بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

بهترین و معروفترین دستگاه لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد ،هنوز هم استفاده از لیزر جز بهترین روش برای رهایی از موهای زائد شناخته می شود. اثر بوتاکس برای تخریب رنگدانه های موهای زائد بسیار بالا است. لیزر کاربرد های زیادی در علم پزشکی  پیدا کرده اما محبوب ترین کاربردها خلاص شدن از موهای بدن است.برای از بین بردن کامل موهای زائد نیاز است در چند مرحله این درمان را تکرار کنید.امروزه  پیشرفته ترین و بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد روانه بازار شده اند. در این مقاله بهترین سعی کردیم بهترین دستگاه لیزر موهای زائد به شما معرفی کنیم تا از ویژگی های آن ها با خبر شوید.تفاوت زیادی بین لیزر موهای زائد دیده می شود و انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد دغدغه خیلی ها شده است.اگر قصد دارید موهای زائد خود را لیزر کنید لازم است یک سری نکات مهم در مورد دستگاه های لیزر بدانید.

در این مقاله به بررسی ویژگی های بهترین دستگاه های لیزر می پردازیم

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

دستگاه الکساندرایت

یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا است.مهم ترین ویژگی این دستگاه قابلیت تنظیم شدن طول موج و انرژی مورد نیاز برای از بین بردن موهای زائد است. دستگاه لیزر الکس با هر نوع پوست و مویی قابل تنظیم است. نور این دستگاه در محدوده نور مرئی و دارای طول موج ۷۵۵ نانومتر می باشد و جز لیزر های جامد است. به عقیده برخی از کارشناسان این دستگاه موثرترین و قدرتمند ترین و بهترین دستگاه لیزر موهای زائد است. یکی از ویژگی های مفید این دستگاه داشتن سیستم خنک کننده برای جلوگیری از سوختن پوست می باشد. اما بدلیل قدرت بالای این دستگاه میزان درد حاصل از درمان به نسبت دستگاه های دیگر بیشتر است.

لیزر دایود

دستگاه لیزر دایود برای رفع موهای زائد، نور پالسی با طول موج ۸۰۰ نانومتر تولید می کند. بخاطر همین درمان لیزر به وسیله این دستگاه با ریسک کمتری همراه است.  میزان تاثیرگذاری این دستگاه برای جذب شدن طول موج در ملانین نسبت به دستگاه الکساندرایت کمتر است. اما عمق نفوذ آن نسبت به دستگاه الکس بیشتر است. ویژگی خوب این دستگاه این است که با پوست ایرانی ها  سازگار است. و به دلیل دایره تنظیمات گسترده آن، قابل استفاده برای پوست های تیره می باشد. از دیگر ویژگی های این دستگاه  می توان به قابلیت خنک سازی سطحی آن اشاره کرد.

دستگاه IPL

IPL مخفف کلمه intense pulse light به معنای نور شدید پالسی است. این دستگاه از فلش لامپ های زنون ساخته شده است. قابلیت ان را دارد که اثرات مختلفی بر روی ساختارهای مختلف پوست بر جایی بگذارد و بایستی مناسب ترین فیلتر با توجه به ساختار پوست  و نتیجه دلخواه انتخاب کرد. دستگاه IPL محبوبیت زیادی برای جوان سازی پوست و رفع لک های سطحی صورت پیدا کرده است. اگرچه این دستگاه، دستگاه لیزری نیست اما عملکرد مشابهی دارد و ارزانتر است‌.

دستگاه IPL به عنوان روش بی خطر برای از بین بردن موهای صورت، پا، پشت به حساب می آید. مزیت این روش از بین بردن فولیکول های مو با ایجاد گرما و بدون هیچ سوختگی پوست می باشد و عوارض جانبی بسیار کمی به همراه دارد.اما افرادی می توانند از این روش استفاده کنند که دارای موهای تیره و پوست روشنی هستند.

دستگاه های لیزر چه فرقی با هم دارند؟

دستگاه های لیزر چه فرقی با هم دارند؟

اگر موهای زائد بور و کم رنگی دارید، پیشنهاد می کنم که از درمان لیزر استفاده نکنید. چرا که دستگاه های لیزر تاثیر کمی بر روی موهای بلوند می گذارد و فقط حدود ۵۰ درصد موهای زائد بور با لیزر کاهش می شود. هر چه پوست روشن تر و موها ضخیم تر باشد درمان بوتاکس بهتر جواب می دهد.دستگاه لیزر الکساندرایت و دایود برای حذف موهای زائد مناسب پوست های روشن است و بهتر نتیجه می دهد. و دستگاه های لیزر با طول موج بلند تر مناسب پوست های تیره تر می باشد و نتیجه ایمن تری به همراه دارد.

چه میزان طول موجی برای درمان موهای زائد توصیه می شود؟

برای هر دستگاه تا میزان محدودی برای تولید طول موج توصیه می شود. دستگاه الکس با طول موج ۷۵۰ نانومتر، دستگاه دیواد با  طول موج ۸۰۰ نانومتر و دستگاه نوری ILP  انواع مختلفی دارد اما مناسب ترین و جدیدترین آن، مدل E-LIGHT است که همزمان از نور و رادیوفرکانس استفاده می کند و می تواند روی موهای کم رنگ و سفید موثر باشد.

میزان ماندگاری لیزر چقدر است؟

معمولا بعد از گذراندن ۴ تا ۶ جلسه لیزر هر ۶ ماه یک بار نیاز به تکرار درمان دارید تا به طور متوسط ۶۰ تا ۸۰ درصد موهای بدن کم شود.

علت سوختگی بعد از لیزر چیست؟

دلیل این عارضه انتخاب نادرست دستگاه لیزر برای حذف موهای زائد بدن بیمار است.

علت سوختگی بعد از لیزر چیست؟

آیا امکان انتقال بیماری های پوستی توسط دستگاه لیزر وجود دارد؟

بله، مواردی بوده است که ویروس و بیمار پوستی مانند زگیل به فرد دیگری منتقل شده است. بنابراین هر کسی که مبتلا به بیماری های واگیردار باشد باید قبل از درمان به پزشک اطلاع دهد که در صورت وجود بیماری باید درمان به تعویق بیافتد.

درمان لیزر برای چه کسانی ممنوع است؟

خانم های باردار، کسانی که بیمارهای عصبی دارند و کسانی که ساعات زیادی زیر نور آفتاب قرار میگیرند و افرادی که ناحیه مورد نظر لیزر عفونت فعال و زخم وجود دارد نمی توانند لیزر انجام دهند و باید تا زمان بهبودی عفونت و زخم صبر کند. و خانم های باردار باید لیزر موهای زائد را برای بعد از دوران بارداری و شیردهی تنظیم کنند.

برای انتخاب بهترین دستگاه لیزر به نکات زیر توجه کنید

در این مقاله با بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد آشنا شدیم، اما لازم است این نکته را پیش از درمان لیزر بدانید.هر یک از دستگاه های لیزر ممکن است ساخت یکی از کشورهای کره، چین، ایتالیای و یا آمریکا باشد. پس علاوه بر نوع دستگاه، کمپانی  سازنده آن مهم است.

کلام آخر

برای داشتن یک نتیجه خوب و مطلوب از لیزر باید به سه مورد توجه کافی را داشته باشید. اول از همه انتخاب بهتر متخصص لیزر. دوم انتخاب بهترین دستگاه لیزر و سوم توجه به کمپانی ساخت دستگاه لیزر.

 

بستن
بستن