جراحی زیبایی

مزایا و معایب لیفت صورت با نخ

حالت شب

لیفت با نخ چیست

لیفت با نخ روشی است که این روزها زیاد به گوش می رسد و در این روش پزشک به کمک نوعی نخ پوست صورت و ابرو ، چشم ، بینی ، چانه و گونه را بالا می کشد.جنس نخ استفاده شده در این روش از سیلوئت است. از سیلوئت در تولید نخ بخیه استفاده می شود و این مهمترین خاصیت آن را می توان جذب آن در بدن دانست.

روی نخ مخصوص لیفت نوعی مخروط های چند جهته تعبیه شده است که با وارد شدن آن زیر پوست به نوعی چربی های پوستی در آن گیر نموده و با کشیدن آن پوست صورت در جهتی که برنامه ریزی شده است بالا کشیده می شود. با بالا کشیدن و یا به اصلاح لیفت با نخ چین و چروک های پوستی از بین خواهد رفت و پوستی کشیده و صاف نتیجه لیفت پوست صورت با نخ است.

در این روش کمترین خونریزی و درد را تجربه خواهید نمود. پزشک با بیحس نمودن پوست صورت شرایطی فراهم می کند که بتواند سوزن ها مخصوص لیفت را وارد صورت نماید.قبل از انجام لیفت با نخ ابتدا پزشک علامت هایی روی صورت قرار می دهد و با توجه به اعضایی که قصد کشیدن آن را دارد پوست به به سمتی لیفت می شود که چین و چروک صورت و افتادگی هایی که به دلالیل مختلف در اجزاء صورت ایجاد شده است را بالا بکشد.

بعد از انجام لیفت با این روش دوران نقاهت فوق العاده کوتاه مدتی خواهید داشت و به راحتی می توانید به زندگی روزانه خود بازگردید.به تازگی از این روش برای لیفت اجزاء دیگر بدن همچون سینه و باسن نیز استفاده می شود.تنها نقطه ضعف این روش ماندگاری کوتاه مدت آن است.

بسته به بعضی عوامل ماندگاری این روش بین 6 ماه تا 1 سال تخمین زده می شود.قصد داریم در این مقاله شما را با معایب و مزایای لیفت اجزاء صورت را با نخ به شما ارائه دهیم تا بتوانید با دید باز برای انجام آن اقدام نمایید.

لیفت پوست صورت با نخ به چه صورتی انجام می شود

به دلایلی همچون کهولت سن ، وراثت ، عدم رسیدگی به پوست و کاهش وزن پوست صورت دچار افتادگی و چین و چروک می شود. در صورتی که افتادگی و چین و چروک به صورت سطحی باشد می توانید از نخ برای لیفت آن استفاده کنید.

وقتی که پوست افتاده با نخ بالا کشیده می شود بعد از مدتی پوست برای ساخت کلاژن و الاستین تحریک شده و با افزایش رشته های کلاژن در پوست چین و چروک های سطحی به مرور کاهش می یابد.

بعد از لیفت پوست صورت با نخ ، خط لبخند ، چین و چروک پا کلاغی چشم ، افتادگی در ناحیه چانه و کاملا رفع خواهد شد.لیفت با نخ پوست صورت به عنوان یک روش غیر تهاجمی مزایای دارد که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • عدم نیاز به بیهوشی
 • عدم ایجاد اسکار
 • درد کم و خونریزی محدود
 • نتایج قابل لمس
 • دوران نقاهت کوتاه مدت
 • امکان اعمال روی قسمت های مختلف صورت
👉👉 حتما بخوانید  تزریق چربی به لب ها

از عوارض و معایب لیفت پوست صورت با نخ می توان از موارد زیر نام برد

 • در صورت عدم رسیدگی به محل رود و خروج نخ ممکن است عفونت محدودی ایجاد شود.
 • امکان ایجاد حساسیت به نخ
 • ماندگاری پایین و دوره ای آن
 • جمع شدن پوست از دیگر عوارض این روش است که پزشک با ماساژ پوست می تواند آن را برطرف نماید.
 • عدم تقارن
 • جمع شدن خون در زیر پوست

با نگاهی اجمالی متوجه می شوید که عوارض این روش با رسیدگی به محل زخم و تجربه کافی و مهارت پزشکان قابل کنترل است.

لیفت چشم با نخ چه مزایایی دارد

لیفت چشم با نخ چه مزایایی دارد

از دیگر خدماتی که لیفت با نخ کشیدن پوست ناحیه چشم است. به دلایلی ممکن است در قسمت پلک و ناحیه بیرونی چشم دچار چین و چروک سطحی شوید. پزشکان زیبایی در صورتی که سطح این افتادگی و چین و چروک را سطحی تشخیص دهند به شما لیفت با نخ را پیشنهاد دهد.لیفت چشم با نخ در ناحیه شقیقه انجام می گیرد.

پزشک با کشیدن گوشه چشم در زاویه مناسب شرایطی ایجاد می کند که چین و چروک ناحیه بیرونی چشم که به چین و چروک پا کلاغی معروف است از هم باز شده و ظاهر چشم زیبا به نظر برسد. این کار با بیحسی موضعی انجام می گیرد و در کمتر از 1 ساعت می توانید نتایج واقعی آن را مشاهده نمایید.

بعد از انجام دادن لیفت با این روش چشم شما زیبا خواهد شد و نسبت به گذشته بزرگتر به نظر می رسد.اما علاوه بر مواردی که گفته ممکن است لیفت چشم با نخ عوارضی داشته باشد که در این جا به مهمترین آنها اشاره می کنیم.

 • ایجاد عفونت که با مصرف به موقع آنتی بیوتیک می شود از آن پیشگیری کرد.
 • ممکن است که نتیجه با آنچه در نظر داشتید تفاوت داشته باشد.
 • عدم تقارن در دو چشم
 • ممکن است تا چند روز قسمت لیفت شده بی حس باشد.
 • کبودی و ایجاد لخته خون

در لیفت چشم با نخ بدون درد ، خوریزی و نگرانی از به جا ماندن اثار بخیه می توانید تا چند ماه چشمانی زیبا داشته باشید.

لیفت ابرو با نخ چه معایبی دارد

ابرو یکی از مهمترین اجزاء صورت است که متاسفانه دلایل زیادی باعث افتادگی آن و همچین ایجاد چین و چروک در بین دو ابرو می شود. در صورتی که به صورت سطحی دچار این مشکل هستید می توانید روی لیفت ابرو با نخ حساب باز کنید.

در این روش که به صورت غیر تهاجمی انجام می شود نه تنها ابروها بالا کشیده می شود و خط وسط دو ابرو برداشته می شود بلکه چشم ها نیز زیباتر خواهند شد و چین و چروک روی پیشانی نیز به وضوح از بین خواهند رفت.

در این روش پزشک قسمت های مهمی از ابرو را علامت زده و با کشیدن آن مناطق ، ابروها را در محل خود فیکس می نماید.با کشیدن ابروها نا خود آگاه چشم ها درشت تر به نظر خواهد رسید از سمتی چین و جروک پیشانی نیز تا سطح زیادی کشیده شده و از بین می دوند.

👉👉 حتما بخوانید  هزینه عمل لیپوساکشن چه میزان است

با این حال هر یک از روش های زیبایی پوست معایبی داند که بیمار قبل از انجام آن باید اطلاع کافی داشته باشند. برای لیفت ابرو با نخ معایبی همچون

 • عدم تقارن
 • حساسیت به مواد بی حسی
 • ایجاد عفونت
 • حساسیت به نخ
 • حرکت نخ ها و ایجاد ظاهری نه چندان جالب در صورت
 • ایجاد کبودی و جمع شدن خون در زیر پوست
 • ماندگاری کوتاه مدت

اشاره داشت. اما مزایای مانند عدم نیاز به بخیه و برش پوست ، نقاهت کوتاه مدت ، درد و خونریزی کم این روش را جزء یکی از پرطرفدارترین روش های لیفت صورت قرار می دهد.

لیفت چشم با نخ چه مزایایی دارد

لیفت چشم با نخ چه مزایایی دارد

بینی جزء ثابت ترین اجزاء صورت است. به همین دلیل حتی سخت ترین شرایط نیز کمترین تاثیر را در فرم بینی خواهد داشت. اما در بعضی افراد فرم بینی به آنچه در نظر دارند نزدیک است اما نوک بینی افتادگی دارد و یا پره های بینی بیشتر از حد انتظار باز هستند.

در صورتی که در بینی خود دچار چنین مواردی هستید لیفت بینی با نخ را به شما توصیه می کنیم.در این روش پزشک به کمک نخ نوک بینی را رو به بالا می کشد و زیبایی آن را چندین برابر می کند. اما در صورتی که بینی شما در قسمت های پره ها دچار مشکل است پزشک باید از نوع دیگر نخ برای لیفت آن کمک بگیرد.

نخ های به کار گرفته و روش لیفت در هر دو مورد با هم تفاوت دارند.اما کمتر پیش می آید که مشکل بینی فقط موارد بالا باشد به همین منظور پزشکان زیبایی پوست لیفت بینی با نخ را چندان ممکن و نتیجه بخش نمی دانند.بالا کشیدن و فرم دادن استخوان بینی با نخ به هیچ عنوان عملی نیست. بهترین روش برای زیبا سازی بینی انجام عمل جراحی بینی است.

لیفت گونه با نخ به چه صورتی انجام می شود

داشتن گونه های برجسته و خوش فرم تاثیر زیادی در زیبایی صورت دارد. در صورتی که گونه های برجسته دارید اما  افتادگی و چین و چروک در پوست آن مشهود است می توانید از روش لیفت استفاده نمایید و گونه خود را زیباتر از قبل نمایید.

پزشک بعد از بیحسی موضعی پوست اطراف گونه را به نحوی بالا می کشد که گونه ها ظاهری بهتر و برجسته تر داشته باشند.از نکات قابل اشاره درباره لیفت گونه این است که بعد از انجام آن نه تنها گونه ها برجسته تر خواهند شد بلکه پوست صورت نیز به میزان قابل توجهی کشیده و صاف می شود.

پزشک سعی دارد به شکلی گونه را لیفت دهد که آثار باقی مانده از برش سوزن مخفی باشد.در صورتی که پزشک در کار خود ماهد باشد می تواند تا میزان زیدی خط لبخند را نیز از بین ببرد.لیفت نخ در قسمت ماندگاری مناسبی نیز دارد به طوری که ماندگاری آن را 1 تا 2 سال تخمین می زنند.

اما این روش نیز باید توسط پزشکانی مجرب انجام گیرد تا بتوانید بهترین نتیجه را از این روش بگیرید.لیفت گونه با نخ یکی از کم عارضه ترین روش های لیفت گونه است اما از مهمترین عوارض آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • بیحس در ناحیه لیفت شده
 • ممکن است در دو طرفه صورت تقارن درستی ایجاد نشود.
 • عفونت در محل وارد شدن نخ
 • کبودی و تورم در ناحیه لیفت داده شده
👉👉 حتما بخوانید  بهترین دکتر ابدومینوپلاستی + لیست 10 تایی

همانطور که گفتیم در این روش عوارض کمی برای شما ایجاد می شود و همین باعث پرطرفدار بودن این روش است. اما یکی از مهمترین مزایای این روش هزینه پایین آن نسبت به دیگر روش ها است زیرا اصولا زیباسازی ناحیه گونه یکی از گرانقیمت ترین عمل های زیبایی به شمار می آید.

لیفت با نخ روی کدام یک از عضای بدن امکان پذیر است؟

لیفت با نخ روی کدام یک از عضای بدن امکان پذیر است

لیفت روشی بسیار متنوع است و تقریبا تمامی افتادگی های صورت را می توان به کمک لیفت درمان موقت نمود. به جز اجرای صورت پزشکان می توانند پوست افتاده گردن را نیز با نخ بالا بکشد. این باعث می شود افتادگی سطحی ناحیه غبغب به زیبایی برطرف شود.

با این کار زاویه فک صورت نیز زیبا شده و افتادگی پوست آن برطرف می شود. سینه را می توان از دیگر اجزایی دانست که برای بالا کشیدن آن می توان از نخ استفاده نمود. در صورتی که سینه هایی گرد و پرحجم دارید اما افتادگی سطحی در آن ایجاد شده می توانید روی لیفت با نخ حساب باز کنید.

این روش به عنوان یکی از روش های لیفت غیر تهاجمی از آنجایی مورد توجه است که بدون درد ، بیهوشی و ترس از به جا ماندن اثرات بخیه می تواند مدتها جوانی و زیبایی را به سینه های شما هدیه دهد.در ضمن دوران نقاهت کوتاه مدت نیز مزید بر علت شده و لیفت با نخ را مورد توجه افراد قرار می دهد.

اما پیشنهاد می شود در انتخاب پزشک کمال دقت را داشته باشید تا با مهارت خود از ایجاد عدم تقارن در اعضا پیشگیری شود. بعد از انجام لیفت سینه با نخ باید از آنتی بیوتیک تجویز شده استفاده کنید تا خطر ابتلا به عفونت را کاهش دهید.لیفت باسن با نخ از دیگر خدماتی است که پزشکان زیبایی پوست ارائه می دهند.

در این روش باسن بیمار که به دلایل مختلف دچار افتادگی شده است به کمک دوک هایی از نخ بالا کشیده می شود و در جای مناسب فیکس می گردد. بر عکس روش های تهاجمی لیفت باسن که فرد را روزها درگیر مراقبت های بعد از عمل می کند در لیفت باست بانخ فقط کافی است چند روز از خود و زخم ها مراقبت نمایید تا ماه ها باسنی برجسته داشته باشید.

کلام آخر

امروزه توجه به زیبایی و جلوگیری از افتادگی در اجزاء صورت اهمیت زیادی دارد. در بین روش های لیفتینگ ، لیفت با نخ یکی از جدید روش های غیر تهاجمی است که تلاش دارد زیبایی و جوانی را به شما هدیه دهد. با تمام مزایای که پزشکان برای این روش بیان می کنند.

این روش معایبی نیز دارد که بهتر است قبل از انجام لیفت آن را بدانید و تصمیمات و اقدامات خود را برای پیشگیری از بروز آنها برنامه ریزی کنید.در سایت www.pezeshka.com سعی داریم شما را با معایب و مزایای لیفت آشنا نماییم و تعدادی از بهترین پزشکان و کلینیک های فعال در این زمینه را به شما معرفی نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

بستن
بستن