پزشکان

خطرناک ترین بیماری های قلبی

حالت شب

خطرناک ترین بیماری های قلبی

خطرناک ترین بیماری های قلبی + لیست 10 تایی _ این روزها خطرناک ترین بیماری های قلبی  شامل مواردی است که به تدریج شکل می گیرد و به طور ناگهانی فرد را غافلگیر می کند. همانطور که می دانید ، بیماری های قلبی جز رایج ترین علل مرگ انسان ها شناخته شده است.

خطرناک ترین بیماری های قلبی بدون هیچ سر و صدایی و بدون هیچ علامتی پدید می آیند و نتیجه آن ها به احتمال زیاد مرگ است.هدف از ارائه مقاله امروز ما معرفی ۱۰ تا خطرناک ترین بیماری های قلبی است. بد نیست در مورد آن ها اطلاعات لازم را کسب کنید.

حمله قلبی

این روزها شاهد بروز ناگهانی سکته های قلبی هستیم که جز رایج ترین بیماری های قلبی می باشد. زمانی این اتفاق می افتد که جریان جون به سمت قلب مسدود می شود. عوامل مختلفی در اتفاق این مشکل دخیل هستند. یک سری از این عوامل تاثیرگذار مانند سن بالا و ژنتیکی بودن بیماری جز عوامل غیر قابل تغییر هستند.

حمله قلبی

اما عوامل دیگر مانند مصرف سیگار ، استرس های روزانه ، چاقی و اضافه وزن ، برنامه غذایی نامناسب ، کلسترول بالا ، فشار خون بالا ، قند بالا و عدم فعالیت بدنی می باشد که هر فردی در طول زندگی باید برای کنترل این عوامل تلاش کند.

آریتمی

بدون شک ضربان قلب شما با فعالیت های ورزشی شدید بالا می رود. اما اگر در مواقع عادی ضربان قلب به طور نامنظمی تشدید و یا کاسته شود ، با یکی از خطرناک ترین بیماری های قلبی دچار شده اید که به نام آریتمی شناخته شده است. در چنین مواقعی قلب به خوبی خون را پمپاژ نمی کند و خون به اندازه کافی به قلب و دیگر اجزای بدن نمی رسد.

کاردیومیوپاتی

این بیماری مربوط به نارسایی قلبی می باشد که با بروز آن عضله قلبی ضعف شده است و به اندازه کافی خون پمپاژ نمی شود. بروز این بیماری بخاطر علت های مختلفی مانند ژنتیک فرد ، عفونت های ویروسی ، مصرف الکل و فشار خون بالا می باشد.

آرترواسکلروز

این بیماری جز بیماری های خاموش قلبی است که محدودیت سنی ندارد و حتی افراد جوان را هم مورد هدف قرار می دهد. اگر دارای کلسترول بالا باشید ، در معرض خطر بیماری آرترواسکلروز قرار دارید.

👉👉 حتما بخوانید  بهترین دکتر ارتوپد + لیست ۱۰ تایی

آرترواسکلروز

معمولا بیماری های قلبی بخاطر فشار خون بالا ، کلسترول بالا و دیابت است و گاهی در برخی از کشورها چنین بیماری های قلبی بیشتر از بیماری های دیگر مانند سرطان باعث مرگ افراد می شود.

مشکلات مادرزادی قلبی

اگر در خانواده ای با نقص های قلبی دچار باشد ، احتمال این که کودک  با نقص های قلبی روبرو شود ، بسیار بالا است. نقص های مادرزادی قلبی شامل سرخرگ ها ، وریدها ، دیواره ها و دریچه قلب می باشد. تشخیص نقص مادرزادی کودک با کمک اکوکاریوگرافی انجام می شود.

همچنین اگر هم پدر و هم مادر دچار نقص قلبی مادرزادی هستند ، احتمال این که فرزند آن ها با این مشکل روبرو شود بسیار زیاد است. به همین خاطر ، چنین زوج هایی با این شرایط بهتر است قبل از باردار با پزشک مشورت کنند.

مشکلات مادرزادی قلبی

علائم بیماری های قلبی

علائم بیماری های قلبی به نوع بیماری بستگی دارد. اما به طور معمول ، این دسته از بیماری ها با درد ناحیه قفسه سینه همراه است.

در ادامه مقاله به بررسی علائم بیماری های خطرناک قلبی می پردازیم.

بیماری آریتمی قلبی با ضربان غیرعادی قلب همراه است

در ابتدا مقاله با بیماری آریتمی قلبی آشنا شدید که فرد در این مواقع با ضربان قلب بسیار تند یا بسیار کند دچار می شود. دیگر علائم بیماری آریتمی قلبی شامل تپش قلبی شدید ، تپش قلبی آرام ، لرزش در قفسه سینه ، درد در ناحیه قفسه سینه ، تنگی نفس ، احساس سبکی در سر و گیجی می باشد.

بیماری آریتمی قلبی با ضربان غیرعادی قلب همراه است

بیماری کاردیومیوپاتی در ابتدا هیچ علائمی ندارد

این بیماری در ابتدا هیچ علائمی ندارد. اما با پیشرفت بیماری علائمی مانند تورم پاها و دست ها ، تپش قلب به صورت تند و همراه با لرزش ، گیجی ، احساس سبکی سر و حالت غش ، تنگی نفس در هنگام ورزش و استراحت و خستگی بیش از اندازه به همراه دارد.

علائم نقص های مادرزادی قلبی

نقص های مادرزادی قلبی جز یکی از خطرناک ترین بیماری های قلبی است که بلافاصله بعد از تولد کودک خود را نمایان می کند. علائم این دسته از بیماری های قلبی شامل تغییر رنگ پوست به رنگ خاکستری یا آبی ، تنگی نفس کودک در حین تغذیه ، کاهش وزن  و تورم پاها ، دست ها و شکم است.

دیگر بیماری های مادرزادی قلبی که خطر کمتری دارند ، ممکن است تا دوران کودکی و بزرگسالی هیچ نشانه ای با خود به همراه نداشته باشند. این دسته از بیماری های مادرزادی قلبی با علائمی مانند احساس خستگی در هنگام ورزش یا فعالیت ، تنگی نفس و تورم دست ها و پاها همراه است.

👉👉 حتما بخوانید  بهترین دکتر هایفوتراپی+ لیست ۱۰ تایی

علائم نقص های مادرزادی قلبی

علائم بیماری دریچه قلبی

قلب انسان دارای چهار دریچه قلب می باشد که کارشان باز کردن یا بستن جریان خون به سمت قلب است. زمانی بیماری های دریچه قلبی شکل می گیرد‌ که مشکلاتی مانند تنگی ، نشت و یا بسته شدن برای دریچه ها اتفاق بیافتد.

معمولا اختلالات دریچه قلب با علائمی مانند غش کردن ، تنگی نفس ، ضربان قلب نامنظم ، تورم مچ پا و دست و احساس درد ناحیه قفسه سینه اتفاق بیافتد.

زمانی که باید به متخصص قلب مراجعه کنید

زمانی که بیماری های قلبی در همان ابتدا تشخیص داده می شود ، درمان آن راحت تر است. پس خوب است با علائم رایج بیماری های قلبی آشنا باشید. این علائم شامل موارد زیر است:

زمانی که باید به متخصص قلب مراجعه کنید:

  • درد ناحیه قفسه سینه
  • غش کردن
  • تنگی نفس
  • تپش قلب
  • تعریق

اگر با چنین علائمی روبرو شدید ، حتما برای بررسی های لازم با یک پزشک مشورت کنید. در صورتی که در خانواده ای که دارای سابقه بیماری های قلبی است ، قرار دارید ، این قضیه از اهمیت بیشتری برخوردار است.

خانم ها در مقایسه با آقایان در معرض خطر بیشتری قرار دارند

همانطور که گفتیم ، افزایش سن یکی عوامل بیماری های قلبی است که غیر قابل تغییر است. امروزه بیشتر کسانی که بخاطر بیماری های قلبی جان خود را از دست می دهند ، دارای سن بالاتر از ۶۵ سالگی هستند. بانوان میانسال در مقایسه با آقایان بخاطر حملات قلبی بیشتر با مرگ روبرو می شوند. اما در سنین کمتر آقایان بیشتر از خانم ها با حملات قلبی روبرو می شوند.

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم شما را با بیماری های خطرناک قلبی و علائم رایج آن آشنا کنیم. حال امیدواریم با آگاهی شما افزوده باشیم.

ممنون که تا پایان مقاله با ما همراه بودید.

فائزه میرزایی

من یک نویسنده تحت وب هستم. و 6 سالی هستش با تولید محتوا آشنا شدم و کار من تولید محتوا یونیک در عین حال موثر برای سایت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 5 =

بستن
بستن