اشاره به لیپو ساکشن و لیپولیزر دارد.اینکه کدام روش برای از بین بردن چربی مناسب است به تشخیص پزشک و ترجیح خودتان بستگی دارد. همانطور که می دانید در روش لیپوساکشن ابتدا بافت های چربی در زیر شکم تخریب می شود و به کمک یک مکنده از زیر پوست خارج می شود. بعد از اتمام چربی ها نوبت به کشیدن پوست می شود. این روش مراقبت هایی دقیقا مثل عمل آبدومینوپلاستی دارد و تفاوت چندانی با این عمل ندارد.

مینی آبدومینوپلاستی

مینی آبدومینوپلاستی

از دیگر روش هایی که از آبدومینوپلاستی نشات گرفته است مینی آبدومینوپلاستی است. در این روش با نام های مینی آبدومینوپلاستی با جراحی محدود شکم معروف است. در مینی آبدومینوپلاستی برشی کوچک در ناحیه زیر شکم زده می شود.در مینی آبدومینوپلاستی به هیچ عنوان در اطراف ناف بریدگی اتفاق نخواهد افتاد و همین دوران نقاهت بعد از عمل را کاهش می دهد.

اصولا از مینی آبدومینوپلاستی برای افرادی که از نظر سنی جوانتر هستند و  شکم و پهلوهای بسیار چاقی ندارند استفاده می شود و ظاهر طبیعی تری بعد از عمل خواهید داشت.تنها تفوتی که عمل مینی آبدومینوپلاستی با  آبدومینوپلاستی دارد در این است که مینی آبدومینوپلاستی محدود به ناحیه تحتانی شکم و پهلو است.

در این عمل ناف به هیچ عنوان از پوست جدا نخواهد شد و نهایتا قسمت زیری ناف را برای کشیدن پوست برش می دهند. از این رو دوران نقاهت در این روش کوتاه است و عوارض کمتری نسبت به روش  آبدومینوپلاستی بروز خواهد کرد.

کلام آخر

پیشنهاد همه برای رسیدن به تناسب اندام ورزش کردن و استفاده از رژیم غذایی سالم و مناسب است. اما در صورتی که به هر دلیلی دچار چاقی هستید و تصمیم دارید عمل آبدومینوپلاستی انجام دهید بهتر است قبل از هر کاری ابتدا پزشک و کلینیک خود را انتخاب نمایید. این کار مهمترین و گاهی سخت ترین کاری است که باید انجام دهید.

در حجمه تبلیغاتی که روزانه به دست افراد می رسد انتخاب و اعتماد نمودن کمی سخت شده است اما شما با صرف کمی وقت می توانید بهترین پزشکان عمل  آبدومینوپلاستی و بهترین کلینیکی که عمل آبدومینوپلاستی در آن انجام می شود را در سایت www.pezeshka.com بیابید.

این سایت با معرفی بهترین ها کمک می کند بتوانید این مرحله را به راحتی پشت سر بگذارید و بهترین پزشک جراح آبدومینوپلاستی را یافته و به آن اعتماد کنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 15 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا